Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

(FOTO) Strażacy w Wiadrowie mają się czym pochwalić

Na styczeń zaplanowane zostały walne zebrania sprawozdawcze w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Paszowice.

Fot. UG Paszowice

Jako pierwsi spotkali się strażacy z Wiadrowa, którzy stawili się licznie, aby podsumować 2016 r. 

W spotkaniu uczestniczyli Z-ca Wójta Gminy, Leonard Wasilkowski, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny, Proboszcz parafii Kwietniki ks. Marek Kruk, Inspektor ds. Obrony Cywilnej, Spraw Obronnych, Ochrony Przeciwpożarowej i Zarządzania Kryzysowego Maria Bobowska,  Radny Łukasz Szatarski i były Radny Łukasz Ferenc, Radny Powiatu Jaworskiego Henryk Hawrylewicz, Sołtys wsi Piotr Chruściel, sponsorzy, Henryk Magas i Andrzej Paździerz, dh. Zygmunt Tracz, Prezes, Anna Michałków, Sekretarz Józef Michałków i dh. Andrzej Kaszuba z Zarządu Gminnego ZOSP RP w Paszowicach.

Po przywitaniu gości przez Prezesa OSP Wiadrów Krystiana Rudego sprawozdanie z działalności za 2016 r. przedstawił Naczelnik OSP, dh. Ireneusz Cybulski. 

W roku 2016 jednostka uczestniczyła 17 razy w akcjach ratowniczych, w tym: w gaszeniu pożarów 8 razy, w likwidacji miejscowych zagrożeń 8 razy, alarmy fałszywe 1. W roku sprawozdawczym OSP pozyskała następujący sprzęt i wyposażenie: agregat prądotwórczy, najaśnica 2 x 500 W, przedłużacz 25 mb, latarki nahełmowe, mundury wyjściowe i akumulatory. 

W ramach prac społecznych strażacy wspólnie z mieszkańcami postawili scenę widowiskową na placu przy remizie, a także pomagali w termoizolacji stropodachu remizy. Strażacy z OSP Wiadrów przez cały rok dbali o porządek wokół świetlicy i remizy. Byli głównymi organizatorami 70 lecia Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Paszowice. Skarbnik, dh. Adam Szurek przedstawił sprawozdanie finansowe, z którego wynika, że jednostka w minionym roku pozyskała dodatkowe fundusze, które pochodziły ze składek członkowskich, darowizn i zbiórek pieniężnych, a także dotacji jednostek samorządu terytorialnego. 

Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił dh. Paweł Rudy, a plan działalności na 2017 r., Naczelnik OSP dh. Ireneusz Cybulski. W roku 2017 najważniejszym zadaniem będzie pozyskanie dodatkowych środków finansowych umożliwiających zakup lekkiego samochodu gaśniczego, 2 kpl. aparatów ochrony dróg oddechowych oraz rozbudowa piętra remizy. 

Po przedstawionych sprawozdaniach odbyło się głosowanie o udzielenie absolutorium Zarządowi OSP. Zostało ono przyjęte jednogłośnie. Podczas zebrania Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowany został dh. Zygmunt Tracz.

Kolejnym punktem zebrania były wypowiedzi zaproszonych gości. Z-ca Wójta Gminy Leonard Wasilkowski podziękował strażakom za wyjątkowe zaangażowanie przy budowie remizy, aktywność na rzecz społeczności lokalnej oraz pomoc podczas imprez organizowanych na terenie gminy a szczególnie za pomoc w organizacji 70 lecia OSP Gminy Paszowice.

Z-ca Komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Arkadiusz Delikatny przedstawił założenia dalszego rozwoju Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego powiatu jaworskiego, problematykę działań operacyjnych, założenia i plany szkoleniowe na 2017 r. 

Po oficjalnym zakończeniu zebrania prezes jednostki zaprosił wszystkich na poczęstunek przygotowany przez wiadrowskich strażaków.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Statut OSP
Statut OSP15 stycznia o 16:32
Paszowice niech w swojej jednostce zrobi porządek oni wiedzą z czym
Lubię to! 3
bodek
bodekStatut OSP16 stycznia o 09:25
Nie mają wstydu
Lubię to! 2
Statut OSP
Statut OSP14 stycznia o 11:04
Jeśli dh Krystian Rudy jest Prezesem to dh Paweł Rudy nie powinien być w Komisji Rewizyjnej. ( Chyba , że jest to zbieżność nazwisk , a nie rodzina ).
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniec13 stycznia o 11:13
Paszowice to lud zawzięty
Lubię to! 4
bodek
bodek12 stycznia o 20:47
lepsza organizacja niż Paszowice
Lubię to! 5
strażak
strażakbodek13 stycznia o 11:14
Paszowice z Wiadrowa powinni brać przykład
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.