Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Kolejny milion na drogi dla Powiatu!

W 2018 roku zostanie wyremontowany kolejny odcinek drogi powiatowej między Mierczycami a Wądrożem Wielkim.

Fot. Powiat Jaworski © Powiat Jaworski

Dzięki wytężonej pracy i kilkumiesięcznym staraniom Instytucja Wdrażająca Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego uwzględniła wniosek Powiatu Jaworskiego o rozszerzenie realizowanej inwestycji na terenie Gminy Wądroże Wielkie pn. Poprawa dostępności transportowej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej 2184D - etap I,II,III, wyrażając zgodę na remont kolejnego odcinka drogi powiatowej między Mierczycami a Wądrożem Wielkim.

„Od kilku miesięcy czyniliśmy starania o dofinansowanie ze środków unijnych realizacji dodatkowego, IV etapu tej inwestycji. Właśnie został zakończony I etap przebudowy drogi w Mierczycach, a kolejny milion złotych to bez wątpienia zastrzyk finansowy dla powiatu i realna możliwość wykonania dodatkowo ponad 1,5 km odcinka drogi i ok. 800 m chodników w Wądrożu Wielkim” – mówi Starosta Stanisław Laskowski.

„Nie bez znaczenia jest tu również dobra współpraca i zadeklarowane wsparcie Gminy Wądroże Wielkie, dzięki czemu wyremontowana będzie praktycznie cała nawierzchnia drogi powiatowej począwszy od Mierczyc, aż do granicy powiatu, czyli kolejne 6 km dróg i 3 km chodników wyremontowanych przez Powiat w tej kadencji” - dodaje Starosta.

Zakończenie inwestycji zgodnie z harmonogramem planowane jest w 2018 roku. Całkowita wartość wydatków objętych realizowanym projektem to ponad 3,7 miliona zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85% pokryje Unia Europejska. Powiat Jaworski wspólnie z Gminą Wądroże Wielkie zabezpieczy 15 % wkładu własnego.

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora7 grudnia 2017 o 22:14
I tak nie głosowałeś na laskowika. Po co ta zadyma. Zobacz lepiej ile zarabia obecny burmistrz Bera po 3 latach kadencji. Gdyby nie laskowik, to byście jeszcze mniej zarabiali.Popytaj ile zarabiają w MOPS i innych jednostkach gminy Jawor.
Lubię to! 3
obserwujący
obserwujący6 grudnia 2017 o 22:11
Laskowski - myślenie, planowanie i realizacja ....mimo przeciwności i anty-pi aru :) robionego przez różne gremia... ROBI SWOJE ! widać, że są to wcześniej zaplanowane kwestie, realizowane sukcesywnie i z uporem . z perspektyą na osiągnięcie celu . Nie widać w tym przypadku ....
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniec6 grudnia 2017 o 21:53
Panie Starosto proszę dalej robić swoje. Uważam że robi Pan dobrą robotę mimo że za panem nie biegają z kamerami i aparatami fotograficznymi tak jak biegają za niektórymi włodarzami. Nasze głosy oddamy na pewno na Pana , a nie na ludzi z fotografii.
Lubię to! 6
nie zagłosuje na laskowika
nie zagłosuje na laskowika6 grudnia 2017 o 00:33
tam kawałek drogi, tam chodniczek. A ludzie tyrają za głodowe wynagrodzenie we wszystkich jednostkach. Fajnie zarabiać 160 tyś rocznie i mieć piętrową wille. A reszta niech tyra za grosze. Głosu ode mnie i całej mojej rodziny i wielu obywateli - Laskowik nie dostanie !!!!!!!!!!!!!!!!
Facet popracuj za 1600 złotych to pogadamy.
Lubię to! 3
$$$
$$$5 grudnia 2017 o 22:54
Droga przez Siedmicę do Nowej Wsi Wielkiej , Paszowice- Wiadrów to chyba tez wyremontował Powiat ?
Lubię to! 3
$%$
$%$$$$6 grudnia 2017 o 08:50
Masz rację. Tylko ta nowa droga jest w "RELACJI" Wiadrów - Paszowice i jest tylko do drogi krajowej Nr 3 nie do samego Wiadrowa. Poza tym już jest połamana w kilku miejscach i to właśnie przez remont wspomnianej wcześniej S3. Kto jeździ ten wie, że "Powiatówki" w rejonie budowy są codziennie niszczone przez ciężarówki, a jeszcze rok budowy przed nami.
Lubię to! 3
Paszowice
Paszowice5 grudnia 2017 o 22:13
A kiedy jakieś inwestycje na terenie Gminy Paszowice? Bo budowa drogi S3 doprowadza drogi powiatowe do ruiny. Szczególnie Bolkowice, Wiadrow, Sokoła.
Lubię to! 4
mieszkaniec wiadrowa
mieszkaniec wiadrowaPaszowice7 grudnia 2017 o 10:49
no właśnie droga zrobiona z paszowic do krajowej 3 a nie do wiadrowa a drogi powiatowe prowadzące do wiadrowa z każdej strony to jest: z bolkowic z sokolej z celowa od drogi krajowej to jeszcze troche i tylko terenówkami będzie można jeżdzić ale ogólnie to powiatówki na terenie gminy paszowice są najgorsze w całym powiecie
Lubię to! 0
Realnie Myślący
Realnie Myślący5 grudnia 2017 o 21:05
Widać zaplanowane i przemyślane działania ...
Dwie kadencje Laskowskiego w Powiecie przyniosło realne inwestycje, z których korzystają mieszkańcy powiatu. Kilka kilometrów wyremontowanych dróg i chodników w gminach, schronisko w Jaworze i Bolkowie, ścieżka rowerowa i remont ulicy Mysliborskiej , ulica Starojaworska, Słowackiego - na przekór oponentom - Dobra robota Panie Stanisławie !
Lubię to! 5
Mieszkanka Mierczyc
Mieszkanka Mierczyc5 grudnia 2017 o 19:55
Pragnę podziękować panu Laskowskiemu za trafione i potrzebne inwestycje. Starosta Jaworski honorowym obywatelem Gminy Wądroże Wielkie
Lubię to! 6
lokum
lokum5 grudnia 2017 o 19:51
A co z chodnikami na wioskach i ścieżkami rowerowymi ?
Lubię to! 1
czytanie nie boli
czytanie nie bolilokum5 grudnia 2017 o 20:54
czytaj ze zrozumieniem - 3 km chodników......
Lubię to! 2
###
###5 grudnia 2017 o 19:31
A Jaworze energię uwalnia się ....biegając ..;)
Lubię to! 4
Reklama
Mieszkaniec
Mieszkaniec5 grudnia 2017 o 17:48
Można ? Inni powinni uczyć się jak rozwijać współpracę z powiatem dla dobra mieszkańców . Brawo Starostwo ! Dziękujemy Pani Wójt za rozsądne decyzje
Lubię to! 7
Krzysiek i reszta z PUP
Krzysiek i reszta z PUP5 grudnia 2017 o 16:03
Spoko spoko Stasiek ale my chcemy podwyżek...
Lubię to! 3
AQQ
AQQ5 grudnia 2017 o 15:26
Skuteczność Laskowskiego chyba spędza co niektórym sen z powiek :)
Lubię to! 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.