Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Najlepsze pióra stanęły w szranki

Za nami VIII Jaworskie Dyktando, w którym zmierzyli się najlepsi znawcy zasad ortografii nie tylko z Ziemi Jaworskiej, ale całej Polski. Wśród dorosłych zwyciężył Tomasz Malarz z Krakowa, wśród dzieci Adam Gawroński.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Łącznie w VIII Jaworskim Dyktandzie wzięło udział 90 uczestników, w tym 25 do trzynastego roku życia oraz 65 powyżej. Prace oceniało jury w składzie Joanna Kawczyńska, Joanna Okapiec, Anna Łukaszewska, Monika Białek, Marzanna Ciekanowska, Katarzyna Lewszyk, Joanna Bereźnicka-Mężyk, Bożena Kęsicka, Aneta Olszowy oraz Jolanta Borkowska-Jadrowska.

W kategorii do 13 lat trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Ortografii zdobyła Katarzyna Mroczek. I Wicemistrzem Ortografii została Julia Mucha, a Mistrzem Ortografii Adam Gawroński. Nagroda dla najmłodszego uczestnika trafiła do Dominika Młynarczyka. 

Wśród uczestników w wieku powyżej 13 lat tytuł II Wicemistrza Ortografii otrzymała Bożena Kloc ze Świdnicy. I Wicemistrzem Ortografii została Alicja Howaniec z Gryfowa Śląskiego. Tytuł Mistrza Ortografii trafił w ręce Tomasza Malarza z Krakowa.

- Pióro trafiło w bardzo godne ręce. Cieszymy się bardzo, że już po raz ósmy w tak pięknym składzie jury oraz z naszymi uczestnikami, możemy właściwie świętować, fetować tą naszą walkę z "bykami". Za to bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję - mówił burmistrz Emilian Bera.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

kolega
kolega25 listopada 2017 o 20:12
Do Licealisty
Ty się chłopie ciesz że nie kończyłeś jednego upadającego gimnazjum w M. Tam byś się dopiero nasłuchał Anty-polskiego języka
Lubię to! 0
Licealista
Licealista24 listopada 2017 o 20:31
Żenujące, jak burmistrz świętuje "tą" walkę z bykami. Może któraś polonistka z "pięknego" jury uświadomi mu TĘ zasadę. Jednej nie pytajcie, bo na lekcjach sama tak mówi. Uszy bolą.
Lubię to! 3
??
??24 listopada 2017 o 10:15
A które miejsce zajęła żenulka?
Lubię to! 1
...
...??24 listopada 2017 o 11:07
Jej wyniku nie ujawniono.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.