Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(Film) Rada Seniorów: Spór o protokół

Tradycyjnie burzliwy charakter miała sesja Jaworskiej Rady Seniorów, która odbyła się 29 czerwca. Spór rozpoczął się już przy punkcie dotyczącym przyjęcia protokołu z poprzedniego posiedzenia.

Reklama

Komentarze (26)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jan W.
Jan W.7 lipca 2017 o 22:44
Widać że przez jedną "toksyczną" osobowość w radzie, cały trud i w ogóle idea tego ciała została zmarnowana i wystawiona na śmieszność. Niestety rada od samego początku została powołana z poważną wadą i pogrąża się w organizacyjnym chaosie. Radę powinni wybrać mieszkańcy w całości! Czary goryczy dopełniła absurdalna decyzja burmistrza o mianowaniu do rady osoby mu podległe (pracownicy, radni lub osoby z komitetu wyborczego). Szkoda, bo była szansa aby choć jeden z organów był apolityczny i reprezentował interesy mieszkańców, a nie komitetów, partii etc. Niestety sami radni (niektórzy) również prezentują lekceważący stosunek do reprezentowanej funkcji, choćby przez niedbały ubiór, czy brak chęci do protokołowania. Panie Bednarek w takim stroju, to wypada co najwyżej na Jawornik, choć tam mimo pełni lata hula wiatr i żal patrzeć do czego doprowadzano jedyne odkryte kąpielisko w mieście. Dobrze że choć poprzednik zrobił boiska i plac zabaw dla dzieci, bo można by ten przybytek całkiem zamknąć na klucz i otworzyć tylko na czas tych zawodów dla motorówek.
Lubię to! 3
AK47
AK477 lipca 2017 o 20:57
uff,jakoś to oglądnąłem,ale nie polecam, szkoda czasu.Co to w ogóle ma być ?Owszem,w innych miastach istnieję rady doradcze, i świetnie funkcjonują.W skład takich rad wchodzą byli burmistrzowie, byli przewodniczący rad , prezesi spółdzielni mieszkaniowych itd.Są to ludzie poważni i znają potrzeby , a przede wszystkim możliwości budżetowe miasta.Natomiast to co się szumnie nazywa Radą Seniorów to jest jakaś kpina.Jeżeli Panowie seniorzy mają choć trochę honoru, to powinni się jak najszybciej rozwiązać. Kończcie Panowie i wstydu sobie i nam oszczędźcie!!
PS.Brawo dla jawor24 za zdjęcie Pana Bednarka które ilustruje stan Rady Seniorów.
Lubię to! 4
przedszkole
przedszkole7 lipca 2017 o 17:20
ja pier... ale dziecinada...
Lubię to! 1
rzeczowo
rzeczowo7 lipca 2017 o 17:17
tak to jest, jak byłemu urzędnikowi starej daty zachciewa się rządzić a źle znosi głosy konstruktywnej krytyki
Lubię to! 1
samozwańcy z problemami
samozwańcy z problemami7 lipca 2017 o 17:13
ale żenua, a kogo obchodzą wasze posiedzenia?!
Lubię to! 1
Paweł
Pawełsamozwańcy z problemami7 lipca 2017 o 18:38
Jadwiga bez nerwów!
Lubię to! 0
nie tak powinno być
nie tak powinno być4 lipca 2017 o 18:10
rada jako organ doradczy powinna być wybrana spośród Seniorów-mieszkańców Jawora , a nie burmistrz daje tam swoich pracowników i radnych np,Żiółkowski, Kędziora, Bednarek . Czy nie mogą mu doradzić jak są pracownikami i radnymi tylko jeszcze trzeba było ich wsadzić do rady seniorów .Coś w tym wszystkim mi nie gra
Lubię to! 7
Danuta
Danutanie tak powinno być4 lipca 2017 o 18:54
Dokładnie tak, a poza tym dotychczasowa działalność tej rady uzasadnia tylko jej zbędność, gdyż toczą się tam głównie wojenki i panuje organizacyjny chaos.
Lubię to! 11
obserwator
obserwator4 lipca 2017 o 18:05
Pan radny w tak rozchełstanej koszuli? Dla mnie to przejaw zupełnego braku szacunku dla rady i urzędu. Zwyczajnie wstyd!
Lubię to! 8
logo
logoobserwator6 lipca 2017 o 17:52
Nie szata zdobi człowieka ale to co zrobić dla innych
Lubię to! 2
loko
loko4 lipca 2017 o 16:09
nudzi im się?
Lubię to! 5
bolo
bolo4 lipca 2017 o 13:08
Czasy się zmieniają a p. Bednarek zawsze radnym.Trzeba przyznać że to wielka sztuka umieć tak lawirować.Szacun.
Lubię to! 4
lol
lolbolo6 lipca 2017 o 21:43
chyba raczej samozwańczym radnym
Lubię to! 4
Jaworzanka
Jaworzanka4 lipca 2017 o 12:54
To żenujące
Lubię to! 1
Reklama
??
??4 lipca 2017 o 09:34
pan Hońdo mówi że radca prawny jest tylko 2 razy w tygodniu i czasami go nie ma urlop albo ma inne sprawy i pracuje gdzie indziej i do radcy cięzko się dostać bo nie ma czasu ,A przecież w urzędzie jest chyba conajmniej 2 radców tylko że ze Świdnicy i chyba dlatego są trudno dostępni. Jak była poprzednia radczyni to nie było problemów ,też była 2 razy w tygodniu ale po 8 godzin. , a ile godzin pracują radcy ze Świdnicy????
Lubię to! 10
ala
ala??4 lipca 2017 o 12:11
dziwne to
Lubię to! 5
publiczne pieniądze
publiczne pieniądze??8 lipca 2017 o 06:34
czy strzegomska sekretarzowa rozlicza tych świdnickich radców za przepracowane godziny przy rozliczaniu zlecenia?
Lubię to! 2
taaa
taaapubliczne pieniądze8 lipca 2017 o 07:46
http://wspolnotasamorzadowa.org/ludzie-wspolnoty/

