Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Orkan Ksawery szalał w Parku Miejskim

W nocy z czwartku na piątek doszło do kulminacji silnych wichur szalejącego nad Polską. Powiat Jaworskim był jednym z tych, które na Dolnym Śląsku ucierpiały najbardziej.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

W nocy wielu mieszkańców Ziemi Jaworskiej pozostawało bez prądu. Powalonych zostało wiele drzew na terenie całego powiatu. Orkan Ksawery nie oszczędził Parku Miejskiego w Jaworze, w którym od rana zabezpieczane są zagrażające przechodniom miejsca. Prezentujemy fotorelację obrazującą wielkość parkowych zniszczeń.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Andrzej
Andrzej6 października 2017 o 22:04
Co większe podmuchy to bałagan w parku. Moim zdaniem powinno się wreszcie zrobić porządny przegląd drzewostanu w parku, żeby takie sytuacje się nie powtarzały. Nie chodzi o połamane gałęzie bo to się zawsze może zdarzyć przy bardzo silnym wietrze, ale powywracane drzewa i spadające konary to już przesada.
Lubię to! 1
borus
borus6 października 2017 o 16:31
Czy decyzji o konieczności wycinek drzew nie powinni wydawać dendrolodzy. Problem w całym kraju. Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych, kolejowych, wzdłuż dróg. Drzewa sadzone byle jak i byle gdzie - małe drzewko inaczej wygląda za 20 lat.
Drzewa stanowią olbrzymie zagrożenie, kiedy ich stan jest opłakany. W miastach - zwłaszcza topole - ich korzenie czynią olbrzymie szkody dla inżynierii podziemnej. Często system korzeniowy drzew jest kiepski i nie wytrzymuje naporu silnych wiatrów i drzewa przewracają się na budynki, samochody - czynią szkody. Czas zrobić porządek z kasztanowcami i topolami – to są drzewa do parków, terenów zielonych a nie przy budynkach i ulicach. Dlaczego na posadzenie drzew w obrębie miasta nie wydaje sie decyzji - tak jak na obiekt budowlany. Po 10-ciu latach to drzewo jest chronione prawem pomimo, że jego lokalizacja - zwłaszcza blisko budynku jest zagrożeniem. Wszystko ma swoje miejsce i drzewa też - na terenach zielonych, parkach. Przy budynkach tylko niskie drzewa i krzewy. Taki bałagan jest w całym kraju.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.