Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

(FOTO, FILM) Nazywam się Miliard. Zatańczyły przeciwko przemocy

Jaworzanki zatańczyły przeciwko przemocy wobec kobiet w ramach akcji „Nazywam się Miliard”. Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "PRZED SIEBIE".

Akcja odbywa się w 200 krajach na świecie i ponad 70 miejscowościach w Polsce. Elementem wspólnym jest taniec, ponieważ tańcząc kobiety rządzą swoim ciałem. W Jaworze uczestniczki wydarzenia w geście solidarności z maltretowanymi kobietami wykonały specjalny układ taneczny. Taki sam odtańczono we wszystkich miastach biorących udział w akcji.

Reklama

Komentarze (81)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Femenowstyd
Femenowstyd22 lutego o 01:43
Feministki nie mają granicy obciachu. Może myślą, że innym się to podoba :D
Lubię to! 2
.
.Femenowstyd22 lutego o 07:43
to nie sa feministki, feministki walczyły o prawa kobiet, były dzielenie i odważne, należy im się szacunek,jakkolwiek teraz byłoby to słowo zdewaluowane. To jest zwykła promocja konkretnych grup ...dwulicowość proszę państwa
Lubię to! 4
2lewenogi
2lewenogi21 lutego o 21:35
Panie być może wypląsają sobie kolejne przywileje. A my tymczasem zapraszamy wszystkich Panów do konstruktywnej dyskusji: http://braciasamcy.pl/
Lubię to! 0
Chyba nie
Chyba nie17 lutego o 22:00
Czy one tańczą dla mnie ?
Lubię to! 3
Sadysta
Sadysta17 lutego o 21:58
Tańcz głupia tańcz -zatańczcie toplez, chętnie popatrzę
Lubię to! 1
;)
;)17 lutego o 19:17
Proponuję iść dalej. Zatańczcie topless - wtedy zwrócicie większą uwagę społeczeństwa i co za tym idzie wasza walka z przemocą będzie wygrana. Już nikt nikogo nie zgwałci i nie zaatakuje.
Lubię to! 8
yard
yard;)18 lutego o 07:38
Na pewno tak !!! He he koniecznie isc lepiej pobiegac poza miasto !
Lubię to! 2
lalala
lalala17 lutego o 18:57
Gdyby nie kobiety aktywne Przed Siebie i uczestniczki regularnych spotkań Zumba Dance, to nikogo nie byłoby pod tym ratuszem, wasza akcja nic nie wniosła SKA, proszę nie występujcie już w przyszłym roku! Zróbcie coś innego dla Jaworzanek, niedługo zbliżają się wybory????
Lubię to! 6
złamas
złamaslalala18 lutego o 00:44
No właśnie a pani grażynka nie tańczy? cóż to się stało, zawsze byłoby weselej
Lubię to! 2
ex
ex17 lutego o 02:24
Stare panny, rozwódki, feministki, władcze żony. Kto ma je bić?
Lubię to! 11
jaworzanin
jaworzaninex17 lutego o 07:31
hehe brawo dobre
Lubię to! 7
terror psychiczny
terror psychicznyex17 lutego o 08:34
Przemoc ma różne oblicza-jest przemoc fizyczna i psychiczna. Psychiczny terror, emocjonalny gwałt i szantaż, zadawanie dotkliwych, niewidocznych gołym okiem ran psychicznych poprzez poniżanie, zastraszanie, prześladowanie, bezwzględność, nie liczenie się z potrzebami i pragnieniami innych, narzucanie własnych racji i norm, cyniczne szydzenie, wyśmiewanie i kpienie, wymuszanie czegokolwiek by osiągnąć wyłącznie własne korzyści, a przede wszystkim by utrzymać stan strachu i poczucie bezsilności w ofiarze - to przykłady aktów przemocy psychicznej obecnych na co dzień w wielu środowiskach, a także w bliskich związkach formalnych i nieformalnych. Czasem zdarza się to w pracy, w wojsku, w szkole ale najczęściej niestety w domu. Nie brakuje wśród nas dyssocjalnych osobowości. Najgorsze jednak, gdy takie osoby dojdą do władzy i czuję się bezkarne.
http://www.pracowniapsychologiczna.republika.pl/przemoc.htm
Lubię to! 7
yard
yardex18 lutego o 07:40
Pokrzywdzone przez emigrantow !
