Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Uroczystość rocznicy wybuchu II wojny światowej

Na jaworskim rynku odbyły się obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Kombatanci, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych instytucji, stowarzyszeń oraz firm złożyli wiązanki kwiatów pod Obeliskiem 1000-lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem. Następnie zebrani udali się do Teatru Miejskiego, gdzie miały miejsce wystąpienia okolicznościowe oraz wręczenie wyróżnień. 

- W tym roku po raz pierwszy w życiu 1 września miałam okazję być o 4:45 na Westerplatte. To wyjątkowe miejsce, bo to właśnie tam padły pierwsze strzały z niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein na polską placówkę. Ale parę minut wcześniej w Wieluniu śpiących mieszkańców zaskoczyły niemieckie bomby. Zginęła ludność cywilna, pacjęci tamtejszego szpitala i cały personel. Będąc tam na Westerplatte, kiedy był jeszcze mrok, kiedy była kompletna cisza, kiedy były płonące pochodnie trzymane przez młodzież i za chwilę usłyszeliśmy wycie syren, wtedy dało się odczuć, co musiało się wydarzyć 78 lat wcześniej. Niesamowite wrażenie i myślę, że każdy młody człowiek powinien choć raz o tej 4:45 być właśnie tam na Westerplatte, żeby zrozumieć czym była wojna, czym było to zaskoczenie. Niemcy napadły na nas bez wypowiedzenia wojny, znienacka - mówiła minister Elżbieta Witek.

Na zakończenie odbyła się część artystycza w wykonaniu zespołu Iskierki z OSP Pomocne.

Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

refleksja
refleksja5 września 2017 o 21:50
W Warszawie przywraca się zrabowane majątki przez dekret Bieruta (willa Jaruzelskiego), weryfikuje się sprawy tzw. dzikiej reprywatyzacji za kadencji H-andlu G-runtami W-arszawskimi.
a w mieście Piernika i Chleba co......? Były funkcjonariusz SB, będzie kierował kombatantami. PełOwski wodzirej zbiera kolejne ordery i sprzedaje "sukcesy dobrej zmiany" jak swoje. (patrz dworzec czy mersedes/). No i po stołkach w państwowych firmach postkomuniści i lodziarze . A czy nie stąd jest ministra z PiS
Lubię to! 3
#
#refleksja6 września 2017 o 18:44
nie zgadzam się. Też robiłam loda , a stołka nie mam, kłamczuszku.
Lubię to! 3
do #
do ##6 września 2017 o 21:13
może robiłaś loda nie temu co trzeba, albo nie zrobiłaś temu co trzeba?
Lubię to! 0
babcia lodzia
babcia lodzia#7 września 2017 o 12:55
albo nie tak jak trzeba czyli po same kule
Lubię to! 0
ale jaja
ale jaja5 września 2017 o 18:09
PRL ciągle żywy, tylko kwiatki pomylili-powinien być goździk-cóż za faux-pas. Kiedy i gdzie będzie można podziwiać gablotę zasłużonych?
Lubię to! 4
kibel
kibel5 września 2017 o 17:42
bez orderu dla Elizabeth? Jejku Jejku . A wodzirej to już chyba gablotę ma do odznaczeń. BUHAHAHA
Lubię to! 4
autor
autor5 września 2017 o 17:36
Medaliony przy prawie pustej sali. Jakie medale, takie zainteresowanie.
Lubię to! 3
:)))
:)))5 września 2017 o 17:11
myślałam, że już nie jest w stanie mnie niczym zaskoczyć i bardziej rozbawić, jakże byłam w błędzie...a jaki szczęśliwy...on chyba naprawdę się niczego nie domyśla...
Lubię to! 5
każdy się domyśla o co chodzi
każdy się domyśla o co chodzi5 września 2017 o 16:59
Nagrody powinny być dopasowane do płci, zainteresowań oraz potrzeb. Nagradzać należy wysiłek włożony w osiągnięcie czegoś, a nie końcowego efektu. np. gdy dziecko mimo włożonego wysiłku dostaje trójkę. System nagród pociąga za sobą pewne ryzyko. Dziecko może nauczyć się, że za każde osiągnięcie otrzyma jakąś nagrodę i po pewnym czasie może się tej nagrody domagać. Rodzice powinni pamiętać, by nie nagradzać prostych rzeczy. Jest to ważne dlatego, że dziecko może upomnieć się o nagrodę za wykonanie swoich obowiązków. Jak myślicie, za co nagrodę dostał Emilek i czy nagroda była dostosowana do jego potrzeb?
Lubię to! 4
na zachęte niech ma
na zachęte niech ma5 września 2017 o 16:27
Pani Kopalnia co jest? Klown z orderem chyba jest? A funkcjonariusz SB (dyżurny kombatant) tym razem bez medalu? Oj Pani Kopalnia ambasada radziecka zareaguje.
Lubię to! 4
bu ha ha
bu ha ha5 września 2017 o 08:06
ale gól wam skoczył
Lubię to! 4
Komentator
Komentatorbu ha ha5 września 2017 o 15:18
Taki medal można kupić w sportowym za dychę :) Emilian niedługo będzie miał tyle medali co radzieccy generałowie. ;)
Lubię to! 10
hehe
hehebu ha ha5 września 2017 o 16:13
człowieku, jaki gól, przypomniał mi się Misiewicz i jego medal za zasługi, tak samo odbieram tą sytuację
Lubię to! 9
w żywiole
w żywiole4 września 2017 o 23:22
człowiek od manipulacji i promocji takiego modela z łatwością owija sobie wokół palca i chowa w kieszeni-wypchanej przez modela po brzegi
Lubię to! 4
gadżeciarz
gadżeciarz4 września 2017 o 23:18
Niektóre modele mają bardzo prostą instrukcję obsługi, wystarczy przycisnąć właściwe guziczki i nawet nie wiedzą, że działają tak jak chcemy, a i tak co jakiś czas wymieniamy je na nowszy model jak nam się znudzą, zaczną szwankować, albo po prostu nowszy model oferuje nam ciekawsze rozwiązania.
Lubię to! 2
Reklama
;)
;)4 września 2017 o 23:08
już prawie wszyscy instrukcję tego modelu rozszyfrowali
Lubię to! 3
logiczne
logiczne4 września 2017 o 23:03
Dadzą medala, to może sypnie większą kasą. Niektórzy mają bardzo prostą instrukcję obsługi, zwłaszcza ci łasi na komplementy, odznaczenia.
Lubię to! 5
Chcę teszzz medala
Chcę teszzz medala4 września 2017 o 22:55
Chłopiec z plakatu znowu odznaczony...Za Co??
Lubię to! 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.