Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) PCKZiU: Maturzyści zakończyli rok szkolny

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Podczas akademii 94 abiturientów odebrało z rąk wicedyrektor Ewy Wojtali świadectwa ukończenia szkoły. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście, wśród nich Beata Janas, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Jaworze. Nie zabrakło rodziców absolwentów oraz grona pedagogicznego szkoły z dyrekcją na czele.

Dla uczniów klas IV A, IV E, IV D oraz IV T była to okazja do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole. Dlatego też emocje towarzyszące temu wydarzeniu były ogromne zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Na uroczyste pożegnanie maturzystów złożyły się m.in. wystąpienia okolicznościowe, wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły. W wystąpieniach okolicznościowych padały słowa podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich kształcenie i wychowanie.

Dyrektor placówki podsumowując cztery lata nauki obecnych absolwentów, wymieniła ich sukcesy w nauce, konkursach, olimpiadach i sporcie, jednocześnie wyraziła nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. Życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym i trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia.

W swoim wystąpieniu wicedyrektor Ewa Wojtala gratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dalszych sukcesów edukacyjnych. Naczelnik Beata Janas odczytała list starosty Stanisława Laskowskiego skierowany do absolwentów, społeczności szkolnej i rodziców, a następnie wręczyła nagrody Zarządu Powiatu Jaworskiego wyróżnionym maturzystom (Weronika Ancerowicz, Damian Kuska i Łukasz Poterała, Klaudia Gwóźdź).

Nagrody i podziękowania z rąk dyrektor, wychowawców i nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie długotrwałej nauki i pracy nad sobą przed ważnym życiowym egzaminem maturalnym.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący absolwenci: Weronika Ancerowicz, Damian Kuska, Łukasz Poterała, Klaudia Gwóźdź, Kacper Pańczyk oraz Angelika Stefaniak. W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw, wspieranie w trudnych chwilach skierowała absolwentka Monika Olszewska.

Dyplomy za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym otrzymali: Karolina Kowalska, Adrianna Pieniążek i Daniel Płoch. Dyplom za zaangażowanie i pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego otrzymała uczennica klasy IV E Monika Olszewska. Dyplom za zaangażowanie i systematyczną pracę na rzecz biblioteki szkolnej otrzymały: Adrianna Pieniążek i Klaudia Szajb oraz Renata Marczyńska i Monika Olszewska.

Dyplomy za pracę w szkolnym oraz powiatowym wolontariacie otrzymali: Arkadiusz Bogacz, Wiktor Dębicki, Przemysław Fidos, Mateusz Janik, Piotr Prusiewicz, Angelika Stefaniak, Patryk Ślesicki, Dawid Trzebniak, Faustyna Wersocka, Marcin Zgliński, Damian Zapart, Monika Olszewska, Daniel Płoch, Klaudia Rosołowska, Natalia Niedźwiedzka oraz Renata Marczyńska.

Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali: Bartosz Gwiździał, Monika Piotrowska, Kinga Szczepaniak, Adam Auguścik, Patryk Błażewicz, Dawid Duda, Kacper Pańczyk, Adrianna Pieniążek, Klaudia Pierz, Oliwia Bartnicka, Kamil Majda, Natalia Niedźwiedzka, Monika Olszewska, Daniel Płoch, Klaudia Rosołowska oraz Dawid Tłusty.

Nagrody otrzymali również najlepsi absolwenci w zawodzie. Przy przyznawaniu tych wyróżnień pod uwagę brane były wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W zawodzie technik mechanik nagrodę otrzymał Arkadiusz Bogacz, w zawodzie technik informatyk - Łukasz Poterała, w zawodzie technik logistyk - Klaudia Gwóźdź, w zawodzie technik ekonomista - Adrian Węglewski.

Kolejnym punktem akademii był program artystyczny, podczas którego uczniowie w sposób humorystyczny przedstawiali sylwetki swoich wychowawców. Występ szkolnych aktorów wcielających się w rolę swoich nauczycieli rozbawił publiczność do łez. Wzruszające również były filmy, w których wychowawcy wspominali swoje klasy oraz poszczególnych uczniów.

Starszych kolegów i koleżanki w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnali uczniowie klasy 2 D pod kierunkiem Magdaleny Kowalskiej. Pożegnanie odbyło się w klimacie wspomnień, a mottem przewodnim były słowa „do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej”. Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli absolwentom samych sukcesów w dalszym życiu.

- Kilka dni do matury. Ale przedtem jeszcze podziękowania. Drodzy nauczyciele, wychowawcy, szanowni rodzice, dziękuję serdecznie za wszystko to co zrobiliście, co daliście uczniom, swoim dzieciom. Za wsparcie, za motywację do pracy nad ich własnym życiem. Drodzy absolwenci, za kilka dni matura. Jestem przekonana, że jesteście świetnie przygotowani do tego egzaminu. Jesteście zdolni i na pewno wyniki egzaminu maturalnego będą bardzo wysokie. Życzę wam, aby egzamin był przede wszystkim łatwy dla was, lekki i bezstresowy. Żeby spokojnie przeprowadził was w dorosłe życie - mówiła Lucyna Buczkowska, dyrektor PCKZiU w Jaworze. 

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Niewątpliwie zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie. Uczniowie klasy 2 D, żegnając swoich starszych kolegów, życzyli im udanych egzaminów maturalnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.