Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Festyn w Snowidzy już za nami

W ostatnią niedzielę kwietnia na boisku sportowym w Snowidzy odbył się IV Międzygminny Turniej Oldboy połączony z I Piknikiem Motocyklowym.

Fot. Gmina Mściwojów © UG Mściwojów

W ostatnią niedzielę kwietnia w Snowidzy odbył się pierwszy tego roku festyn zorganizowany przez Radę Sołecką przy współpracy innych organizacji ze wsi: tj. Rady Parafialnej, Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej, Koła Gospodyń Wiejskich, Ludowego Zespołu Sportowego i Stowarzyszenia Wsi Snowidza.

Okazją do rozpoczęcia sezonu imprez plenerowych był czwarty już Międzygminny Turniej Oldboy o Puchar Rady Gminy Mściwojów oraz I Piknik Motocyklowy, na którym gościliśmy motocyklistów z całej Polski. Impreza rozpoczęła się turniejem piłkarskim na boisku wiejskim, po którym wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęła drużyna Oldboy Snowidza, II miejsce przypadło dla Oldboy Jawor, III dla Parku Targoszyn, a czwarte dla Zjednoczonych Snowidza.  Puchary ufundowane były przez Gminę Mściwojów i Starostwo Powiatowe w Jaworze, a wręczyli je w imieniu Starosty Stanisława Laskowskiego – Piotr Pieniążek – Członek Zarządu Powiatu Jaworskiego, a w imieniu Wójta Mariusza Forysia – Z-ca Wójta Waldemar Dziędzioła. Ponadto uhonorowano pucharem najlepszego zawodnika, którym został Bartosz Karpiejczyk ze Snowidzy oraz najstarszego zawodnika, którym był Henryk Dulik z Jawora. Otwarcie sezonu motocyklowego i 1 piknik motocyklowy rozpoczęto od poświęcenia blisko 80 motocykli i ich kierowców, którego dokonał ks. Bogdan Jeż z Paszowic. Następnie, pod przewodnictwem inicjatora imprezy – Tadeusza Budzińskiego oraz płk. Mieczysława Strusia – Komandora  Rajdu Katyńskiego i Rajdu Ekologicznego, parada motocyklowa ruszyła przez całą gminę Mściwojów i sąsiednią gminę Wądroże Wielkie.

Część motocyklistów miała ponadto ubrane koszulki ufundowane w ubiegłym roku przez Wójta Gminy Mściwojów z herbem Gminy Mściwojów oraz logiem Niezrzeszonej Grupy Motocyklowej DJA CREW. Uczestnicy festynu, szczególnie najmłodsi, mogli nie tylko podziwiać te piękne i potężne maszyny, ale również skorzystać z przejażdżki. Skorzystała z niej również pani Elżbieta Witek, Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która zaszczyciła swoją obecnością snowidzki festyn. Na imprezie oprócz motocykli dużym zainteresowaniem cieszyły się lokalne potrawy i ciasta domowej roboty, które serwowały miejscowe organizacje: bigos i grochówka z  kuchni polowej przygotowane przez Radę Parafialną,  znane już ze swojej marki pierogi ruskie wykonane przez KGW, domowe ciasta upieczone przez mamy ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy oraz karkówka i kiełbaska z grilla przygotowana przez Radę Sołecką i LZS. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i nie tylko – były gry i zabawy a także pokaz Zumby poprowadzony przez Ewę Zapolną, a na końcu odbyła się zabawa taneczna prowadzona przez zespół Ryszarda Kukły z Niedaszowa.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim organizacjom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu za dobrą współpracę, dzięki której mieszkańcy Snowidzy i goście spoza mogli po raz pierwszy w tym roku spotkać się w plenerze i pobawić, czy zjeść coś pysznego. Duże podziękowania należą się Panu Mariuszowi Forysiowi – Wójtowi Gminy Mściwojów oraz radnym Rady Gminy Mściwojów za wsparcie finansowe po raz kolejny tej inicjatywy.

Imprezę wsparło też wiele firm i osób prywatnych, których nie sposób wymienić, ale do których również kieruje podziękowania Przewodniczący Rady Sołeckiej w Snowidzy – Tadeusz Budziński, zapraszając jednocześnie na kolejne festyny w Snowidzy, pełen nadziei, że tak dobra współpraca wszystkich organizacji działających we wsi przyczyni się do integracji wszystkich mieszkańców i rozwoju sołectwa.

Reklama

Komentarze (6)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

czytajta ludziska
czytajta ludziska9 maja 2017 o 14:02
Nie trzeba memów, bez nich jest wesoło:

http://wiadomosci.wp.pl/ta-minister-odpowiada-z-pr-rzadu-i-pis-w-tvp-zaliczala-wpadke-za-wpadka-6120739317540993a
Lubię to! 0
Ździch
Ździch8 maja 2017 o 14:51
Donalda wciskają w SS-mański mundur photoshopem, Pani Poseł, zwana rzekomo "kobietą z klasą" sama się pcha do Wehrmachtu.
Lubię to! 2
Tabaluga
Tabaluga8 maja 2017 o 13:10Edytowany

tylko czekać na memy :)
Lubię to! 2
Czesiulek
CzesiulekTabaluga8 maja 2017 o 17:55
Jak nazywa się motor Cygana? ROMET!
Lubię to! 1
helmut
helmutTabaluga8 maja 2017 o 17:57
Need for speed!
Lubię to! 0
nygga
nyggaTabaluga8 maja 2017 o 18:00
"Więc mówisz, że masz Harleya? Jak słodko!"
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.