Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Październikowa sesja Rady Gminy Męcinka

Dziewięć uchwał podjęli w trakcie październikowej sesji radni Gminy Męcinka.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Wcześniej wręczono medale Jubilatom za długoletnie pożycie małżeńskie, a także głos zabrał Powiatowy Lekarz Weterynarii, ale o tym informujemy osobno.

Podczas październikowej sesji Rady Gminy Męcinka rajcowie podjęli uchwały w sprawie:
1/ stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Męcince w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Męcince,
2/ stwierdzenia przekształcenia dotychczasowej sześcioletniej Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Piotrowicach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Piastów Śląskich w Piotrowicach ,
3/ trybu udzielania i rozliczania dotacji niepublicznym innym formom wychowania przedszkolnego prowadzonym przez osoby fizyczne i prawne oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania, 
4/ uchwalenie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania 
przestrzennego Gminy Męcinka,
5/ przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 
6/ upoważnienia Wójta Gminy Męcinka do wystąpienia o nieodpłatne nabycie nieruchomości, 
7/ zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, 
8/ zawarcia porozumienia międzygminnego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego, 
9/ zmiany budżetu gminy Męcinka na 2017 rok.

Ponadto radni składali interpelację, przede wszystkim w sprawach porządkowych, zaś wójt przedstawił informację z działalności w okresie międzysesyjnym, której szczegóły znajdują się TUTAJ.

Na zakończenie odbyła się miła uroczystość, podczas której wójt wręczył nagrodę za zwycięstwo w konkursie gminnego informatora "Bliżej Ludzi".

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

folik
folik28 października 2017 o 18:14
Radni Gminy Męcinka powinni wystąpić o inwestycję dot. skomunikowania Gminy z S3. Wymagany jest nowy most przez Nysę Szaloną do Starojaworskiej. Ulica Cukrownicza przechodzi modernizację i tworzona będzie droga dwupasmowa.
Rozwój gospodarczy zawsze jest uzależniony od układów komunikacyjnych a teraz pozostaje tylko dojazd przez Jawor - ul. Limanowskiego.Męcinka ma duże szanse na inwestycje związane z Mercedesem, turystykę oraz wykorzystanie zbiornika w Słupie.
Tylko trzeba tego chcieć żeby móc.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.