Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

(Film) Nagonka na Detynę [CAŁOŚĆ]

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej Michał Bander w imieniu klubu radnych Razem złożył wniosek do przewodniczącego o upomnienie radnego Krzysztofa Detyny.

Według przedstawionych zarzutów, miał on używać sformułowań bezpośrednio dotyczących radnych koalicyjnych. Na wstępie radny Bander odczytał fragmenty z Kodeksu Etyki Radnych.

Wniosek o upomnienie miał być rozpatrzony po wyjaśnieniach radnego Detyny, który wyraził chęć odpowiedzi na, jak twierdził bezpodstawne zarzuty, wynikające z błędnej interpretacji tekstu. Radny oddał się do dyspozycji przewodniczącego, stwierdzając, że przedstawi swoje racje i obroni swoje stanowisko.

Wydawało się, że dyskusja na tym się zakończy. Przeanalizowania kontrowersyjnych tekstów miało nastąpić na spotkaniu radnego z przewodniczącym, po którym miano powrócić do problemu w najbliższym czasie.

Sprawy przybrały odmienny obrót, gdyż rozpoczęła się swoista nagonka na radnego, mimo tego, że radny Detyna jednoznacznie stwierdził, iż zarzuty są bezpodstawne, a tekst został źle zrozumiany i zinterpretowany. Radny zauważył, że według niego jest to pewnego rodzaju próba odegrania się za jego nieprzychylne władzy działania. 