Lubię to! 3
statystyk
statystyk17 lutego o 01:55
chodzi mi o statystykę i podrzucam niewiastom taki pomysł
ile z tańczących Pań jest w przedziale wiekowym 45- 70 lat ? a ile w przedziale wiekowym 35-45 lat?
ile jest w stanie wolnym ? ile samotnie wychowuje dzieci? ile z Pań jest w stanie zamężnym? Które z Pań są już na emeryturze i mają zaszczytny status Babci? Kwestia dysponowania wolnym czasem.
Pytam bo
może powinny Panie założyć jakąś organizację do zwalczania wszelakiej przemocy W TRYBIE STAŁYM ? Może Stałe dyżury ? Sprzęt paramilitarny (gaz łzawiąc plus paralizator) ? Cykliczne skoszarowanie? Taniec jako element treningu?
w MON są plany na OT, to może jest plan na rozbudowę w takim temacie w MswIA - "lotne grupy antyprzemocowe".
Pozdrawiam
Lubię to! 10
ona tańczy dla mnie
ona tańczy dla mnie17 lutego o 01:33
na pewno żulia, damskie boksery, handlarze żywym towarem, teroryści, bandyci się przestraszyli

czekam kiedy zaczną sadzić drzewka i wysyłać gołąbki pokoju ?
to też może być skuteczna metoda na przemoc
Lubię to! 8
tańcem nie obronisz się przed bandytą i terrore
tańcem nie obronisz się przed bandytą i terrore17 lutego o 01:25
tańczą, malują kredkami, piszą listy poparcia, przebierają sie na różowo, czarno i kolorowo. I co ?
We Francji, Szwecji, Belgii, Niemczech czy Hiszpanii. Islamiści rządzą . Strach wyjść na ulice. Zamachy, napady i gwałty. Handel porwanymi kobietami tzw.żywym towarem . Dystrybucja narkotyków wszelkiej maści. Burzone święte figury i zamykane kościoły bo obrażają uczucia tzw. mniejszości. Islamiści śmieją się do żywego ze zniewieściałych i wymodelowanych gogusiów czy homoseksualistów. Niestety różne lewackie i różowe ideologie naruszyły model rodziny i wypropagowały niemęski model mężczyzny - przepraszam chłoptasia celebrytę w wąskich panatlonach, szczerzącego się do lusterka lub kamerki, robiącego selfi. No i budują meczety mając z durnotę i *** "tolerancję i propagowaną poprawność". Tylko twarde egzekwowanie prawa, silna armia, wyedukowane patriotycznie społeczeństwo oraz moralne i etyczne zasady mogą nas obronić przed upadkiem cywilizacyjnym, przed zalewem totalitarnej ideologii islamu czy liberalno-lewackiej durnoty. Niech żyje Polska !
Lubię to! 7
Reklama
Sonia
Sonia15 lutego o 19:03
Coś mało tych kobiet. Wcale im się takie akcje na pokaz nie podobają. Walka skuteczna to nie tańce, śpiewy . To konkretne działania. Kobiety które znają przemoc nie mają ochoty na taniec
Lubię to! 14
Kobieta wyzwolona
Kobieta wyzwolona15 lutego o 18:59
Jestem kobietom i bardzo się cieszę, ze nie poszłam na rynek tańczyć !!!!! Ja myślę,że walczyć z przemocą wobec kobiet, to nie tańcem.......
Lubię to! 13
ofiara
ofiara15 lutego o 14:00
Można tańczyć, śpiewać, krzyczeć, mówić, pisać o szeroko rozumianej przemocy, ale jak nie będzie sprawnego, szybkiego, profesjonalnego, zaangażowanego, bezstronnego działania policji, prokuratury, sądów, to nic się nie zmieni. Ile dziś trwają takie sprawy, procesy? Każda ofiara, nawet jak zgłosi, że naruszane są jej prawa przez czas opieszałego działania właściwych organów pozostaje tak naprawdę bez żadnego wymiernego wsparcia.
