Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Święto Barytowych Wzgórz w Stanisławowie

Od 10 lat społeczność lokalna licznie gromadzi się podczas „Święta Barytowych Wzgórz” w Stanisławowie. Daje tym świadectwo wielu wartościom społecznym i obywatelskim.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

W obecnym roku wydarzenie to odbyło się w sobotę 29 lipca. W duchu patriotyzmu odśpiewano hymn państwowy oraz pieśni żołnierskie. Podczas spotkania wyróżnionych zostało wiele osób.

Uroczystą mszę św. celebrował ks. Piotr Różycki proboszcz parafii w Słupie. Spotkanie w Krainie Barytowych Wzgórz tradycyjnie organizują sołtys, rada sołecka, zarząd Stowarzyszenia Miłośników Wsi Stanisławów „Barytowe Wzgórza” oraz Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza Baryt w Złotoryi. 

Na scenie wystąpił zespół PERŁA z Przybyłowic oraz ROTA ze Złotoryi. Można było obejrzeć wystawę sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski w swoim przemówieniu zaznaczył ważną rolę, jaką w życiu naszej społeczności odgrywa jednostka kierowana przez Komendanta Jana Kuska oraz mieszkańcy Stanisławowa. 

Ważnymi kwestiami poruszonymi przez wójta było bezpieczeństwo, zarówno w ujęciu ochrony życia i mienia, ale także związane z zapewnianiem podstawowych potrzeb egzystencjalnych człowieka, takich jak dostęp do wody czy kanalizacji, bezpieczeństwo transportu dzieci do szkół, dostęp do edukacji przedszkolnej oraz dobrego poziomu gminnej służby zdrowia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.