Logo Jawor24h.pl
Reklama

(FOTO, FILM) Uroczysta sesja Rady Gminy Męcinka [AKTUALIZACJA]

Podczas październikowej sesji Rady Gminy Męcinka odbyła się miła uroczystość. Wójt Mirosław Brzozowski wręczył medale Jubilatom za długoletnie pożycie małżeńskie.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył medalami Zofię i Adama Bieleckich, Jadwigę i Jana Błońskich, Halinę i Izydora Derdów, Annę i Mikołaja Mikitiaków, Danutę i Eugeniusza Pieczonków, Bronisławę i Stanisława Trzpilów, Marię i Zbigniewa Tympalskich, Janinę i Władysława Zalewskich, Anielę i Stanisława Buczkowskich, Józefę i Mieczysława Gabrysiów, Stefanię i Franciszka Kądziołków, Barbarę i Mariana Wiktorowskich oraz Jadwigę i Jana Królów. 

- To sesja wyjątkowa. Właśnie przez fakt, że jesteście z nami. Szanowni Państwo, szanowni Jubilaci, 50-60 lat temu, nie wiedząc jak się wasze życie ułoży, ale z wielką ufnością powiedzieliście sobie tak. Po tych wszystkich latach, to była dobra decyzja, bo jesteście tu dzisiaj razem. To właśnie przez pryzmat tych kilkudziesięciu lat można dzisiaj powiedzieć, że warto było zaufać, ale też trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak to się stało, dlaczego to się udało. Odpowiedź jest prosta. To miłość. W najczystszej postaci miłość spowodowała to, że wytrwaliście - zwracał się do Jubilatów wójt Mirosław Brzozowski. - Daliście nam przykład jak należy żyć, jak trzeba pokonywać trudności w życiu. Przyszło wam zmagać się z życiem, w małżeństwie, w bardzo trudnych czasach. To, że dzisiaj cieszymy się i możemy być dumni, że żyjemy w Gminie Męcinka, to wasza praca. Kilkudziesięcioletnia, uporczywa, pozytywistyczna praca. To wy stworzyliście tę gminę i możecie być z tego dumni. My jesteśmy dumni z was i dziękujemy wam - dodawał.

Następnie odbyła się część artystyczna. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Blisko, coraz bliżej...
Blisko, coraz bliżej...14 października o 12:57
Bliżej ludzi
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.