Lubię to! 11
#
#ofiara16 lutego o 11:18
dobrze, że tam nie poszłam, bo na zdjęciach widzę osobę, która ma "zamiłowanie" do deprecjonowania, dyskryminowania, tyranizowania, nękania, zastraszania ludzi i robi to z uśmiechem na twarzy i kamienną miną-jak na zdjęciach, osobiście tego od niej doświadczyłam
Lubię to! 15
$
$#16 lutego o 14:15
widzę, że więcej osób tą kobietę rozpoznaje, ma o niej podobne zdanie albo doświadczenia...
Lubię to! 9
#
##16 lutego o 15:20
bo jest osobą publiczną
Lubię to! 5
do funkcjonariuszki Ewy
do funkcjonariuszki Ewy#16 lutego o 22:01
Mam nadzieję, że jak się zgłoszę i opowiem swoją historię o przemocy psychicznej, jakiej doświadczyłam od osoby publicznej, która jest na tych zdjęciach, to udzielona mi zostanie fachowa i profesjonalna pomoc. Przyznam, że do tej pory miałam opory ze zgłoszeniem, bo bałam się, że mój "oprawca" dowie się o tym, że szukam pomocy i będzie się na mnie mścił. Czy jest jakaś inny kanał komunikacji, ścieżka, itp., niż osobiste stawienie się do komisariatu?
Lubię to! 4
do funkcjonariuszki Ewy
do funkcjonariuszki Ewy#16 lutego o 23:01
myślę, że więcej osób z kontaktów z tą osobą ma podobne przeżycia
Lubię to! 5
uśmiech i kamienna mina
uśmiech i kamienna mina#16 lutego o 23:29
"Psychopatia to specyficzny rodzaj zaburzenia osobowości charakteryzujący się trzema szeroko rozumianymi wymiarami: aroganckim i kłamliwym stylem funkcjonowania interpersonalnego, poważnymi deficytami rozumienia, przeżywania i ekspresji emocji oraz mocno zaznaczoną impulsywnością zachowania. Zaproponowano nawet listę 10 kryteriów najbardziej charakterystycznych dla psychopatii, którą należałoby włączyć do klasyfikacji DSM, rozszerzając jej zakres o psychopatyczne zaburzenia osobowości:1 łatwość wypowiedzi, powierzchowny urok, zawyżona, nieadekwatna samoocena, brak wyrzutów sumienia,
brak empatii, manipulowanie i skłonność do oszustwa, wczesne zaburzenia zachowania,
zachowania antyspołeczne w dorosłości, impulsywność, słaba kontrola zachowania, brak odpowiedzialności." http://psychiatria.mp.pl/zaburzenia_osobowosci/71276,psychopatia
Lubię to! 5
Bur
Bur#17 lutego o 00:44
mistrz
Lubię to! 1
konkretne działanie
konkretne działanie#19 lutego o 23:51
Z całym szacunkiem do pań policjantek, ale uważam, że kto jak kto, ale one mają dużo większe możliwości zapobiegania przemocy, niż poprzez taniec.
Lubię to! 2
skuteczne działanie zamiast tańca
skuteczne działanie zamiast tańca#20 lutego o 08:43
Policja ma do dyspozycji różne kanały komunikacyjne (m.in. poprzez ten portal) do zbierania informacji nt. przestępczości, przemocy, itp., taniec wg mnie jest jednym z najsłabszych, o ile w ogóle działa. Istnieją dwa zasadnicze kanały komunikacyjne: ustny i pisemny. Sam kanał nie wystarczy jednak do poprawnej komunikacji, dlatego potrzebne są również odpowiednie media.
