Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Dzień Nauczyciela w PCKZiU wypadł śpiewająco!

Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym PCKZiU obchodzili tytułowy dzień w tradycyjny i jednocześnie wyjątkowy sposób.

Fot. materiał prasowy © Materiał prasowy

Święto Edukacji Narodowej jest zawsze okazją do podziękowań, gratulacji, ale także pewnej refleksji nad pracą nauczyciela. Podobnie było w PCKZiU, które uczciło to wydarzenie w murach swojej szkoły 13 października, ponieważ Dzień Edukacji Narodowej w tym roku przypada w sobotę.

- Jest dzień, w którym upamiętniamy dokonania Komisji Edukacji Narodowej, ale także dzień, w którym tradycyjnie dziękujemy nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty za ich pracę. Szanowne koleżanki i koledzy nauczyciele, chciałabym wam podziękować za wasze zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość, cierpliwość w stosunku do uczniów i problemów, z jakimi czasami w szkole musimy się zmierzyć. Za to, że jesteście życzliwi i serdeczni wobec uczniów, za kreatywność, pomysłowość, ciekawe i użyteczne inicjatywy. Dzięki waszej pracy nasza placówka jest szkołą wyjątkową - mówiła dyrektor placówki Lucyna Buczkowska.

Podczas uroczystej akademii Pani dyrektor Lucyna Buczkowska wyróżniła ucznia klasy 1A, laureata konkursu pt. „Jak roboty nas polubią?” ogłoszonego przez AKADEMIĘ GÓRNICZO-HUTNICZĄ - Wydział Humanistyczny, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Kulturoznawcze Koło Naukowe oraz Ośrodek Badawczy Facta Ficta w Krakowie. Paweł Ponulak zajął pierwsze miejsce na etapie krajowym, co jest ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla niego, ale również dla naszej szkoły. Uczeń ujął w swojej pracy problem uczuć robotów współpracujących z ludźmi, jak również wyższości potęgi nauki nad człowiekiem. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ciekawym punktem uroczystości była prezentacja Pani Wioletty Pieszczek- kierownik szkolenia praktycznego na temat szerokiej oferty kursów i szkoleń w PCKZiU. Uczniowie technikum i klas zawodowych mają możliwość wzięcia udziału w kursach zawodowych, praktykach w Hiszpanii oraz Niemiec w ramach szkolnego projektu. Oferta edukacyjna szkoły jest bardzo szeroka i daje uczniom wiele możliwości w kształtowaniu młodych ludzi w zakresie ich kwalifikacji oraz pogłębianiu zdobytej wiedzy w dziedzinie zawodu, który podjęli.

Po oficjalnej akademii nastąpiła część artystyczną przygotowana przez uczniów klasy 2H wraz z przyjaciółmi (pod kierunkiem pani Małgorzaty Majewskiej), którzy w zabawny, pełen dystansu sposób pokazali codzienną pracę nauczyciela oraz zadania, z jakimi musi się mierzyć. Ciekawym elementem przedstawienia były występy wokalne uczniów naszej szkoły: Doroty Horoszko, Szymona Ciesielskiego oraz Kingi Rawskiej. Ich zaprezentowane talenty wzruszyły widownię oraz sprawiły, że w PCKZiU nastała przyjemna atmosfera wspólnych podziękowań.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę piękną uroczystość. Przede wszystkim jednak dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły, którym jest poświęcony ten wyjątkowy dzień. Pamiętajmy o wysiłkach wkładanych w ich pracę każdego dnia, ponieważ to oni kształtują charaktery młodych ludzi oraz pomagają im wejść w dorosłe życie.

 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

.
.17 października 2017 o 11:16
13 tego to oni powinni pracować
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.