Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Remont drogi i nowe chodniki w Gminie Wądroże Wielkie

Intensywnie postępują prace w Wądrożu Wielkim, które realizowane są dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

© Materiał prasowy

W ub. roku wykonany został pierwszy etap tej inwestycji -  prawie 1 km nowej nawierzchni drogi powiatowej i ponad 350 mb chodnika w Mierczycach. Aktualnie – dzięki sprzyjającej aurze, Generalny Wykonawca zadania - BUDIMEX S.A., przystąpił do realizacji dwóch kolejnych etapów związanych z przebudową drogi relacji Mierczyce - Wądroże Wielkie - Polanka (granica powiatu). 

W obecnej chwili prace skupiły się głównie na układaniu chodników, których w samym Wądrożu powstanie ponad 3,5 km. Trwa również procedura przetargowa dotycząca wyłonienia wykonawcy zadania na etap IV - przebudowa odcinka drogi pomiędzy Mierczycami a Wądrożem Wielkim.

Całkowita wartość zadania objętego realizowanym projektem to ponad 3,7 miliona zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85% pokryje Unia Europejska. Powiat Jaworski wspólnie z Gminą Wądroże Wielkie zabezpiecza 15 % wkładu własnego.

Stanisław Laskowski Starosta Jaworski: „To jedna z największych inwestycji Powiatu Jaworskiego, i najdłuższa od początku jego funkcjonowania. W ramach realizowanego przez nas zadania przebudowanych zostanie prawie 4 km chodników oraz blisko 7 kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Wszystko to możliwe jest dzięki pozyskanym przez Starostwo środkom unijnym, oraz doskonale układającej się współpracy z Gminą Wądroże Wielkie. Dzięki tej inwestycji, już niedługo, zmotoryzowani mieszkańcy powiatu będą mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się w kierunku autostrady A4 i sąsiadujących powiatów”.

Reklama

Komentarze (13)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

były
były22 lutego o 13:06
Smerfie Marudo - jak widać chodniki na wsi, to dla niektórych luksus, i jesteś w temacie zorientowany, to jaki % z tych wspólnych 15%, wyłożyła gmina?
Lubię to! 0
borus
borus22 lutego o 11:13
Ale wkrótce będzie pozbawione dostepu do A4
Lubię to! 1
borus
borus22 lutego o 11:12
Wielki wstyd , że na wielu wioskach nie ma - przynajmniej z jednej strony chodników. 73 lata po IIwś i zagrożone bezpieczeństwo mieszkańców. Nie wspomina się konieczności wykonania obwodnic dla wyprowadzenia - często wzmożonego ruchu tranzytowego przez całe wioski.
Lubię to! 1
####
####borus23 lutego o 20:37
Wstyd to budować chodniki na wsiach a one zarastają trawa, bo do kościoła, do sklepu, nawet do sąsiadki za płot jeździcie samochodami !
Lubię to! 0
Mieszkanka
Mieszkanka21 lutego o 23:14
A ja cieszę się bardzo że w końcu Wądroże Wielkie doczekało się nowych chodników i dróg. Brawo powiat brawo gmina !
Lubię to! 2
Gorszy
Gorszy21 lutego o 09:44
Jak widac każdy ma swojego lizod... od promocji. Mało roboty dużo hałasu. Szkoda ze władza tego nie widzi.
Lubię to! 1
urzędnik
urzędnik20 lutego o 22:05
Tylko wynajął odpłatnie pomieszczenia w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji.
Lubię to! 0
mama
mama20 lutego o 18:47
czy powiat otworzył żłobek w Jaworze ??
Lubię to! 2
Lopes
Lopesmama20 lutego o 22:29
Nie, ale to nie przeszkadza niektórym lansować się w mediach.
Lubię to! 1
Magda
MagdaLopes21 lutego o 20:17
nie ma to jak robić sobie zdjęcia w prywatnym przedsiębiorstwie i gratulować prezesowi, że zdobył pieniądze :)

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/20359-przybedzie-zlobkowych-miejsc-czyli-maluch

P.S. Ciekawe czy rodzice wyrazili zgodę na piśmie na użycie wizerunku dzieci i "wrzucenie" ich w internet ?
Lubię to! 1
sołtys
sołtys20 lutego o 18:45
Jak widać można dobrze współpracować dla dobra swoich mieszkańców ! Nie ma tu deklaracji bez pokrycia, a rzeczowa i sumienna praca. Brawo dla Pani Wójt i Starosty Laskowskiego - taka współpraca to wzór do naśladowania dla innych Wójtów - a szczególnie dla Burmistrzów.
Lubię to! 5
były
byłysołtys21 lutego o 14:36
... a jaki to wzór do naśladowania - że przed wyborami robią drogi i chodniki? Te 15% wspólnego wkładu to ile kosztowało gminę?
Lubię to! 1
Smerf Maruda ?
Smerf Maruda ?były21 lutego o 19:53
Nie robią - zle, robią też źle? A nie pomyślałeś że pieniądze z unii nie pytają kiedy są wybory w Polsce ? Robią bo dostali na to pieniądze. I dobrze że robią bo nie robią dla siebie tylko dla LUDZI... I dla mnie i dla ciebie... I dla tych co z autostrady i dla tych co na autostradę...
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.