Media ustne to tradycyjne rozmowy twarzą w twarz, rozmowy telefoniczne, przemówienia, prezentacje, spotkania. W dzisiejszych czasach media ustne uwzględniają technologiczne rozwiązania, takie jak wiadomości głosowe, telekonferencje, videokonferencje i wiele innych. Media pisemne mają w dzisiejszych czasach wiele form, zarówno tradycyjnych jak i elektronicznych. Najczęściej używane media to listy, notatki, e-maile, komunikatory, faksy i STRONY INTERNETOWE. Wystarczy korzystać z dzisiejszych ogólnodostępnych form komunikacji.
Lubię to! 2
chudy
chudy15 lutego o 13:00
"zderzak" też rytmicznie pląsał?
Lubię to! 9
mam plan...
mam plan...chudy15 lutego o 13:05
układając w głowie plan, który wykona sam...
Lubię to! 5
...
...mam plan...17 lutego o 08:15
i ta mina ...
Lubię to! 4
brr
brrmam plan...17 lutego o 10:24
strach się bać...
Lubię to! 4
przemoc psychiczna
przemoc psychicznachudy15 lutego o 13:11
Zachęciła mnie ta funkcjonariuszka Ewa, aby się do niej zgłosić i opowiedzieć jej swoją historię. Do niektórych na tych zdjęciach wprawdzie już się wcześniej zgłosiłam bez żadnego odzewu z ich strony, ale mam nadzieję, że mogę liczyć na panią policjantkę i jej pomoc.
Lubię to! 6
zobaczymy
zobaczymyprzemoc psychiczna15 lutego o 15:42
mam nadzieję, że jak się zgłoszę, to ta funkcjonariuszka udzieli mi fachowej i sprawnej pomocy
Lubię to! 3
?
?przemoc psychiczna17 lutego o 13:02
o co chodzi z ta policjantka,ze tak o niej piszecie?
Lubię to! 0
przemoc psychiczna
przemoc psychicznaprzemoc psychiczna17 lutego o 19:31
Z funkcjonariuszką wszystko jest ok, chodzi o inną osobę publiczną, która jest na tych zdjęciach. Ale ta funkcjonariuszka tak zapewniała, żeby zgłaszać wszelkie formy przemocy, bo teraz jest szybciej i lepiej, że się zastanawiam, czy tego nie zrobić. Mam nadzieję, że jak się zgłoszę i opowiem swoją historię o przemocy psychicznej, jakiej doświadczyłam od osoby publicznej, która jest na tych zdjęciach, to udzieli mi fachowej i profesjonalne pomocy. Przyznam, że do tej pory miałam opory ze zgłoszeniem, bo bałam się, że mój "oprawca" dowie się o tym, że szukam pomocy i będzie się na mnie mścił.
Lubię to! 7
Odpowiedz
Odpowiedzprzemoc psychiczna17 lutego o 19:37
Czy to "zderzak"?
Lubię to! 5
przemoc psychiczna
przemoc psychicznaprzemoc psychiczna22 lutego o 14:08
"Psychopatia to rodzaj zaburzenia osobowości. Psychopata to osoba, którą charakteryzuje chęć dominacji nad innymi poprzez uciekanie się do gróźb. Ponadto nie czuje ona żadnych wyrzutów sumienia z powodu swoich czynów. Stosuje manipulację dla osiągnięcia własnych celów. A wszystko to pod fasadą absolutnej normalności. Pionier w dziedzinie psychopatii, Harvey M. Cleckley, ustanowił jej szesnaście kryteriów rozpoznawczych. Na jego liście znajdujemy między innymi: brak podstawowych reakcji emocjonalnych, niezdolność do kochania, brak nerwowości, ujmująca osobowość, brak poczucia winy czy wstydu, kłamliwość, oraz przygodne życie seksualne. Właściwie psychopata może należeć do jednego z dwóch typów: głównego lub drugorzędnego. Ten pierwszy jest nieczuły, nie ma skrupułów oraz manipuluje otoczeniem. Nawiązuje pozorne relacje z innymi, demonstrując jednocześnie arogancję. Jeżeli ucieka się do przemocy, zwykle stosuje ją dla własnych celów.
