Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych w Męcince

Uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Męcince odbyły się w niedzielę i rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

© Paweł Sasiela

Na zakończenie Mszy św. ks. dr Marek Kluwak wręczył wolontariuszom ze szkół w gminie Męcinka, uczestniczącym w kweście  na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych, wyróżnienia i książki przekazane przez wicestarostę jaworskiego Arkadiusza Baranowskiego.

Następnie uczniowie zaprezentowali wzruszający program słowno-muzyczny, po którym dalsze uroczystości przeniosły się na plac przed kościołem. Pod pamiątkową tablicą złożono kwiaty, a uczestnicy otrzymali z rąk wójta Mirosława Brzozowskiego książki "Mała Księga Patrioty", zawierające nuty, teksty i nagrania płytowe najpiękniejszych pieśni patriotycznych.  

- Tak naprawdę, to wszystko co jest do powiedzenia w związku z obchodami dnia pamięci o Żołnierzach Wyklętych zostało dzisiaj już powiedziane. Powiedzieli o tym najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, nasze dzieci, nasza młodzież. Niech mi będzie wolno w tym miejscu im serdecznie podziękować. Za serce, które włożyli w to przedstawienie. Pokazaliście i te czasy, i te emocje i to wszystko co towarzyszyło tym ludziom. Ludziom, którzy oddawali swoje zdrowie, oddawali swoje życie. Dziękować Bogu, dzisiaj nie musimy być wystawiani na taką próbę i obyśmy nigdy nie musieli. Życzymy to sobie, ale życzymy to przede wszystkim tym, którzy dzisiaj w tak piękny sposób opowiedzieli nam o Żołnierzach Wyklętych. Po raz czwarty obchodzimy to święto na terenie naszej gminy, ale chciałbym, żeby to święto było również czasem wspomnienia i uhonorowania wszystkich, którzy walczyli o wolną Polskę. Dlatego też spotykamy się przy tej tablicy, na której napis jest nieprzypadkowy, bo jest mowa i o tych, którzy zaczynali walkę o Niepodległą, o Marszałku Piłsudskim i jest mowa o tych, którzy tę walkę kończyli jako ostatni, o Żołnierzach Niezłomnych. Cześć ich pamięci - mówił wójt Mirosław Brzozowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.