Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Projekt „Kapu-ścianka” podsumowany

Przez ostatnie trzy miesiące Jaworski Ośrodek Kultury realizował projekt pn. „Kapu-ścianka”. Dziś odbyło się jego oficjalne podsumowanie.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

W foyer jaworskiego teatru zebrali się uczestnicy projektu wraz z opiekunami. Na wstępie wyświetlono prezentację multimedialną, która była wspomnieniem tego co udało się zrobić w ramach projektu. Grupa około 20 dzieci uczestniczyła w cyklu działań plastyczno-animacyjnych opartych na odkrywaniu bogactwa wzornictwa dekoracyjnego regionu, poznawaniu kulturowego zróżnicowania, a także próbie wypracowania czegoś na wzór regionalnego etnowzoru. W ramach zadania odbyły się warsztaty plastyczne, wycieczka do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, twórcze spotkania z zespołem folklorystycznym, happening, animacje muzyczno-plastyczne, plenerowy spektakl „FINTIKLUSZKI”, a także,,FolkŚCIANKA”, czyli malowanie muralu. Było co wspominać. 

Na zakończenie uczestnicy spotkania przeszli do budynku nr 16 w Rynku, gdzie mogli zobaczyć pięknie pomalowaną ścianę w etnowzory. W tym miejscu dużymi brawami podziękowano osobom pracującym nad tym projektem, czyli Honoracie Kulig - koordynatorce projektu oraz Iwonie Suchodolskiej i Małgorzacie Klimas - instruktorkom zajęć. Na ścianie zawisła pamiątkowa ramka z podpisami wszystkich uczestników. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Głąb:)
Głąb:)29 września 2017 o 23:01
Tytuł brzmi jak potencjalne hasło wyborze jednego z kandydatów do Rady Powiatu :D
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.