Ten drugi ma trudności z tolerowaniem nudy, działa nie zastanawiając się nad konsekwencjami, jest impulsywny oraz gwałtowny. Badania nad zdolnością do empatii, jaką mogą odczuwać psychopaci wykazały, iż nie są oni w stanie współodczuwać, czy jeśli chodzi o szczęście innych, czy strach. Mają trudności z sympatyzowaniem z innymi osobami; nie istnieje u nich reakcja emocjonalna. " http://pieknoumyslu.com/psychopata-jego-umysl/
Lubię to! 1
Dlaczego
Dlaczegochudy17 lutego o 21:04
zastanów się dlaczego "zderzak" dostał tak małe poparcie od ludzi
Lubię to! 5
nie dziwię się
nie dziwię sięDlaczego22 lutego o 19:40
ja po osobistym kontakcie wcale się nie dziwię
Lubię to! 1
maczo
maczo15 lutego o 12:30
W Brukseli z terrorystami "walczą" kredkami, a w Jaworze z gwałtem i przemocą "walczą" tańcem. Kawiorowa lewica z pustymi gestami. Śmieszą takie akcje.
Lubię to! 21
tak to odbieram
tak to odbieram15 lutego o 12:08
Myślę, że to nie tańcem powinno zwalczać się zjawisko przemocy, mobbingu, nękania, zastraszania, tylko odpowiednimi przepisami i sprawnie działająca policją, prokuraturą, sądem. Wyobrażam sobie sytuacje, gdy pracodawca mobbinguje, nęka, zastrasza swoich pracowników i bezprawnie ich zwalnia, a ci zamiast prawnie bronić się, tańczą. Wg mnie nie tędy droga drogie Panie, no chyba, że chodzi tu o jakiś lans, a nie skuteczne działanie i interwencję. Widzę tam kilka radnych gminnych-to fajnie, mam nadzieje, że Wasza aktywność w przeciwdziałaniu przemocy w jakiejkolwiek formie i przez kogokolwiek nie skończy się tylko na tym tańcu, bo póki co to radny Detyna (FACET) stara się po swojemu przeciwdziałać nieprawidłowym zjawiskom i robi to drogie Panie w osamotnieniu.
Lubię to! 20
???
???tak to odbieram15 lutego o 12:12
tak zastanawiam się, dlaczego pani Rynkiewicz-zastępca burmistrza, nie przyłączyła się do tego tańca przeciwko wszelkim formom i przejawom przemocy, tylko stała z boku i przyglądała się?
Lubię to! 6
postawa, czyny
postawa, czyny???15 lutego o 15:07
z pewnością wiele osób by się ucieszyło, gdyby się "przełamała" i tańcem zamanifestowała swój sprzeciw przeciwko przemocy (psychicznej i fizycznej) wobec drugiego człowieka
Lubię to! 8
ejże
ejże???15 lutego o 15:14
pracowała w MOPS-ie i ponoć ma prawnicze wykształcenie, więc powinna wiedzieć i swoja postawą dawać dobry przykład, jak przeciwdziałać wszelkim formom łamania prawa, przemocy psychicznej i fizycznej, itp.
Lubię to! 11
działania anty
działania anty???15 lutego o 15:18
wiedzę nt. zakazu mobbingu, dyskryminacji, nękania, szykanowania, ograniczania wolności, stosowania przemocy wobec osoby lub groźby bezprawnej, itp. powinna mieć w jednym paluszku
Lubię to! 11
przykład
przykład???15 lutego o 15:23
zwłaszcza, że dodatkowo też jest funkcjonariuszem publicznym i to zarządzającym publicznym podmiotem
Lubię to! 8
pracownik
pracownik???15 lutego o 15:29
a więc pani Rynkiewicz-prawnik, zastępca burmistrza, funkcjonariusz publiczny, która posiada niezbędną wiedzę, władztwo i środki, jak realizuje propagowanie zakazu przemocy wobec drugiego człowieka?