Zarząd WS Ziemi Świdnickiej

Z-ca Przewodniczącego – Lech MARKIEWICZ (obecna sekretarzowa Monika Żmijewska jest z domu Markiewicz http://www.jawor.bip.net.pl/?a=2263 )
Członek Zarządu – Lilla Gruntkowska (teraz obsługuje prawnie jaworski urząd i jednostki)

Rada Programowa

Mirosława Markiewicz – Czlonek
Lubię to! 0
usługi prawnicze
usługi prawniczepubliczne pieniądze8 lipca 2017 o 07:50
A dlaczego i jak tej świdnickiej kancelarii zlecono usługi prawnicze? http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/974387,nik-nieprawidlowosci-w-zlecaniu-uslug-prawnych-przez-samorzady.html
Lubię to! 0
desant
desantpubliczne pieniądze8 lipca 2017 o 09:35
Nie udało się wygrać wyborów w powiecie świdnickim, to trzeba było gdzieś ulokować "swoich". Monika Żmijewska (z domu Markiewicz)-najpierw doradczyni, a potem sekretarz w um Jawor, Lilla Gruntkowska-obecna obsługa prawna w um Jawor i gminnych jednostkach, członek RN sp. Inwestycje, Roman Etel-członek RN sp. Inwestycje, kandydat do rady powiatu Świdnicy ramienia WS Ziemi Świdnickiej (okręg 1, poz. 1), http://wspolnotasamorzadowa.org/ http://swidnica24.pl/sa-kandydaci-z-castingu-2/
Lubię to! 0
oj,oj
oj,oj4 lipca 2017 o 08:29
pani sekretarz mówi że brakuje jej kartek do protokołu , No to dlaczego ich nie poszukała , przecież miała na to cały miesiąc , a nie przychodzą na nowe posiedzenie a protokól z poprzedniego nie jest gotowy, wstyd ,
Lubię to! 7
dziwne to wszystko
dziwne to wszystko4 lipca 2017 o 08:22
panie wice-przewodniczący co Pan opowiada , o jakim regulaminie dla prowadzącego Pan mówi , pan wymyśla nowe prawo. Czy pan Iwański też ma taki regulamin jak ma prowadzić ?.
Lubię to! 4
sceptyk
sceptykdziwne to wszystko4 lipca 2017 o 08:43
Bo Iwańskiemu nie jest potrzebny regulamin, a panu Hońdo jak najbardziej by sie przydał, oj przydał...
Lubię to! 1
sceptyk
sceptyk4 lipca 2017 o 08:03
Ale zadymiarze! Przez pół posiedzenia biją pianę! Po co w ogóle jest ta rada seniorów, żeby Hońdo mógł zrealizować swoje ambicje?!
Lubię to! 5
mark
marksceptyk4 lipca 2017 o 12:12
Hońdo akurat wydaje się tam jednym z rozsądniejszych. ale jak mają normalnie pracować jak jest jeden z drugim co ciągle są na nie?
Lubię to! 4
bolo
bolomark4 lipca 2017 o 13:13
Panie Hońdo,kończ Waść,wstydu oszczędż!!! W tej radzie jest pan kwiatkiem do kożucha. Żenua.
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.