Reklama

Komentarze (145)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Obywatel
Obywatel12 października 2016 o 21:36
Razem znaleźli okazję do zemsty
Lubię to! 13
szacunek
szacunekObywatel12 października 2016 o 22:10
brawo Panie Detyna, zyskuje Pan poparcie wielu jaworzan, nawet tych z nie Pana okręgu wyborczego (tj. z okręgów radnych burmistrza)
Lubię to! 16
cały
cały11 października 2016 o 19:29
Pracownicy samorządowi winni wiedzieć kiedy przekraczają prawo, co im wolno a czego nie wolno. Przełożony nie może zmusić ich do przestępstwa. Każdy pracownik o tym dobrze wie
Lubię to! 2
zielona trawka
zielona trawkacały12 października 2016 o 22:12
tak, zwłaszcza jak jest przez przełożonych zastraszany, szykanowany, nękany, itp.
Lubię to! 5
odważny bezrobotny
odważny bezrobotnyzielona trawka12 października 2016 o 22:24
a sądy pracy nie mają żadnych terminów na rozpatrzenie sprawy, co sprawia, że procesy są prowadzone opieszale (w większości przez ponad rok) a odważny zwolniony pracownik, który nie wykonał polecenia lub się jemu sprzeciwił w tym czasie pozostaje bez środków do życia i na utrzymanie rodziny
Lubię to! 4
finansista
finansista11 października 2016 o 18:46
myślę, że koniecznie trzeba rozliczyć berę z budżetu
Lubię to! 10
zarządzanie finansami
zarządzanie finansamifinansista12 października 2016 o 22:13
zdecydowanie warto prześledzić wydatki-na co idzie tyle pieniędzy, że jak to powiedział Bera starcza tylko na skwerki
Lubię to! 7
niezłe jaja
niezłe jaja11 października 2016 o 15:27
Dziś wydatki budżetu Jawora to ok. 80 mln zł, z czego budżet inwestycyjny to 4,9 mln zł. „Za te pieniądze mogę jedynie zrobić skwerek i trochę chodników” - powiedział Bera. - fragment wypowiedzi ze strony http://biznes.onet.pl/wiadomosci/motoryzacja/trwa-przygotowanie-terenu-pod-inwestycje-daimlera-w-jaworze/jbc04p
Lubię to! 4
budżet
budżetniezłe jaja11 października 2016 o 16:42
I to już jest budżet ułożony za tej kadencji. A ciekawe o ile zwiększyły się wydatki na imprezy, promocje gminy, reprezentację i reklamę?
Lubię to! 5
?
?budżet11 października 2016 o 16:53
a konkretnie na PR
Lubię to! 4
K
K10 października 2016 o 20:49
myślący - mówisz tak jak moja żona. Kobitki są mądre, w nich siła
Lubię to! 3
myślący
myślący10 października 2016 o 19:32
Jonasz dobrze brachu myślisz. Naprawdę mamy już dosyć braku energii. Mam takie wrażenie, że ta ekipa po prostu wyssała resztki energii z naszego miasta.W Jaworze jest totalna zapaść. Takie mam swoje przemyślenia
Lubię to! 7
a ja mam takie
a ja mam takiemyślący10 października 2016 o 20:38
i bezrobocie, a w tym czasie u burmistrza (w urzędzie i jednostkach podległych) pracę dostają ludzie z poza Jawora, powiązani z PO i świdnicką wspólnotą samorządową
Lubię to! 9
takie są realia
takie są realiaa ja mam takie10 października 2016 o 21:18
http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/168995/Odmowic-szefowi--Tego-jeszcze-nie-bylo--ale-prawo-przewiduje-takie-sytuacje
Lubię to! 2
praca
pracaa ja mam takie11 października 2016 o 16:49
"Jeżeli pracownik samorządowy jest przekonany, że polecenie jest niezgodne z prawem albo zawiera znamiona pomyłki, jest zobowiązany poinformować o tym na piśmie swojego bezpośredniego przełożonego. Jeżeli mimo to otrzyma pisemne potwierdzenie polecenia, musi je wykonać, zawiadamiając jednocześnie kierownika jednostki, w której pracuje. Pracownik samorządowy nie wykonuje natomiast polecenia, jeżeli jest przekonany, że prowadziłoby to do popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub groziłoby niepowetowanymi stratami, o czym niezwłocznie informuje kierownika jednostki, w której jest zatrudniony."
Niestety, ale w dzisiejszych czasach bezrobocia pracodawcy nagminnie to wykorzystują i wydają różne polecenia, niektóre wręcz na granicy prawa, lub nawet sprzeczne z prawem, a za odmowę ich wykonania lub sprzeciwienie się czeka zielona trawka. Polskie sądy natomiast sprawy z zakresu pracy rozpatrują baaardzo długo (przeważnie ponad rok), a w tym czasie pracownik z czegoś musi utrzymać swoją rodzinę. Zatem najpierw należy "naprawić" sądownictwo, a potem pouczać o możliwości nie wykonania polecenia niezgodnego z prawem zawierającego znamiona pomyłki czy prowadzącego do popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub grożącego niepowetowanymi stratami. Dziś natomiast karani powinni być przełożeni, którzy wydają tego typu polecenie, a nie zastraszani przez tych przełożonych pracownicy-nie dość, że są szykanowani przez przełożonych, to jeszcze za ich decyzje i polecenia mają odpowiadać karnie?
