Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FOTO) Bolków: Policjanci uratowali z pożaru małżeństwo

Jaworscy policjanci uratowali życie parze w wieku 68 i 77 lat, która o własnych siłach nie mogła opuścić płonącego budynku.

Fot. OSP Stare Rochowice © OSP Stare Rochowice

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu pożaru jako pierwsi. Kiedy uzyskali informację, że wewnątrz domu pozostały jeszcze dwie osoby, nie czekając na straż pożarną weszli do zadymionej klatki schodowej. Następnie udali się do mieszkania, gdzie uwięzione zostało starsze małżeństwo. Pomogli im z niego wyjść, ewakuując ich w bezpieczne miejsce. Dzięki szybkiej reakcji sierż.sztab. Michała Molisa oraz st.post. Krzysztofa Ochowicza nie doszło do tragedii.

Wszystko wydarzyło się w Wigilię, 24 grudnia ok. godz. 15.00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych w Bolkowie. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowego komisariatu. Wezwano również straż pożarną. Policjanci, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi, ustalili, że z płonącego domu wyszli wszyscy lokatorzy, za wyjątkiem starszego małżeństwa mieszkającego na tej samej kondygnacji, gdzie pojawił się ogień.

Funkcjonariusze widząc realne zagrożenie dla pary, która pozostała w budynku nie czekali na przyjazd strażaków i natychmiast przystąpili do pomocy osobom znajdującym się w płonącym obiekcie. Po wejściu do klatki schodowej okazało się, że zadymienie było tak silne, że mundurowi musieli poruszać się na kolanach. Kiedy dotarli do małżeństwa w wieku 68 i 77 lat, uwięzionego na 2 piętrze pomogli im wyjść z mieszkania, a następnie ewakuowali ich na zewnątrz. Dalsze działania na miejscu zdarzenia prowadzili przybyli strażacy.

Warto podkreślić, że dzięki szybkiej reakcji policjantów z bolkowskiego komisariatu sierż.sztab. Michała Molis oraz st.post. Krzysztofa Ochowicz nie doszło do tragedii. Żadna z osób nie ucierpiała w tym zdarzeniu, chociaż zarówno policjanci, jak i uratowane małżeństwo z uwagi na problemy z oddychaniem, musieli skorzystać z tlenu podanego przez zespół pogotowia. Na szczęście nie była wymaga jednak ich hospitalizacja.

Mundurowi nie wahali się ani chwili, bo wstępując w szeregi policji ślubowali "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia".
_______________________________

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.