Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej w Mierczycach zakończony

Dobiegł końca I etap przebudowy drogi powiatowej relacji Jawor - Mierczyce - Wądroże Wielkie do granicy powiatu (Polanka).

Fot. Powiat Jaworski © Powiat Jaworski

W ramach tego zadania wyremontowano odcinek drogi przebiegającej przez Mierczyce, wykonano chodnik na odcinku ponad 350 m, poszerzono drogę na łuku oraz wykonano zjazdy i podejścia do budynków prywatnych.

Zadanie realizowane jest dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w wysokości ponad 3 milionów złotych.

Całość inwestycji obejmuje przebudowę trzech odcinków drogi powiatowej przebiegającej przez Gminę Wądroże Wielkie. Przed nami więc realizacja dwóch pozostałych etapów, które przewidziano zgodnie z harmonogramem na rok 2018. Powiat zadbał również o bezpieczeństwo pieszych, dla których wybudowanych zostanie ponad 2 km chodników.

To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat w tej kadencji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. Dzięki projektowi przygotowanemu przez pracowników Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich, wyremontowanych będzie ponad 5 km dróg i wykonanych ponad 2 km chodników w Gminie Wądroże Wielkie. Nie bez znaczenia jest bardzo dobra współpraca i wsparcie finansowe Gminy, za co, po raz kolejny serdecznie dziękujemy - dodaje Starosta Laskowski.

Wykonawcą zadania jest spółka BUDIMEX S.A., która udziela gwarancji na wykonane roboty przez kolejne 5 lat od ich zakończenia.

Projekt dofinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WD 2014-2020.

Reklama

Komentarze (10)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marek
Marek2 grudnia 2017 o 08:15
A władze jawora ciągle śpią....czy tak wielbione władze jawora pomyślą również o kierowcach i mieszkańcach ul. Zagrodowej ? Czy w tej kadencji powstanie choć jeden parking w centrum miasta ? Ratusz jakby zapomniał o tym.... Po naukę jak realizować INWESTYCJE przez duże "I" powinni udać się do powiatu....
Lubię to! 1
Dariusz
DariuszMarek2 grudnia 2017 o 09:36
Nie śmiej się z powiatu. Widzisz, że robią co mogą, aby dorównać Berze.
Lubię to! 2
AW
AWDariusz2 grudnia 2017 o 10:06
Dariusz masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i logicznym myśleniem. Powiat robi prawdziwe duże inwestycje, a burmistrz głównie PR i skwerki. Wymień proszę które drogi wyremontował obecny burmistrz? Powiat w tym roku będzie miał już 3 drogi wyremontowane. Kto komu tu powinien dorównać?
Lubię to! 1
sprawdź
sprawdźDariusz2 grudnia 2017 o 10:22
AW wejdź proszę na bip gminy i zobacz- jest przebudowa ul. Cukrowniczej, są termomodernizacje, jest remont gimnazjum, jest modernizacja gospodarki wodno - ściekowej i tak - są skwerki czyli rozwój zielonych terenów Jawora, ale w ramach tego powstanie i plac zabaw na Gagarina i na Przyrzeczu... więc czy napewno burmistrz sadzi tylko krzaki?
Lubię to! 2
AW
AWDariusz2 grudnia 2017 o 10:57
Przebudowa Cukrowniczej jest w planach, a ja pytam które drogi wyremontował przez minione 3 lata swojej kadencji? Trudne pytanie prawda?I niewygodne.
Lubię to! 2
sprawdź
sprawdźDariusz2 grudnia 2017 o 14:46
Bardzo proste:) skoro został ogłoszony przetarg to jest w trakcie a nie w planach :) a skoro chodnik, zgodnie z przepisami, jest częścią drogi to proszę się rozejrzę dookoła....podpowiem : dużo:)
Lubię to! 0
Drogowcy
DrogowcyDariusz2 grudnia 2017 o 15:04
Przetarg to nie realizacja.... A co jeśli np. nie będzie chętnych do robienia tej drogi? Co będzie jak nie podpiszą umowy? Co będzie jeśli trzeba będzie przetarg unieważnić ? Realizacja następuje z chwilą podpisania umowy i przekazania placu budowy....
Lubię to! 0
sprawdź
sprawdźDariusz2 grudnia 2017 o 15:23
Wejdź na bip to się dowiesz, że i chętni byli i jest informacja z wyboru ofert...to jest właśnie początek realizacji procesu inwestycyjnego :) poza tym oczywiście możesz napisać, że nawet w trakcie prac może wybuchnąć tam bomba, ale myślę, że nie zmieni to faktu, że jest to potężna inwestycja :)
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniecDariusz2 grudnia 2017 o 18:37
Przez całą kadencję remont jednej drogi, to i tak jest kompromitacja dla gminy Jawor.
Lubię to! 2
Anna
Anna30 listopada 2017 o 20:07
Kolejna inwestycja powiatu na terenie gminy Wądroże. dziękujemy ;)
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.