Lubię to! 5
jonasz
jonasz9 października 2016 o 12:27
bera ijego swita musi dostac kopa
Lubię to! 14
wyborca
wyborca4 października 2016 o 20:14
ja tak sobie pogaduje z kolegami i wszyscy są za Detyną. Nie popierają ani Pawlinowa, Bander, Szynkler , Iwańskiego.To wszystko świadczy o tym, że radni nie sluchają głosu ludzi
Lubię to! 21
ogon
ogon3 października 2016 o 20:15
oj pieniądze mieszają niektórym w głowach. Trochę godności, zrozumienia innych, nie tylko stawiać siebie na pierwszym miejscu.
Jak się radnemu Pawlinowi nie podoba "siedzenie w jednej ławie " z radnym Detyną niech się zrzeknie mandatu. Zobaczymy kto będzie za nim płakał.
Lubię to! 25
kucyk historyk
kucyk historykogon10 października 2016 o 20:47
słusznie jak radnemu Pawlinowowi sie nie podoba to niech przeniesie się z BanderEM do siedziby PO tam im nikt nie bedzie przeszkadzał chyba ze szef PO pan Emilian !
Lubię to! 14
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 333 października 2016 o 18:27
Przecież oni musieli to nagłośnić, bo przecież się obrazili na Detynę. Ale jak przez pół roku Detyna nie otrzymywał od burmistrza informacji to się jakoś w tej sprawie w ogóle nie wypowiedzieli. Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. Jak się bierze prawie 2 tys. złotych to nie można się przecież narażać swojemu "wodzowi".
Lubię to! 23
Reklama
i tyle w temacie
i tyle w temacie3 października 2016 o 13:31
Krzysiek nie poddawaj się !!
Lubię to! 27
jak to się robi
jak to się robi3 października 2016 o 09:01
radna Szynkler mówi że "nie czytam tej gazety ", ale czyta artykuły . Jestem bardzo ciekawy jak to radna robi, nie czyta a czyta .ha,ha
Lubię to! 25
kto  to kuma
kto to kuma3 października 2016 o 08:58
przewodniczący Iwański prosi o wzajemny szacunek i ważenie słowa , to dlaczego sam mówi o "pachołkach Starosty" , ja w ogóle nie rozumiem tego pana, a wy wiecie o co chodzi?
Lubię to! 25
mieszkaniec
mieszkaniec3 października 2016 o 08:54
jak pan Pawlinow wstydzi się być na "tej sali" rajców to proponuję żeby zrezygnował z bycia radnym, co wiele osób ucieszyłoby bardzo
Lubię to! 20
Pamiętajmy o zbrodniach banderowców
Pamiętajmy o zbrodniach banderowców2 października 2016 o 22:06
Precz z UPA ! Banderowcy brali udział w ludobójstwie Polaków na Wołyniu i Małopolsce. Mordowali Polaków, Żydów, Ormian, Czechów.
Nie dla Bandery !
S. Bandera propagował ideologię, która spowodowała zbrodnie na Polakach.
Cześć Ich Pamięci !!!!!
Lubię to! 8
Pamiętajmy o pomordowanych Polakach
Pamiętajmy o pomordowanych PolakachPamiętajmy o zbrodniach banderowców3 października 2016 o 00:20
Polecam, zobaczcie film "Wołyń"
Lubię to! 10
po sąsiedzku
po sąsiedzku2 października 2016 o 21:21
Panie Krzysztofie, mówiłam , że nie będzie łatwo! Będą szczuć, szykanować, ośmieszać. Zrobią wszystko żeby pozbyc się niewygodnej osoby która burzy ich "porządek" Ten co z szeregu wystaje zawsze przeszkadza. Ale jesteśmy po pana stronie. Prawda powinna być ujawniana zawsze, chociaż czasem płaci się za to dużą cenę. Cenię ludzi prawych i cieszę się ze choć jedna osoba ma odwagę mówić głośno jak jest!
Lubię to! 23
to prawda
to prawdapo sąsiedzku2 października 2016 o 21:28
prawda jak oliwa, zawsze na wierzch wypływa-to tylko kwestia czasu
Lubię to! 21
Ja
Japo sąsiedzku2 października 2016 o 21:30
Słuszna uwaga! Szkoda tylko że pan Detyna nie zaskarżył do wojewody uchwały uznającej skargę na burmistrza za niezasadną.
Lubię to! 16
do Ja
do JaJa2 października 2016 o 21:38
pewnie dlatego, że wojewoda w tym zakresie nie rozpatruje skarg
Lubię to! 7
Ja
JaJa2 października 2016 o 21:42
To nie ma żadnej możliwości odwołania się od tej decyzji?
Lubię to! 2
do Ja
do JaJa2 października 2016 o 21:44
może złożyć skargę na działanie rady-wtedy wszystkie aspekty będą rozpatrywane
Lubię to! 13
skarga na radę
skarga na radęJa2 października 2016 o 22:04
powinien, zwłaszcza po ostatniej sesji-po tym jak go osaczyli za to, że wyraził swoje odczucia na to co się dzieje
Lubię to! 16
sebastian
sebastianJa3 października 2016 o 18:28
ale inni zaskarżyli. sypiesię ogień
Lubię to! 3
kolega
kolegaJa3 października 2016 o 18:30
detyna górą
Lubię to! 15
sypiesię ogień?
sypiesię ogień?Ja4 października 2016 o 20:41
A może będzie jakiś proces o poświadczenie nieprawdy?
Lubię to! 10
Konrad Walenrod
Konrad Walenrodpo sąsiedzku2 października 2016 o 22:57
