Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Nowy wóz strażacki OSP Pomocne poświęcony

W Pomocnem odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego samochodu strażackiego dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w kościele pw. św. Marcina, sprawowana przez ks. Marka Lacha. 

- Ochotnicza Straż Pożarna to ludzie, którzy dobrowolnie, ochoczo, z chęcią, z radością, z miłości niosą pomoc innym - mówił podczas kazania ks. Marek Lach. - Trzymać straż to znaczy być odpowiedzialnym, a być odpowiedzialnym to znaczy liczyć się i przyjmować skutki swojego działania. Oczywiście myślimy i mówimy o tych pozytywnych skutkach, bo taka jest istota działania naszych strażaków - dodawał proboszcz parafii w Pomocnem. 

Następnie wspólnie udano się przed siedzibę OSP Pomocne. Tam odbyło się przekazanie kluczyków do nowego wozu, które na ręce strażaków wspólnie wręczyli wójt Mirosław Brzozowski i poseł Elżbieta Witek. 

- Przez wiele lat czekaliśmy na samochód ratowniczo-gaśniczy, który poprawiłby bezpieczeństwo na naszym terenie - mówił Jan Fajkiel, prezes OSP Pomocne.

Uroczystego poświęcenia dokonali kapelan OSP Pomocne ks. Marek Lach oraz ks. Marek Kluwak, kapelan strażaków w powiecie jaworskim. 

Na zakończenie przedstawiciele OSP Pomocne wręczyli upominki osobom, dzięki którym udało się pozyskać środki na zakup nowego samochodu dla jednostki. Z kolei goście przekazali prezenty dla strażaków z Pomocnego. 

