Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Działają lokalnie w Mściwojowie i Snowidzy

Aktywni mieszkańcy Mściwojowa i Snowidzy rozpoczęli działania na rzecz lokalnego środowiska.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

A to wszystko z wykorzystaniem zewnętrznych środków finansowych pozyskanych na realizację projektów: „Mściwojów – mój dom” oraz „Radosna jesień życia”.

Oba projekty uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie” X, ogłoszonym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie.

Projekt realizowany przez grupę nieformalną „Nasz Mściwojów” pozyskał dotację w wysokości 3720 zł. Ma on na celu zwiększenie integracji mieszkańców wsi, poprzez organizacje wspólnych integracyjnych spotkań, warsztatów plastycznych, wycieczek rowerowych oraz działań związanych z zagospodarowaniem terenu i utworzeniem miejsca wypoczynku służącemu wszystkim mieszkańcom wsi.

Dzięki realizacji projektu teren przy zabytkowych zabudowaniach folwarcznych stanie się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli odpocząć czy spotkać się ze znajomymi. W ramach działań projektowych sprzątnięty został park i jego otoczenie, odbywają się wycieczki rowerowe, a najmłodsi mieszkańcy wsi wraz z rodzicami stworzyli projekt wymarzonego skweru: z fontanną, huśtawkami, ławeczkami, miejscem na ognisko, a nawet budką z lodami. Zakończenie projektu planowane jest na koniec września.

Klub Seniora ze Snowidzy, w ramach otrzymanej dotacji w wysokości 2989 zł, realizuje działania mające na celu stworzenie jak najwięcej okazji do radosnego przeżywania jesieni życia najstarszych mieszkańców Gminy Mściwojów, jak również  wyrównywanie szans w dostępie do kultury i oferty edukacyjnej, integrację seniorów i poprawę jakości ich życia oraz poczucia własnej wartości i bycia potrzebnym. W lipcu odbyło się już spotkanie organizacyjne oraz pierwsze warsztaty z profilaktyki zdrowia. Na jesieni zorganizowany zostanie też wyjazd integracyjny na Zamek Grodziec. Podsumowaniem projektu będzie Gminny Bal Seniora „Seniorada” oraz  Gminna Wigilia Pokoleń. Projekt potrwa do grudnia.

Obu organizacjom i ich członkom gratulujemy. Liczymy na dalsze sukcesy i zachęcamy mieszkańców pozostałych miejscowości do aktywnego działania na rzecz swoich małych ojczyzn.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Snowidza
Snowidza14 września 2017 o 10:41
Dla wybranych i dzieci działaczy.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.