Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Jaworscy strażacy podsumowali rok

W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze podczas którego podsumowano miniony rok w OSP i przedstawiono plany na przyszłość.

Fot. UM Jawor © UM Jawor

2017 rok był dla jaworskich strażaków ochotników bardzo aktywny. Wiele wyjazdów było związanych z gaszeniem pożarów, usuwaniem skutków licznych wichur i nawałnic. Strażacy chętnie udzielali również pomocy przy zabezpieczaniu miejskich imprez. Aby ułatwić działania Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera przekazał strażakom sprzęt o wartości blisko 9 tys. zł.

Podczas zebrania nie zabrakło podziękowań i odznaczeń dla strażaków. Odznakę „Za wysługę lat” wręczono druhom: 20 lat Grzegorzowi Nitkiewiczowi, 10 lat Tomaszowi Ślizakowi, 5 lat Agnieszce Demskiej oraz Renacie Pawelec. Druhom Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej wręczono Odznaki Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: srebrną druhom Patrykowi Wrońskiemu i Jakubowi Beresteckiemu, brązową - druhom Filipowi Kasperkowi, Maksymilianowi Jastrzębskiemu, Adamowi Piaseckiemu. Dla najbardziej zaangażowanego strażaka OSP Jawor w ubiegłym roku wręczono statuetkę oraz nagrodę którą otrzymała druhna Karolina Kowalska która uczestniczyła w działaniach i zabezpieczeniach 256 razy. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym.

    Jestem wdzięczny strażakom ochotnikom za pomoc udzielaną mieszkańcom i poszkodowanym. Niejednokrotnie narażają swoje życie i zdrowie, aby ratować ofiary różnego rodzaju kataklizmów. Życzę strażakom bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Należą się Wam ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronę życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy - powiedział na zebraniu dh Emilian Bera, Burmistrz Miasta Jawora.

Na koniec prezes OSP Jawor złożył podziękowania za wyrażenie absolutorium dla Zarządu i udział w zebraniu zaproszonych gości. Wiele ciepłych słów otrzymali również sponsorzy wspierający działalność jaworskiej straży.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Waldek
Waldek7 lutego o 18:03
Czy ktoś wie która jednostka osp w powiecie ma najwięcej wyjazdów w ciągu roku ?
Lubię to! 3
aka
aka7 lutego o 16:26
jak Bera został strażakiem. kolejna bajka z Emilianem w roli tutułowej.
Lubię to! 1
Ona
Ona7 lutego o 14:50
Czyżby działała cenzura
Lubię to! 0
Ona
Ona7 lutego o 14:50
Dlaczego 0 komentarzy
Lubię to! 0
Polka
Polka7 lutego o 14:46
Nie wysłali mojego komentarza
Lubię to! 0
Polka
Polka7 lutego o 14:44
Jaki ten BURMISTRZ hojny. Dał aż strażakom 9 tyś.a 8 tyś.wydal jednorazowo na bramę kiermaszu na Boże Narodzenie. To się nazywa bezczelna rozrzutnosc za pieniądze podatników. PAN BURMISTRZ powinien bardziej się zastanowić na co wydaje a bynajmniej sprawdzać podlegle mu jednostki i nie zadluzac więcej Jawora który i tak jest ZADŁUŻONY na ponad 40 mln.
Lubię to! 9

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.