Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

Między węzłami Wądroże Wielkie i Budziszów ciężarówka zderzyła się z busem, którym jechało osiem osób. Dwie z nich nie żyją, pozostałe zostały ranne. Kierowca ciężarówki w krytycznym stanie został zabrany śmigłowcem.

© KP PSP Jawor

W dniu 3 marca kilka minut przed godziną 2 w nocy Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze otrzymał zgłoszenia o wypadku na autostradzie A4 na pasie w kierunku Wrocławia w okolicach węzła Wądroże Wielkie.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego, Budziszowa Wielkiego oraz z Granowic. Dodatkowo zadysponowano również zastęp z sąsiedniej JRG z Legnicy. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział 2 samochody typu bus oraz samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowało łącznie 10 osób, z czego w chwili dojazdu służb ratunkowych 4 znajdowały się poza pojazdami, natomiast we wraku pojazdu Ford leżącym na boku w przydrożnym rowie uwięzionych było 6 poszkodowanych.  W pierwszej fazie zdarzenie miało charakter zdarzenia masowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie dokonano stabilizacji wraku pojazdu Ford.  Strażacy prowadzili działania dwutorowo. Z jednej strony udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy a z drugiej, z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do uwięzionych poszkodowanych. Wszystkie osoby zostały ewakuowane i przekazane przybyłym na miejsce zespołom PRM. Dodatkowo do zdarzenia przybył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób. Siedem przetransportowanych zostało do szpitali, a jedna osoba odmówiła transportu.

Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny wraz z oficerem operacyjnym, a także przedstawiciel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustala jaworska Policja i Prokuratura.

kpt. Łukasz Starowicz

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ES
ES5 marca o 09:14
Proszę o kontakt rodziny ofiar wypadku i osoby, które podróżowały busem: elzbieta.stefaniuk@onet
Lubię to! 0
solo
solo3 marca o 18:35
- Ciężarówka jechała w stronę Legnicy. Wypadła ze swojej jezdni, pokonała barierki energochłonne, wjechała na drugą jezdnię, otarła się o inny pojazd ciężarowy jadący w przeciwną stronę, a ostatecznie wpadła na busa. Busem podróżowało 9 osób, dwie zginęły, siedem przewiezono do szpitala - mówi Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.
Chyba spał kierowca ciężarówki
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.