Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Otrzęsiny pierwszoklasistów w PCKZiU

W piątek, 20 października br. w PCKZiU odbyły się otrzęsiny klas pierwszych pn. „Kontynenty Świata”.

Fot. materiały prasowe © Materiał prasowy

W auli PCKZiU w Jaworze uczniowie klas pierwszych przeszli bardzo trudny sprawdzian, po zdaniu którego zostali stuprocentowymi uczniami szkoły. Uczniowie z klasy II E pod kierunkiem wychowawczyni Pani Beaty Dziopak przygotowali wiele ciekawych konkurencji.

Pierwszym zadaniem była prezentacja ubioru z poszczególnych kontynentów. Klasa 1 A- Afryka, 1 T- Azja, 1 E- Ameryka oraz 1 D- Australia. Następnie przeprowadzono krótki quiz, po którym okazało się, że klasy pierwsze wiedzą już bardzo dużo na temat naszej szkoły, nauczycielach oraz kontynentach. 

Zaraz po quizie pierwszaki sprawdzały swoją wiedzę z ortografii, a następnie rozpoznawali smaki oraz jedli na czas. Ciekawą konkurencją był Głuchy telefon oraz kalambury z wychowawcą. Największe emocje wzbudził –pięciobój, podczas którego pierwszaki musiały wykazać się umiejętnościami sportowymi. Wszystkie klasy pierwsze podczas świetnej zabawy wykonały postawione zadania w należyty sposób. Zawzięta rywalizacja, przy ogromnym dopingu społeczności szkolnej, wyłoniła zwycięską klasę – 1 D.

Nagrodą za udane występy był słodki upominek. Klasa II E wraz z wychowawcą panią Beatą Dziopak gratuluje wszystkim klasom pierwszym pomysłów, sprytu i umiejętności sportowo-tanecznych niezbędnych w zabawie przygotowanej przez drugoklasistów. Jednocześnie życzymy wszystkim pierwszakom powodzenia, tyleż samo zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy podczas 4-letniego okresu nauki w naszej szkole.

I tak również i w tym roku uczniowie klas pierwszych zasłużyli sobie na miano uczniów PCKZiU i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu wyników nastąpiło pasowanie na ucznia PCKZiU, którego dokonała Pani wicedyrektor Jolanta Wieczorek, a zwycięską klasą została klasa 1 D (wych. Izabela Walusiak-Zdunek).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.