Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Gmina Bolków: Ukradł wielki billboard reklamowy z krajowej „3”

Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi z gminy Bolków podejrzanemu o kradzież.

Fot. KPP Jawor © KPP Jawor

Jak ustalili policjanci jego łupem padł wielki billboard reklamowy, który stał przy krajowej „3”. Część skradzionych elementów funkcjonariusze już odzyskali. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Informację o kradzieży billboardu  policjanci otrzymali w miniony poniedziałek, 9 października br. Sprawca dokonał kradzieży wielkiej tablicy reklamowej umieszczonej na poboczu drogi krajowej nr „3” pomiędzy Mysłowem a Kaczorowem. Złodziej miał ułatwione zadanie, gdyż po wichurach była ona przewrócona. Straty jakie spowodował sięgnęły 7 tysięcy zł. 

Funkcjonariusze zajmujący się tym przestępstwem wytypowali mężczyznę podejrzanego o jego dokonanie trzy dni po otrzymanym zgłoszeniu. Okazał się nim 27 – letni mieszkaniec gminy Bolków, który w przeszłości był już karany za tego typu czyny. Złodziej wpadł w ręce policjantów w piątek 13 października.  Jaworscy i bolkowscy stróże prawa na terenie jego posesji odnaleźli również część utraconego mienia. Do właściciela trafił już baner, odciągi oraz deski rusztowania. Funkcjonariusza z Bolkowa w dalszym ciągu prowadzą czynności w tej sprawie mające na celu odzyskanie pozostałych elementów skradzionego billboardu.

27-latek próbował przekonać policjantów, że skradzione przedmioty były mu potrzebne w swoim gospodarstwie. Baner planował bowiem wykorzystać, jako plandekę, a z desek zrobić podesty.

Mężczyzna odpowie teraz za popełniony czyn przed sądem. W świetle Kodeksu Karnego, za przestępstwo kradzieży, o które jest podejrzany, grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.