Lubię to! 6
kop
kop???15 lutego o 18:40
do pracownika, pani Rynkiewicz napewno też zna zarządzenie antymobingowe, które mówi o równym traktowaniu wszystkich pracowników, wolno wszystko pupilkokonfidentom, jednostronne stanowisko kierownictwa nie zawsze konczy się dobrze.
Lubię to! 8
prawnie
prawnie???15 lutego o 18:46
nierówne traktowanie w zatrudnieniu (w tym zakaz dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu oraz zakaz faworyzowania jakiejś grupki pracowników) jest łamaniem prawa pracy
Lubię to! 8
nierówne traktowanie w zatrudnieniu
nierówne traktowanie w zatrudnieniu???15 lutego o 20:04
Nadmierna preferencja jednych grup jest jednocześnie rodzajem dyskryminacji innych grup nie objętych preferencjami, czyli jeśli niektóre grupy pracowników, lub poszczególni pracownicy są przesadnie preferowane a zatem przeceniane jeśli chodzi o korzystanie z różnych świadczeń związanych z pracą w ramach tej samej firmy ,to tym samym inne grupy pracowników lub poszczególni pracownicy są niedoceniane. A więc w sensie ogólnym mamy do czynienia dyskryminacją.
Lubię to! 6
do kop
do kop???15 lutego o 21:22
pani Rynkiewicz skoro ma prawnicze wykształcenie, to powinna znać nie tylko wewnętrzne przepisy antymobbingowe, ale także ogólnie obowiązujące przepisy, w tym kodeksu pracy i kodeksu karnego i wynikające z nich zakazy
Lubię to! 7
nikt nie jest bezkarny
nikt nie jest bezkarny???15 lutego o 21:26
są takie miejsca (sąd, policja, prokuratura, itp.), gdzie nie liczy się jednostronne stanowisko kierownictwa (zwłaszcza, gdy narusza przepisy prawa), tylko PRAWO, a nieświadomość nie zwalnia od odpowiedzialności za popełnione czyny
Lubię to! 7
do kop
do kop???16 lutego o 12:26
Co to znaczy, że wszystko można pupilko-konfidentom? Nadmierna preferencja jednych jest jednocześnie dyskryminacją innych nie objętych preferencjami-jeśli niektóre grupy pracowników, lub poszczególni pracownicy są przesadnie preferowane jeśli chodzi o korzystanie z różnych świadczeń związanych z pracą (delegacje, szkolenia, podwyżki, premie, nagrody, służbowy telefon, limit na jazdy lokalne, nadmierne, ciągłe pobłażanie zaniedbań, bezczynności, opieszałości, spóźnień, nieobecności, itp.) w ramach tego samego urzędu, to tym samym inne grupy pracowników lub poszczególni pracownicy są niedoceniane, dyskryminowane. Nierówne traktowanie w zatrudnieniu, w tym zakaz dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu oraz zakaz faworyzowania jakiejś grupki pracowników, jest łamaniem prawa pracy.
Lubię to! 4
nierówne traktowanie w zatrudnieniu, zastraszanie
nierówne traktowanie w zatrudnieniu, zastraszanie???18 lutego o 09:25
oprawcy czują się bezkarni, gdy ofiary się nie bronią, a tak bardzo często dzieje się z mobbingowanym pracownikiem-aż do czasu... http://www.mobbing.most.org.pl/porada_prawna.htm
Lubię to! 2
nikt nie jest bezkarny
nikt nie jest bezkarny???19 lutego o 10:51
wystarczy, że właściwe organy będą sprawniej działać w tym zakresie
Lubię to! 2
praw
praw???22 lutego o 10:26
do kop-Czy pupilki i konfidenci są faworyzowani w przyznawaniu świadczeń oraz ulgowo traktowani w karaniu? Czy procedura antymobbingowa nie jest przez wszystkich przestrzegana i nie do wszystkich stosowana? Czy łamane są prawa pracownicze?
Lubię to! 1
nie tańcem
nie tańcem???22 lutego o 10:35
Jeśli tak jest to jest okazja dla tych "widzących, słyszących, mówiących" do wykazania się odwagą, a dla właściwych organów i funkcjonariuszy do wykazania się profesjonalizmem. Bo jak powiedział Św. Jakub-"Kto może czynić dobro, a jednak go nie czyni, ten grzeszy".
