Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wpadł, bo nie zapiął pasów

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Wpadł podczas kontroli drogowej, gdyż poruszał się samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Był poszukiwany od blisko roku przez niemieckie organy ścigania za dokonane wcześniej kradzieże pojazdów. Zanim trafił za kratki, za którymi będzie musiał spędzić najbliższe 15 lat, dostał mandat za popełnione wykroczenia.

39-letni mieszkaniec Zgorzelca został zatrzymany przez jaworskich policjantów na drodze wojewódzkiej, w Zębowicach. Powodem kontroli drogowej była jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna kierujący Daewoo nie posiadał przy sobie również prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie  został ukarany mandatem w kwocie 150 zł. Jego konto powiększyło się również o 2 punkty karne.

To nie było jednak wszystko, co 39-latek miał na sumieniu. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany od blisko roku Europejskim Nakazem Aresztowania. Nakaz ten był wydany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, w celu odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności, orzeczonej przez niemiecki sąd. Mężczyzna został bowiem skazany za kradzieże samochodów na terenie Niemiec.

Poszukiwany został zatrzymany przez policjantów, a następnie przewieziony do Sądu Okręgowego w Legnicy, który wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W tym czasie zostaną wdrożone kolejne procedury celem przekazania mężczyzny niemieckim organom ścigania.

___________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.