Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Święto Pierogów w Paszowicach

W niedzielę w Paszowicach odbywało się Święto Pierogów. Tradycyjnie nie zabrakło najbardziej wyszukanych smaków. Każdy mógł znaleźć swój ulubiony farsz.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie konkursów w lepieniu pierogów na czas oraz na najlepsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów. W ostatnim z wymienionych nagrodę publiczności za najlepsze pierogi w Gminie Paszowice zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Wiadrowie za pierogi ruskie.

W konkursie na Najlepsze pierogi w Krainie Wygasłych Wulkanów, po degustacji 16 odmian pierogów, komisja w składzie Marek Wojtków (kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa), Waldemar Jankowski (członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej), Ryszard Rzeszowski (DODR Powiatowy Zespół Doradców w Jaworze), Kalina Nowakowska (GOK Paszowice) przyznała:

I miejsce –  Stowarzyszenie KLAR – Kawcze Lokalnie Aktywne Razem z gm. Bojanowo (Wielkopolska), za pierogi „carskie”;

II miejsce – Elżbieta Wojciechowska – Tokarz z Paszowic za pierogi „kurczak z kurkami w pierogach schowany”;

III miejsce – Stowarzyszenie KLAR z Wielkopolski za pierogi „szmaragdowy tulipan”;

IV miejsce – Stowarzyszenie „Chojnianki” z gm. Pakosław (Wielkopolska) za pierogi „śliwka w czekoladzie”;

V miejsce – Stowarzyszenie KLAR, gm. Bojanowo (Wielkopolska), za pierogi „gruszkowa fantazja”.

 

W Turnieju Lepienia Pierogów na czas zwyciężyły aż trzy drużyny: Stowarzyszenie „Chojnianki”, które w czasie 20 minut 5 sekund ulepiło 146 pierogów; Sołectwo Paszowice (czas 22 minut 5 sekund i 154 pierogi) oraz Stowarzyszenie KLAR (czas 28 minut 9 sekund, 168 pierogów). Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Charytatywne „Damy Radę” (czas 29 minut, 168 pierogów), trzecie KGW w Słupie (35 minut, 12 sekund i 198 pierogów), a czwarte  KGW w Wiadrowie (29 minut 50 sekund, 141 pierogów).

Fundatorami nagród w konkursach byli: Dolnośląska Izba Rolnicza, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Angra Kseromatic w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Grupa Producentów Zbóż JAWROL, Bank Spółdzielczy w Jaworze, mBank w Wałbrzychu, PKO BP oddział w Jaworze i Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu. 

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

TOM
TOM9 września 2017 o 14:05
Paszowice NOCĄ..........
Lubię to! 0
TOM
TOM9 września 2017 o 14:04
Niezłe stare pierogi na trybunach. Ale za to ABC jakie obroty
Lubię to! 0
Edek
Edek8 września 2017 o 14:17
Impreza bez słońca pierogi nieco straciły na jakości
Lubię to! 0
Jadwiga
Jadwiga6 września 2017 o 16:16
dobra impreza, zabrakło słońca
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.