Lubię to! 1
kanały komunikacji w walce z przemocą
kanały komunikacji w walce z przemocą???22 lutego o 11:02
Czy panuje psychoza strachu przed mówieniem prawdy? Czy istnieje obawa "kary" za mówienie prawdy? Zawoalowane przekazy często bywają prośbą o pomoc. Podczas tańca takich sygnałów się nie otrzyma.
Lubię to! 1
prawa pracownicze
prawa pracownicze???22 lutego o 12:16
Jeśli w pracy źle Cię traktują, narzucają Ci za dużo obowiązków w porównaniu z innymi pracownikami, pomijają w przyznawaniu świadczeń ze stosunku pracy, lub stosują dyskryminujące kryteria, niesprawiedliwie Cię krytykują, oskarżają o niepopełnione błędy, przywłaszczają sobie efekty Twojej pracy, ustawicznie zarzucają Ci niekompetencję, nieuczciwość, niską wydajność, rozsiewają plotki na Twój temat, szykanują Cię, nękają, zastraszają, szantażują zwolnieniem lub bezpodstawnie Cię zwalniają z pracy, to znaczy, że jesteś mobbingowany! Jeśli pracodawca nie przeciwdziała dyskryminacji w zatrudnieniu i mobbingowi, stosuje te działania wybiórczo (chroniąc pupilków i konfidentów, albo nakłania do nich, wykorzystuje je do pozbywania się niechcianych pracowników) oznacza, że łamane są prawa pracownicze! https://warszawa.pip.gov.pl/pl/dzialania/dla-pracownikow/2777,mobbing-w-pracy.html
Lubię to! 2
czyny
czynytak to odbieram15 lutego o 12:20
Odpowiednim czynem, działaniem, wsparciem, a nie tańcem, czy też biernością odbieraną jak milcząca aprobata, drogie Panie radne deklarujcie swoją pomoc w przeciwdziałaniu wszelkich form i zjawisk przemocy w Jaworze, a z pewnością będziecie bardziej wiarygodne w tym, co robicie i więcej osób zgromadzicie wokół siebie, które poprą to co robicie.
Lubię to! 9
takie są realia
takie są realiaczyny22 lutego o 19:57
oprawcy chodzą z podniesioną głową i z uśmiechem na twarzy pozują do zdjęć z co rusz inną grupką społeczności, której wpierw coś zasponsorują, by ta odwdzięczyła się zaproszeniem, podziękowaniem, itp., a osoby, które publicznie rzekomo opowiadają się za walką z przemocą jeszcze ich w tym wspierają
Lubię to! 1
kobieta po prześciach
kobieta po prześciachtak to odbieram15 lutego o 12:58
kobiety, które są mobbingowane, szykanowane, nękane, zastraszane, którym narusza się godność, wolność, czy nietykalność cielesną przez kogokolwiek i gdziekolwiek, nie potrzebują niczyich tańców, tylko skutecznej ochrony, obrony i wsparcia
Lubię to! 12
postawa
postawakobieta po prześciach15 lutego o 13:03
najgorzej, jak taki Meksyk fundują im inne kobiety, a szczególnie będące funkcjonariuszami publicznymi, a inni funkcjonariusze publiczni, powziąwszy taką wiedzę, biernie się temu przyglądają, udzielając tym samym milczącej aprobaty, zamiast udzielać prawnie przewidzianego wsparcia, pomocy, itp.
Lubię to! 10
ooo
ooo15 lutego o 11:54
a czemuż to pani Rynkiewicz nie tańczy, tylko ustawia się do zdjęć?
Lubię to! 4
LOLITKA
LOLITKAooo16 lutego o 00:07
.Kilka ofiar dostrzegłam na zdjęciach,ale to bardziej ofiary losu niż przemocy......
