Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Festyn św. Krzysztofa w Myślinowie

W niedzielę w Myślinowie odbywa się festyn św. Krzysztofa.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Po Mszy Świętej ks. Marek Lach, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Pomocnem, poświęcił pojazdy przybyłych na uroczystość. Następnie na scenie zaprezentowały się Rusałki oraz Kabaret Żmije. 

- Świętego Krzysztofa przede wszystkim utożsamiamy z kierowcami, z tym wszystkim co jest symbolem rzeczywistości, w której żyjemy - ciągłego pośpiechu, ciągłego podróżowania i przemieszczania i co za tym idzie, ciągłego zagrożenia bezpieczeństwa. Ta kwestia bezpieczeństwa jest niezwykle ważna w ruchu drogowym. Poruszając się, wsiadając do samochodu, wspominamy św. Krzysztofa, myślimy o tym, żeby bezpiecznie dojechać. Bardzo się cieszę, że w Myślinowie od wielu lat organizowany jest festyn, w którym św. Krzysztof jest postacią najważniejszą i który bez wątpienia w nas wszytkich wywołuje refleksję nad bezpieczeństwem, nad tą ważną dziedziną naszego życia - mówił wójt Mirosław Brzozowski, oficjalnie otwierając festyn.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.