Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Pożar w internacie

Do wybuchu pożaru w budynku przy ul.Starojaworskiej doszło w piątek w godzinach porannych.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

W budynku tym mieszczą się placówki: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jaworze, Ośrodek Wsparcia W Jaworze , a także Internat Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. W sumie w budynku przebywało blisko 70 osób, w tym wiele osób niepełnosprawnych.

Dyspozytor PSP w Jaworze zadysponował dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, które po kilku minutach były już na miejscu. W tym czasie opiekunowie rozpoczęli ewakuację wszystkich podopiecznych z zadymionego budynku. Na miejsce przybyli również ratownicy medyczni, którzy udzielili potrzebującym pomocy.

Te wszystkie działania zakładał scenariusz zaplanowanej ewakuacji w razie pożaru w tych jednostkach. Wszyscy bezpiecznie z pomocą opiekunów zostali ewakuowani. Dzięki takim ćwiczeniom osoby przebywające w obiekcie miały szansę nauczyć się jak bezpiecznie ewakuować się z budynku, a strażacy mieli okazję praktycznego sprawdzenia warunków oraz organizacji akcji ratunkowej.

Ze strony Starostwa Powiatowego w Jaworze przebieg ćwiczeń nadzorował wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Piotr Sieduń.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pan Jan
Pan Jan12 marca o 19:52
o znów okazja do zrobienia zdjęcia w krawacie :)
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.