Reklama

Komentarze (40)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

leon
leon23 stycznia o 08:42
No i co z tym ubezpieczeniem OC i AC ? Czy pochlapanie przez czarnego zwalnia czy nie ? Rozumiem, że jak pochlapał to nic złego się nie stanie wiec po co ubezpieczać ?
Lubię to! 1
R.
R.leon23 stycznia o 08:59
Uważasz że te twoje komentarze są zabawne lub błyskotliwe? Obrażanie osób lub czyjejś wiary, to jest dla ciebie rozrywka? Sam sobie wystawiasz świadectwo, szkoda że tak słabe.
Lubię to! 4
leon
leonR.23 stycznia o 09:51
Klerykalizacja zycia publicznego postepuje. Nic dobrego z tego nie będzie
Lubię to! 2
Rusz głową
Rusz głowąR.23 stycznia o 10:49
Zgadzam się, ale lewak to lewak i nic z tym nie zrobisz dopóki propagowanie lewackich poglądów nie będzie prawnie usankcjonowane karnie jak to jest w przypadku narodowego socjalizmu i bolszewizmu. Biedny człowiek, bo tylko wśród biednych i niedouczonych lewactwo (bolszewizm) i faszyzm znajdują oparcie.
Lubię to! 1
Rusz głową
Rusz głowąleon23 stycznia o 10:04
Znalazł się lokalny Pieczyński, który bezmyślnie łyka wszystko co mu chore z nienawiści lewackie media posuwają.
Lubię to! 1
leon
leonRusz głową23 stycznia o 10:10
Odezwał się bezmyślny widz Kur.wizji i pasków w tvpinfo.
Lubię to! 1
ivan
ivanRusz głową23 stycznia o 11:06
Oj prawda boli , boli. Fakt , że Pieczyński mówi samą prawdę i ma rację bardzo boli otumanionych przez kler i ograniczony umyslowo elektorat pisobolszewii. Pozostają mu jedynie obelgi i bluzgi wymyslane codziennie rano przez PR szafernekera i rozsyłane do bezmyślnego powtarzania przez cały dzień przez dojną zmianę
Lubię to! 1
lwów
lwówRusz głową23 stycznia o 11:24
Jeszcze jedno do leona. "
Klerykalizacja zycia publicznego postepuje. Nic dobrego z tego nie będzie".
Zapewniam Cię że zmienisz zdanie ,... jeśli zdążysz .Nie tacy mocarze pękali w obliczu nieuniknionego.
Lubię to! 0
lwów
lwówleon23 stycznia o 11:18
Już raz na to pytanie odpowiedziałem, ale widać że nie dotarło do leona zatem inaczej: raz w roku ksiądz święci pojazdy , i to za darmo.!!!
Zapytaj księdza kiedy to robi...podstaw swoją brykę, czarny pochlapie, i masz wszystkie opłaty OC, AC załatwione. Proste ? Ach jeszcze drobnostka, weż od księdza potwierdzenie pochlapania, na wypadek kontroli drogówki. Na pewno uwzględnią. Życzę szerokości.
Lubię to! 1
ałtor
ałtorlwów23 stycznia o 11:21
jak za darmo ? co łaska nie mniej niż .... nie kłam ? ksiądz nie modli się za darmo.
Lubię to! 1
leon
leonlwów23 stycznia o 11:31
lwów ty jesteś księdzem ? straszysz i straszysz cały czas. religia opiera sie na strachu i niewidzy. Ja nie wierzę i jestem szczęśliwym człowiekiem. Nie boje się ogni piekielnych i tego całego piekła ywmyślonego przez kler dla trzymania maluczkich w strachu i podległości. Piekło to stworzyliście sami tu na ziemi.
Lubię to! 1
Zygmunt
Zygmuntlwów23 stycznia o 11:38
Przyjdzie czas że i ty uwierzysz i uklękniesz. Nie tacy jak ty się Boga zapierali.
Lubię to! 2
lwów
lwówlwów23 stycznia o 12:19
Mam wrażenie że leon chce się wyspowiadać, chociaż udaje greka. Niestety, nie mam mocy odpuszczania grzeszków, sam jestem grzesznikiem. W dodatku starym doświadczonym człowiekiem, dziadkiem i pradziadkiem. Nikogo nie straszę, nawet nie zamierzałem, leonku,gdzie ja Cię straszyłem ogniem piekielnym ? Nawet jeśli tylko to zapamiętałeś, potraktuj to jako licentia poetica, takie literackie określenie przyszłości, w odróżnieniu od mitycznego raju. Nawet jeśli jesteś niewierzący, w co nie wierzę, potrafisz odróżnić dobro od zła, tak jak żródło zimna od żródła gorąca odróżniasz nawet z zawiązanymi oczami. Masz na to wpływ ? Kłaniam się.
Lubię to! 0
xsiondz
xsiondzlwów23 stycznia o 12:31
lwów ty stary *** , zamilcz
Lubię to! 1
lwów
lwówlwów23 stycznia o 12:58
Też Cię lubię....Ale.. piłeś- nie pisz! ?Żegnam na razie, wyśpij się dobrze.
Lubię to! 0
brx
brx22 stycznia o 22:10
Gratulacje z GMINY BOLKÓW:) My na tak wielka gminę możemy zapomnieć o nowym wozie bojowym:) WŁODARZE MIASTA JUŻ 7 ROK SKŁADAJĄ OBIETNICE !!!! I Nic. a wam sie poszczęściło. Powodzenia i ile wyjazdów tyle powrotów.
Lubię to! 1
Obywatel
Obywatel22 stycznia o 20:09
Samochod do ratowania i niesienia pomocy a tu taka zazdrosc i zawisc... W jakich czasach zyjemy... Szok
Lubię to! 3
leon
leon22 stycznia o 10:39
Czy poświęcenie takiego samochodu zwalnia z ubezpieczenia OC i AC ? Czy koszt pochlapania jest niższy od składki OC i AC ?
Lubię to! 1
lwów
lwówleon22 stycznia o 10:48
Może lepiej pytania te skierować do
strażaków? Sądzę że ich odpowiedż byłaby adekwatna do treści pytania.
Lubię to! 1
Czytelnik
Czytelnikleon22 stycznia o 20:39
Czepiasz się Leon ! Jak burmistrz uruchamiał komunikację miejską ksiądz też święcił autobusy i wtedy takich pytań chyba nie zadawałeś ! Pozwól się cieszyć mieszkańcom i nie psuj im radości
Lubię to! 1
ivan
ivan22 stycznia o 07:57
czarny pochlapał więc nie będzie się psuł. czarny oczywiście na wysokim etacie oficerskim
Lubię to! 2
lwów
lwówivan22 stycznia o 10:46
" czarny pochlapał więc nie będzie się psuł. czarny oczywiście na wysokim etacie oficerskim"...
Czy mógłbyś Waść dokładniej to przedstawić ? Gdzie, za ile ?
Lubię to! 1
???
???lwów22 stycznia o 20:49
" Czarny pochlapał" też autobusy komunikacji miejskiej więc można by burmistrza zapytać czy a jeśli tak to ile za to "chlapanie " wziął .
Lubię to! 0
?
?21 stycznia o 21:43
A Arusia nie zaprosili?
Lubię to! 3
Miko
Miko21 stycznia o 20:09
Są tacy co działają i tacy co z niemocy piszą komentarze:)))) UPS... Ja napisałem:))))
Lubię to! 1
Alfred
Alfred21 stycznia o 19:25
OSP Pomocne: GRATULACJE!!!! Z całą rodziną czekamy na serial pt" OSP POMOCNE" Co u druhów? Co przed? Co po? Pierwszy sygnał, jazda dzienna, jazda nocna, oczekiwanie na wóz, przyjazd, wyjazd,100 zdjęć kasków.. Super, jest budowanie napięcia jak u Hitchocka , albo lepiej: DYNASTIA. Nawet Alexis w końcu się wynurzyła z odbytu... tfu.... miało być: z niebytu :D
Lubię to! 2
kapitan_zUBer
kapitan_zUBer21 stycznia o 19:15
Popieram!!!! Różni ludzie byli za komuny przecież. Wałęsa też przecież oszukał system komunistyczny i szkodził wrogom Polski, nawet Bozia mu błogosławiła i w totolotka regularnie trafiał żeby zapewnić byt rodzinie. Byli różni prokuratorzy (np Pan Piotrowicz, który też oszukał system przecież i pomagał opozycji) jak i byli rożni esbecy, niektórzy billi słabiej albo co któryś raz tylko pałką. Trzeba to docenić, bo mogli bić mocniej przecież. Opozycjoniści też byli różni-jedni siedzieli rok, dwa a inni wychodzili po miesiącu i nie dali się złamać.Chwała im
Lubię to! 0
Nie prokurator_Pietrowicz
Nie prokurator_Pietrowicz21 stycznia o 19:09
Bardzo dobrze, że wyrzucono Panią Witek z Rządu RP, przynajmniej ma teraz czas żeby być z ludźmi i tutaj na dole załatwiać różne rzeczy.Dziękujemy Pani Elu że Pani zawsze z ludźmi. I nie przejmować się proszę komentarzami, to nieważne kto gdzie kiedy był za komuny, liczy się teraz przecież, patrzmy do przodu
Lubię to! 0
Reklama
niezależny obserwator
niezależny obserwator21 stycznia o 18:52
czy nie prościej było poświęcić całej wioski ,po to żeby w niej nie było pożarów? A zaoszczędzoną kasę za samochód i księdza przeznaczyć np. na drogi??
Lubię to! 3
Brak slow
Brak slowniezależny obserwator22 stycznia o 20:06
Zycze Ci aby nigdy Tobie taki sprzet nie byl potrzebny
Lubię to! 0
SB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn
SB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn21 stycznia o 16:09
Do SB nie trafiał nikt przypadkowy. „Kandydata do resortu musiała polecić partia lub funkcjonariusz, albo emerytowany pracownik resortu”. Kandydaci musieli być nie karani i nie posiadać wśród znajomych wrogów PRL. Proces rekrutacji miał kilka etapów: rozmowa kwalifikacyjna, sprawdzenie kandydata przez resort, kolejna rozmowa. W czasie okresu próbnego przyszły funkcjonariusz przechodził kurs O (operacyjny), po czym pracował pod kontrolą opiekuna. Po tym okresie kończył studia podyplomowe w Akadami Spraw Wewnętrznych i się usamodzielniał.

