Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Dożynki gminno-diecezjalne w Sichowie

Zgodnie z przyjętą tradycją w gminie Męcinka, dożynki gminne każdego roku odbywają się w innym sołectwie. Tegorocznym gospodarzem dożynek jest sołectwo Sichów.

© Anna Cybulska

Dożynki gminy Męcinka, jak co roku obchodzone są hucznie i z wielka dbałością o pielęgnowanie tradycji. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Św. polową, celebrowaną przez biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. W dalszej części, zgodnie ze zwyczajem – starosta i starościna dożynek przekazali chleb wypieczony ze zbóż zebranych w czasie tegorocznych żniw. Okazałe bochenki złożono na ręce wójta Mirosława Brzozowskiego, który podzielił ten chleb między gości i mieszkańców.

Był już pokaz tańca Poloneza i wielkie gotowanie. Przygotowano również loterię fantową oraz stoiska z domowymi smakołykami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji! Gwiazdą wieczoru będzie Czadoman. 

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Zomoo
Zomoo8 września 2017 o 22:51
Cała załoga Gminy to kopa siana
Lubię to! 0
Legniczanin
Legniczanin6 września 2017 o 09:27
Ten wieniec z Męcinki co to ma byc . Kopa siana? Hehehe
Lubię to! 0
Piotrowiczanin
PiotrowiczaninLegniczanin8 września 2017 o 22:43
Dobre powiem ci ze dwie wiązki słomy lepiej by wyglądały.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.