Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Dożynki w Grzegorzowie już za nami

W sobotę, 19 sierpnia mieszkańcy Grzegorzowa jako pierwsi na terenie gminy Mściwojów spotkali się aby wspólnie podziękować za tegoroczne plony.

Fot. Gmina Mściwojów © Gmina Mściwojów

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. W ten symboliczny sposób możemy razem czcić zakończenie żniw, którym towarzyszy ciężka praca, angażująca często całe rodziny. W sobotę, 19 sierpnia mieszkańcy Grzegorzowa jako pierwsi na terenie naszej gminy spotkali się aby wspólnie podziękować za tegoroczne plony.

Organizatorzy Dożynek dołożyli wiele starań aby nadać tym obchodom staropolski charakter. Wieniec dożynkowy oraz tradycyjny bochen chleba pobłogosławił ks. dziekan Dominik Drapiewski. Starostami tegorocznego święta byli Elżbieta Mackiewicz oraz Witold Woźniakiewicz, którzy dożynkowy bochen przekazali na ręce wójta Mariusza Forysia.  

Jak co roku nie mogło zabraknąć wielu atrakcji i konkursów , które zaangażowały do wspólnej zabawy zarówno mieszkańców wsi, jak też przybyłych gości, wśród których byli m.in. starosta Stanisław Laskowski oraz radny Tomasz Siczek. Uroczystości zakończyła zabawa na świeżym powietrzu, która trwała do późnych godzin nocnych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Jaworskie Towarzystwo Sportowe - KRS: 0000186185
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.