Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO, FILM) Trzech chłopców nie mogło zejść z zamarzniętego stawu, którego tafla zaczęła pękać

Nietypową interwencję przeprowadzili bolkowscy policjanci skierowani przez dyżurnego na zamarznięty staw w pobliżu miejscowości Lipa.

© KPP Jawor

Ze zgłoszenia przejeżdżającego obok zbiornika kierowcy wynikało, że ślizga się po nim grupa chłopców. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdążyli z pomocą na czas. Okazało się bowiem, że lód wokół pomostu przez który dzieci chciały się wydostać na brzeg zaczynał pękać. Mundurowi pomogli wystraszonym i przemarzniętym chłopcom bezpiecznie opuścić staw, a następnie odwieźli ich do domu i przekazali rodzicom.

Po godz. 17.00 dyżurny jaworskiej komendy Policji otrzymał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kilku chłopcach bawiących się zamarzniętym stawie w pobliżu miejscowości Lipa. Zgłoszenie to przekazał jeden z kierowców przejeżdżających obok tego zbiornika, zaniepokojony zaobserwowaną sytuacją. Na miejsce został natychmiast skierowany patrol z komisariatu w Bolkowie.

Przybyli na miejsce policjanci zauważyli trzech chłopców, którzy mieli problemy z opuszczeniem stawu. Część tafli lodu prowadząca do drewnianego pomostu była bowiem spękana. Dodatkowo przy samym pomoście, przez który dzieci chciały wyjść na brzeg lód również zaczął pękać. Funkcjonariusze pomogli spanikowanym i bezradnym chłopcom wyjść bezpiecznie na brzeg. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Paszowice w wieku 10 i 14 lat oraz 15-letni mieszkaniec gminy Bolków.

Cała przemarznięta trójka, zaraz po zejściu z niebezpiecznej ślizgawki znalazła schronienie w policyjnym radiowozie. Następnie mundurowi odwieźli chłopców do miejsc ich zamieszkania, przekazując rodzicom. Nie obyło się jednak bez przestrogi ze strony funkcjonariuszy odnośnie właściwego nadzoru nad pociechami oraz wybierania bezpiecznych miejsc do zabawy. Słowa podziękowania należą się również kierowcy, który widząc tą sytuację zareagował i poinformował odpowiednie służby.

Chociaż ta historia zakończyła się przysłowiowym „happy endem” nie zawsze tak musi być. Dlatego apelujemy do wszystkich korzystających z uroków zimy, o ostrożność i rozwagę. Pokrywy lodowe zbiorników wodnych bywają zdradliwe, zwłaszcza gdy przychodzą cieplejsze dni. Mimo, że przy brzegach lód w wielu miejscach wydaje się gruby, to kilka kroków dalej  może być już bardzo cienki i kruchy. Pamiętajmy, że szczególnie niebezpieczne są miejsca w pobliżu ujścia rzek i kanałów, nurtów rzek, ujęć wody, mostów i pomostów ponieważ zwykle lód jest tam cieńszy. Dlatego jaworscy policjanci przypominają, że najbezpieczniejsza zabawa będzie na lodowiskach i ślizgawkach stworzonych specjalnie w tym celu i nadzorowanych.

FILM z tego zdarzenia dostępny jest TUTAJ.
_________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka11 marca o 09:52
Na głupotę nie ma rady, tak było, jest i będzie.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.