Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Skutki silnego wiatru w powiecie jaworskim

Jaworscy strażacy szczególnie wieczorem i w nocy mieli ręce pełne roboty wyjeżdżając do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów.

Fot. materiały prasowe © Materiały prasowe

Pierwsze informacje zaczęły wpływać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jaworze przed godz. 18 i w ciągu kilku godzin otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Interwencje strażaków Państwowej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych dotyczyły przede wszystkim usuwania powalonych drzew, konarów i gałęzi z dróg. 

W Małuszowie silny wiatr przewrócił przejeżdżający samochód dostawczy. Na szczęście kierowca po przebadaniu przez ratowników z zespołu PRM nie wymagał transportu do szpitala. W Jaworze przy ul. Starojaworskiej doszło do powalenia ściany w nowobudowanym obiekcie. 

Do uszkodzenia linii energetycznych doszło w miejscowościach Jenków, Skała, Mściwojów, Godziszowa oraz przy ul. Chopina w Jaworze, a w Bolkowie i przy ul. Rapackiego w Jaworze uszkodzeniu uległy latarnie.

Do niewielkich uszkodzeń dachów doszło na budynkach przy ul. Limanowskiego i Rynek w Jaworze oraz w Radzimowicach.

Na godz. 10:30 odnotowaliśmy blisko 70 interwencji.

kpt. mgr inż. Łukasz Starowicz
Komenda Powiatowa PSP w Jaworze

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

borus
borus7 października 2017 o 17:09
Czy decyzji o konieczności wycinek drzew nie powinni wydawać dendrolodzy. Problem w całym kraju. Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych, kolejowych, wzdłuż dróg. Drzewa sadzone byle jak i byle gdzie - małe drzewko inaczej wygląda za 20 lat.
Drzewa stanowią olbrzymie zagrożenie, kiedy ich stan jest opłakany. W miastach - zwłaszcza topole - ich korzenie czynią olbrzymie szkody dla inżynierii podziemnej. Często system korzeniowy drzew jest kiepski i nie wytrzymuje naporu silnych wiatrów i drzewa przewracają się na budynki, samochody - czynią szkody. Czas zrobić porządek z kasztanowcami i topolami – to są drzewa do parków, terenów zielonych a nie przy budynkach i ulicach. Dlaczego na posadzenie drzew w obrębie miasta nie wydaje sie decyzji - tak jak na obiekt budowlany. Po 10-ciu latach to drzewo jest chronione prawem pomimo, że jego lokalizacja - zwłaszcza blisko budynku jest zagrożeniem. Wszystko ma swoje miejsce i drzewa też - na terenach zielonych, parkach. Przy budynkach tylko niskie drzewa i krzewy. Taki bałagan jest w całym kraju.

http://www.prw.pl/articles/view/43926/Bitwa-o-drzewa-zakonczona-kompromisem
Lubię to! 6
Ela
Ela7 października 2017 o 13:27
w miejscowościach .... oraz przy ul. Chopina w Jaworze doszło do uszkodzenia linii energetycznych, a w Bolkowie i przy ul. Rapackiego w Jaworze uszkodzeniu uległy latarnie.
Lubię to! 0
POLONISTA
POLONISTA6 października 2017 o 20:46
KTO PISZE TE ARTYKULY? NAUCZCIE SIE PISAC PO POLSKU CO TO MA BYC "oraz przy ul. Chopina w Jaworze, a w Bolkowie i przy ul. Rapackiego w Jaworze uszkodzeniu uległy latarnie."
Lubię to! 1
abc
abcPOLONISTA6 października 2017 o 20:53
Jeżeli kogoś oceniasz to najpierw sam zacznij pisać poprawnie! Gdzie są polskie znaki?
Lubię to! 10
Ela
Elaabc7 października 2017 o 13:28
i tak doszliśmy do staropolskiego powiedzenia "lepiej pouczać innych niż patrzeć na siebie"
Lubię to! 5
Ela
Elaabc7 października 2017 o 13:28
oczywiście zgadzam się z abc
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.