Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Ślubowanie nowych policjantów jaworskiej komendy

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

W szeregi jaworskiej jednostki wstąpili 2 kolejni policjanci. Z tego tytułu w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się ślubowanie posterunkowych Lucjana Kałamarza i Tymoteusza Zawadzkiego, którzy na uroczystość udali się z Komendantem Powiatowym Policji w Jaworze mł.insp. Andrzejem Błaszczakiem.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi nowych policjantów. Słowa roty ślubowania tym razem wypowiedziało 56 nowo przyjętych funkcjonariuszy, w tym 21 funkcjonariuszek. Ceremonia odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pośród nowo przyjętych znaleźli się post. Lucjan Kałamarz i post. Tymoteusz Zawadzki z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Ubiegając się o pracę w Policji osoby te musiały przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowoprzyjęci policjanci i policjantki zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego. W 2018 r. planowane są jeszcze 4 nabory, a garnizon dolnośląski ma zatrudnić kolejne 292 osoby.

Przypominamy, że służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

aktr
aktr13 stycznia o 07:37
Trzeba być ostro pogrzanym, żeby pchać się do tej formacji za 2400 i bez praw emerytalnych
Lubię to! 0
bez przesady
bez przesadyaktr13 stycznia o 09:18
przynajmniej jest praca, a poza tym są za to inne przywileje, jakich nie maja inne grupy zawodowe
Lubię to! 0
ałtor
ałtor6 stycznia o 15:45
Komendant Wojewódzki nie dotarł bo pijany zgubił buty kolo Lidla we wrocławiu . Pisowski standard
Lubię to! 1
ja
ja5 stycznia o 22:28
a czemu te kobiety stają w ostatnim rzędzie? jakiś gorszy sort?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.