Praca operacyjna SB obejmowała: ludzi, obiekty (szkoły, instytucje, wydarzenia, zakłady pracy), zjawiska społeczna. Praca operacyjna SB miała na celu: represjonowanie, zdobycie informacji, manipulowanie (inspirowanie, dezinformowanie, dezintegrowanie). W trakcie pracy operacyjnej wykorzystywano kombinacje operacyjne wykorzystujące wszelkie metody działań.

Funkcjonariusze SB najpierw definiowali przeciwnika, z kim lub czym mają do czynienia, jakie cechy i środki ma przeciwnik, jakie są jego społeczne i środowiskowe uwarunkowania. Funkcjonariusze definiowali też jaki ma potencjał własny i agenturalny ma SB w walce z przeciwnikiem.
Lubię to! 2
chore
choreSB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn21 stycznia o 17:46
Tak spaczonej mentalności nie da się już uleczyć, będą "szkodzić" do końca życia wszędzie tam, gdzie im się to uda, bo już nie potrafią inaczej myśleć.
Lubię to! 1
ogień
ogieńSB-Służba Bezpieczeństwa metody pracy operacyjn21 stycznia o 22:50
A co ma wspólnego tekst o SB z nowym wozem strażackim w Pomocnem ?
Lubię to! 0
Kora
Koraogień22 stycznia o 19:45
ja rozumiem co ma wspólnego - świetnie się zamaskował i ludzie to kupili i kupują nadal,wdzięczy się do wszystkich i podpiera posłanką -jej to w ogóle nie rozumiem no cóż dla popularności udaje ,że nic się nie stało...a Sb świetny gracz...
Lubię to! 3
ogień
ogieńogień22 stycznia o 23:57
Może z tym SB to prawda może nie. Niestety wiele SB pełni funkcje publiczne i szczególnie po parlamencie w Brukseli widać jaka jest jakość tych osób. Targowica wybrana przez Polaków.
Lubię to! 0
Wojtek
Wojtek21 stycznia o 00:57
Gratulacje dla całego OSP Pomocne.
Lubię to! 9
Miłośnik fotografii
Miłośnik fotografii21 stycznia o 00:44
Wow. Milion zdjęć bez sensu i bez znaczenia.
Lubię to! 5
Fotograf
FotografMiłośnik fotografii21 stycznia o 00:54
Dla mieszkańców ma sens i ma znaczenie . Dla Ciebie pewnie też by miało znaczenie gdyby Wodzirej był na tych zdjęciach ?
Lubię to! 10
Fackt
FacktMiłośnik fotografii21 stycznia o 01:25
A to nie Bera załatwił? Jestem rozczarowany. Przecież on zabiega o wszystko. Zdjęcia faktycznie przesadzone. 2x kierownica. 2x kaski. 5x samochód strażacki. Nuda...
Lubię to! 0
Ijoijo
IjoijoFackt21 stycznia o 03:32
Przeciez nikt ci nie karze ogladac
Lubię to! 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.