Lubię to! 2
pani
paniLOLITKA18 lutego o 10:06
do lolitka, napewno jestes taka sama, ale widzisz kogoś zawsze tak jest. Jawor to mała miescina i wszyscy się znają, a może masz wiadomości z pracy. Wiesz co to tajemnica służbowa? i ochrona danych? musisz uważac co piszesz bo odpowiednie organy też to czytają..........
Lubię to! 0
ojejku
ojejkuooo16 lutego o 08:26
a ja na kilku zdjęciach dostrzegam osobę, która stosuje przemoc psychiczną wobec ludzi i mam wrażenie, że sprawia jej to wielką satysfakcję, bo robi to nie tylko w pracy, ale też w rodzinie
Lubię to! 10
ta sama osoba?
ta sama osoba?ojejku16 lutego o 08:48
mówisz o osobie, która uwielbia ludzi deprecjonować, dyskryminować, tyranizować i nękać, zastraszać i robi to z uśmiechem na twarzy i kamienną miną?
Lubię to! 9
DYZMA
DYZMAojejku17 lutego o 22:04
Czyżby to przewodnicząca pracodawców jaworskich była tą osobą?
Lubię to! 0
nie
nieojejku17 lutego o 22:12
ona nie jest funkcjonariuszem publicznym
Lubię to! 2
czuje się bezkarna?
czuje się bezkarna?ojejku19 lutego o 19:36
trzeba mieć tupet, żeby samemu stosując przemoc jeszcze ustawiać z uśmiechem na twarzy pozować do zdjęcia nt. zwalczania przemocy
Lubię to! 3
pracownik
pracownikooo16 lutego o 08:56
pewnie nie tańczy, bo to nie jest taniec dla niej...
Lubię to! 4
wybory się zbliżają
wybory się zbliżają15 lutego o 11:54
Szkoda że nawet społeczne akcje są w naszym mieście upolityczniane....
Lubię to! 8
facet
facetwybory się zbliżają15 lutego o 11:57
a Ona tańczy dla Mnie....
Lubię to! 6
Anita
Anita15 lutego o 11:22
Tak sobie myślę, że ta akcja powinna nazywać sie miliard w rozumie.
Lubię to! 10
stylistka
stylistka15 lutego o 10:40
W przyszłym roku panie powinny dodać jeszcze dwa elementy - tańczyć boso, bo wtedy podkreślą, że same decydują o sobie i da to lepszy efekt wizualny oraz rozdawać sianko, żeby pokazać mężczyznom stosującym przemoc, że jest wybór.
Lubię to! 11
02
02stylistka15 lutego o 18:43
stylista to *** wpis!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 0
Reklama
Kobieta
Kobieta15 lutego o 10:32
ooo tańczą dla mnie,super-pomyślała kobieta próbując zakryć pudrem sińce pod oczami ...To im nie pomoże,trzeba uświadamiać przede wszystkim służby. Jeżeli osoby krzywdzone będą miały świadomość,ze instytucje,służby są po ich stronie,że nie będą musiały po kilka razy opowiadać tego samego przed kolejnym policjantem,wtedy możemy mówić o pomocy. Teraz to zwykłe pokazywanie siebie, promowanie siebie, nic nie znaczące. Jak wiele innych akcji np. na fb. Zresztą frekwencja mówi sama za siebie, upolitycznianie akcji nigdy nie wychodziło na dobre. A towarzystwa sąsiedniego to my mamy juz w rodzimym ogródku po dziurki w nosie.
Lubię to! 14
marketing polityczny
marketing politycznyKobieta15 lutego o 10:56
Organizacja takich akcji przez polityków a nie społeczników nigdy nie służy dobrze. Nie wiem jak było w Jaworze. Ale jeśli w tej grupie było więcej polityków niż społeczników to może to zrażać ludzi.
Lubię to! 11
.
.marketing polityczny15 lutego o 11:06
ta akcja nic nie wnosi,poza promowaniem siebie. Drugi rok z rządu to samo,a zmian żadnych..wiec jak to nazwać jak nie promocją stowarzyszenia feministek. Tylko,że feministki walczyły o prawa kobiet a nie tanczyły na pokaz.
Lubię to! 12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.