Logo Jawor24h.pl
Reklama
Mieszkanie Plus. Zamieszkaj w Zgorzelcu!
Pracuj bezpiecznie za granicą. www.jestemmobilny.eu

(FOTO) Uroczystość rocznicy wybuchu II wojny światowej

Na jaworskim rynku odbyły się obchody 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Fot. Paweł Sasiela

Kombatanci, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych instytucji, stowarzyszeń oraz firm złożyli wiązanki kwiatów pod Obeliskiem 1000-lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem. Następnie zebrani udali się do Teatru Miejskiego, gdzie miały miejsce wystąpienia okolicznościowe oraz wręczenie wyróżnień. 

- W tym roku po raz pierwszy w życiu 1 września miałam okazję być o 4:45 na Westerplatte. To wyjątkowe miejsce, bo to właśnie tam padły pierwsze strzały z niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein na polską placówkę. Ale parę minut wcześniej w Wieluniu śpiących mieszkańców zaskoczyły niemieckie bomby. Zginęła ludność cywilna, pacjęci tamtejszego szpitala i cały personel. Będąc tam na Westerplatte, kiedy był jeszcze mrok, kiedy była kompletna cisza, kiedy były płonące pochodnie trzymane przez młodzież i za chwilę usłyszeliśmy wycie syren, wtedy dało się odczuć, co musiało się wydarzyć 78 lat wcześniej. Niesamowite wrażenie i myślę, że każdy młody człowiek powinien choć raz o tej 4:45 być właśnie tam na Westerplatte, żeby zrozumieć czym była wojna, czym było to zaskoczenie. Niemcy napadły na nas bez wypowiedzenia wojny, znienacka - mówiła minister Elżbieta Witek.

Na zakończenie odbyła się część artystycza w wykonaniu zespołu Iskierki z OSP Pomocne.

Reklama

Komentarze (18)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

refleksja
refleksja5 września o 21:50
W Warszawie przywraca się zrabowane majątki przez dekret Bieruta (willa Jaruzelskiego), weryfikuje się sprawy tzw. dzikiej reprywatyzacji za kadencji H-andlu G-runtami W-arszawskimi.
a w mieście Piernika i Chleba co......? Były funkcjonariusz SB, będzie kierował kombatantami. PełOwski wodzirej zbiera kolejne ordery i sprzedaje "sukcesy dobrej zmiany" jak swoje. (patrz dworzec czy mersedes/). No i po stołkach w państwowych firmach postkomuniści i lodziarze . A czy nie stąd jest ministra z PiS
Lubię to! 3
#
#refleksja6 września o 18:44
nie zgadzam się. Też robiłam loda , a stołka nie mam, kłamczuszku.
Lubię to! 3
do #
do ##6 września o 21:13
może robiłaś loda nie temu co trzeba, albo nie zrobiłaś temu co trzeba?
Lubię to! 0
babcia lodzia
babcia lodzia#7 września o 12:55
albo nie tak jak trzeba czyli po same kule
Lubię to! 0
ale jaja
ale jaja5 września o 18:09
PRL ciągle żywy, tylko kwiatki pomylili-powinien być goździk-cóż za faux-pas. Kiedy i gdzie będzie można podziwiać gablotę zasłużonych?
Lubię to! 4
kibel
kibel5 września o 17:42
bez orderu dla Elizabeth? Jejku Jejku . A wodzirej to już chyba gablotę ma do odznaczeń. BUHAHAHA
Lubię to! 4
autor
autor5 września o 17:36
Medaliony przy prawie pustej sali. Jakie medale, takie zainteresowanie.
Lubię to! 3
:)))
:)))5 września o 17:11
myślałam, że już nie jest w stanie mnie niczym zaskoczyć i bardziej rozbawić, jakże byłam w błędzie...a jaki szczęśliwy...on chyba naprawdę się niczego nie domyśla...
Lubię to! 5
każdy się domyśla o co chodzi
każdy się domyśla o co chodzi5 września o 16:59
Nagrody powinny być dopasowane do płci, zainteresowań oraz potrzeb. Nagradzać należy wysiłek włożony w osiągnięcie czegoś, a nie końcowego efektu. np. gdy dziecko mimo włożonego wysiłku dostaje trójkę. System nagród pociąga za sobą pewne ryzyko. Dziecko może nauczyć się, że za każde osiągnięcie otrzyma jakąś nagrodę i po pewnym czasie może się tej nagrody domagać. Rodzice powinni pamiętać, by nie nagradzać prostych rzeczy. Jest to ważne dlatego, że dziecko może upomnieć się o nagrodę za wykonanie swoich obowiązków. Jak myślicie, za co nagrodę dostał Emilek i czy nagroda była dostosowana do jego potrzeb?
Lubię to! 4
na zachęte niech ma
na zachęte niech ma5 września o 16:27
Pani Kopalnia co jest? Klown z orderem chyba jest? A funkcjonariusz SB (dyżurny kombatant) tym razem bez medalu? Oj Pani Kopalnia ambasada radziecka zareaguje.
Lubię to! 4
bu ha ha
bu ha ha5 września o 08:06
ale gól wam skoczył
Lubię to! 4
Komentator
Komentatorbu ha ha5 września o 15:18
Taki medal można kupić w sportowym za dychę :) Emilian niedługo będzie miał tyle medali co radzieccy generałowie. ;)
Lubię to! 10
hehe
hehebu ha ha5 września o 16:13
człowieku, jaki gól, przypomniał mi się Misiewicz i jego medal za zasługi, tak samo odbieram tą sytuację
Lubię to! 9
w żywiole
w żywiole4 września o 23:22
człowiek od manipulacji i promocji takiego modela z łatwością owija sobie wokół palca i chowa w kieszeni-wypchanej przez modela po brzegi
Lubię to! 4
gadżeciarz
gadżeciarz4 września o 23:18
Niektóre modele mają bardzo prostą instrukcję obsługi, wystarczy przycisnąć właściwe guziczki i nawet nie wiedzą, że działają tak jak chcemy, a i tak co jakiś czas wymieniamy je na nowszy model jak nam się znudzą, zaczną szwankować, albo po prostu nowszy model oferuje nam ciekawsze rozwiązania.
Lubię to! 2
Reklama
;)
;)4 września o 23:08
już prawie wszyscy instrukcję tego modelu rozszyfrowali
Lubię to! 3
logiczne
logiczne4 września o 23:03
Dadzą medala, to może sypnie większą kasą. Niektórzy mają bardzo prostą instrukcję obsługi, zwłaszcza ci łasi na komplementy, odznaczenia.
Lubię to! 5
Chcę teszzz medala
Chcę teszzz medala4 września o 22:55
Chłopiec z plakatu znowu odznaczony...Za Co??
Lubię to! 13

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.