Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Wędrowali Szlakiem Trzech Wąwozów

Prawie 70 osób przeszło i przejechało rowerami w sobotę (13 maja) szlakami turystycznymi i bezdrożami Pogórza Kaczawskiego, aby spotkać się na Siedmickiej Polanie, która była metą rajdu „Szlakiem Trzech Wąwozów”.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Rajd zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach. Głównym celem rajdu była popularyzacja walorów turystycznych i krajoznawczych Pogórza Kaczawskiego, a w szczególności rezerwatów przyrody – Wąwozu Myśliborskiego, Wąwozu Lipa, Wąwozu Siedmickiego i Nad Groblą.

Do udziału w rajdzie zgłosiło się siedem drużyn oraz osoby indywidualne w bardzo różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy rajdu przyjechali w… wózkach spacerowych, prowadzonych przez dzielne mamy. Z noclegu w Schronisku skorzystała rowerowa drużyna z Gimnazjum w Budziszowie pod opieką Jana Gagata. Do rajdowiczów dołączyli na mecie zawodnicy klubu kolarskiego z Gimnazjum w Wiadrowie, wracający z treningu po Krainie Wygasłych Wulkanów oraz grupa rowerowa „Frajda” działająca przy jaworskim Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych.

Na zmęczonych rajdowiczów w Siedmicy czekało ognisko, grill i cała góra kiełbasek, nad którymi czuwała Magdalena Kupiec. Były też pamiątkowe plakietki oraz mapy, przewodniki turystyczne, widokówki i opaski odblaskowe. Wszystkim bardzo podobała się infrastruktura wypoczynkowa Zespołu Obiektów Turystyczno – Edukacyjnych „Siedmicka Polana”, z której ochoczo korzystali.

Podczas zakończenia rajdu przeprowadzono konkurs „Znam Szlak Trzech Wąwozów – wiadomości z trasy”. W konkursie tym po emocjonującej dogrywce zwyciężył Dariusz Trybuła z Wiadrowa, miejsce drugie zdobyła Anna Terlega z Jawora, a trzecie – Alan Cymbalista z Nowej Wsi Wielkiej. Miejsce czwarte wywalczył Miłosz Wolski z Gimnazjum w Wiadrowie, a piąte: Amelia Jastrząb (Kwietniki), Helena Makowska (Legnica) i Karolina Metins (Bolkowice). Zarówno laureaci konkursu, jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Jawor.

Organizatorzy rajdu „Szlakiem Trzech Wąwozów” dziękują za współpracę i pomoc Nadleśnictwu Jawor, Stowarzyszeniu LGD „Partnerstwo Kaczawskie oraz Gminie Paszowice.

emes

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.