Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Zakład Szklarski w Jaworze, tel. 600 96 32 96
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Forum zawodoznawcze mechaników

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się forum zawodoznawcze z udziałem przedstawicieli firm z branży mechanicznej oraz pracowników wyższych uczelni m.in. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy.

© PCKZiU w Jaworze

Forum zostało zorganizowane przez klasę II T (technik mechanik) pod kierunkiem Pani Wioletty Pieszczek - kierownik szkolenia praktycznego. Wydarzenie to było kolejnym elementem realizowanego projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim” realizowanego przez Powiat wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Głównym celem forum była m.in. prezentacja specyfiki firm branży mechanicznej, działających na rynku lokalnym i regionalnym, poszerzenie wiedzy uczniów o rynku pracy, poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcami oraz zwiększenie motywacji uczniów do aktywnego i efektywnego planowania swojej kariery zawodowej.

Forum składało się z trzech części. W pierwszej nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Wioletta Pieszczek zaprezentowała ofertę edukacyjną Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, które od lat kształci w zawodzie technik mechanik.

Następnie dr Daniel Medyński z PWSZ w Legnicy wygłosił wykład dotyczący rozwoju branży mechanicznej oraz możliwych ścieżek kariery w tym zawodzie, a przedstawiciele przedsiębiorstw Korpo sp. z o.o. w Jaworze - Andrzej Jędrusiak i Radosław Makuch, Kuźnia Jawor S.A – Tomasz Wojdaoraz Lear Corporation w Legnicy - Olena Piziorską, Paulina Rybicka i Adam Wysoczańskiprzedstawili prezentację dotyczącą funkcjonowania swoich przedsiębiorstw w branży mechanicznej z naciskiem na brak pracowników w/w branży.

Ostatnią częścią była debata uczniów z pracodawcami i nauczycielami nt. kluczowych kompetencji w zawodzie technik mechanik.

W spotkaniu uczestniczyli również Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas, Dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze Dyrektor Jarosława Simon i Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej – Katarzyna Piwczyńska-Pisuła.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.