do po sąsiedzku-tacy ludzie w swoim sprzeciwie wobec nieprawości, niesprawiedliwości, walce o prawość i sprawiedliwość powinni mieć wsparcie w społeczeństwie oraz przede wszystkim we właściwych organach, w przeciwnym wypadku, pozostawionych samym sobie wobec większej grupy łatwo jest niszczyć, szczuć, szykanować, ośmieszać, aż ostatecznie pozbyć się nich-przeważnie płacą za to zbyt dużą cenę
Lubię to! 11
pro publico bono
pro publico bonoKonrad Walenrod2 października 2016 o 23:01
skoro nie ma wsparcia w radnych miejskich, to przynajmniej powinien otrzymać je od radnych powiatowych, starostów, wojewody, czy jaworskiej posłanki
Lubię to! 12
ewelina
ewelina2 października 2016 o 21:21
ja nie jestem zadowolony z pracy Ewy Grajek która jest dyrektorem zlko niech radni coś z tym zrobią
Lubię to! 7
???
???ewelina2 października 2016 o 21:40
Ciekawe jakie ta pani ma wykształcenie i wiedzę?
Lubię to! 7
można spytać
można spytać???9 października 2016 o 15:14
nie powinno to być tajemnicą
Lubię to! 2
fifi
fifiewelina3 października 2016 o 08:24
Przestań ewelina męczyć bułę..... Czy chociaż raz mógłbym coś przeczytać bez twojego udziału?
Lubię to! 0
bobek
bobek2 października 2016 o 21:18
panie Detyna ma pan rację, niech pan nie ustępuje im
Lubię to! 18
E
E2 października 2016 o 19:37
ale zadyma, radny Pawlinow, Bander, Szynkler powinni się podać do dymisji.
Lubię to! 24
do E
do EE2 października 2016 o 21:17
razem ze "swoim" burmistrzem i jego świdnicko-POwska ekipą, która jest opłacana z naszych podatków
Lubię to! 17
Żenua
ŻenuaE2 października 2016 o 21:23
Dobrze, że są jeszcze w jaworze tacy ludzie-radni jak Detyna, który walczy o prawdę i sprawiedliwość społeczną. Żenujące jest to, co robią radni p.Detynie. mam do tego pana coraz większy szacunek i wstyd mi za zachowanie radnych, wśród których jest mój przedstawiciel z Przyrzecza-ktoś tu chyba nie bardzo rozumie, czego od radnych wymagają wyborcy i kodeks etyki.
Lubię to! 19
Stefan
Stefan2 października 2016 o 14:43
BANDERA MORDOWAŁ MAŁYCH POLAKÓW
Lubię to! 6
Reklama
Stefan
Stefan2 października 2016 o 14:43
BANDERA MORDOWAŁ MAŁYCH POLAKÓW
Lubię to! 5
Marco
Marco2 października 2016 o 14:31
Dziękujemy radnemu Banerowi za przypomnienie tematu odrzucenia skargi na burmistrza, bo myślałem że takie tematy zostaną zamiecione pod dywan. Raz jeszcze o co chodziło z tą skargą? Przez ile miesięcy radny Detyna dopominał się bezskutecznie o odpowiedź dot. ilości zatrudnianych osób w UM spoza Jawora? czy za tą zwłokę osoby odpowiedzialne poniosły jakieś konsekwencje? Pouczenie? Ponaglenie? Z tego co czytam to radny Detyna który odważył się powiedzieć głośno o tym fakcie, komentując w mocniejszych słowach sytuację, zostaje publicznie zaatakowany, napiętnowany. Wg mnie to bohater, z mocnym moralnym kręgosłupem, który nie boi się walczyć o przyszłość Jawora.
Lubię to! 28
Baner
BanerMarco2 października 2016 o 19:31
Czyżby niechcący dolał oliwy do ognia? No to głupio z jego strony...
Lubię to! 14
hmm
hmmBaner2 października 2016 o 20:46
A może warto zapoznać się z dokumentacją, na podstawie której Z-za burmistrza w imieniu burmistrza rozpatrzyła skargę Detyny i wydała odpowiedziała na nią?
Ciekawe jakie postępowanie zostało przeprowadzone i kto składał w nim i jakie wyjaśnienia?
Lubię to! 14
niespodzianka
niespodziankaBaner2 października 2016 o 21:34
to prawda, radny Detyna powinien wystąpić do burmistrza o udostepnienie do wglądu dokumentacji z postępowania wyjaśniającego w urzędzie ws. nieudzielenia odpowiedzi na jego zapytanie-interpelację
Lubię to! 18
słoń
słoń1 października 2016 o 19:38
po co ta cała gadka detyna ma rację.
Lubię to! 24
Tewje Mleczarz
Tewje Mleczarz1 października 2016 o 17:00
Uważam ze nazywanie ludzi stalinowskimi aparatczykami nie jest obraźliwe. Podobnie nazywanie radnych pisu i kukiza faszystami, i aparatczykami Hitlera. Mam nadzieje ze nikogo nie obraziłem a jezeli tak to państwo mnie zle zrozumieli :)
Lubię to! 12
miś
miśTewje Mleczarz1 października 2016 o 18:43
hahahahaha
Lubię to! 1
Zdzisiu
Zdzisiu1 października 2016 o 16:42
Ja się nią mogę zająć. Gwarantuję, że po rozkoszy nie będzie jej się chciało nawet na sesje przechodzić
Lubię to! 3
wyborca
wyborca1 października 2016 o 13:40
Panie radny Krzysztofie jesteśmy z Panem, proszę tak trzymać. Teraz w kolejnych wyborach ma Pan na pewno głosy mojej rodziny.
W życiu nie oddam głosu na p.Bandera, p.Szynkler , na p.Pawlinowa i na przewodniczącego Iwańskiego. Uważam że radny powinien być obiektywny i mieć własne zdanie , a nie na oślep atakować.
Lubię to! 26
W
W1 października 2016 o 07:46
Ponoć jeszcze dziewica
Lubię to! 4
Urban
Urban1 października 2016 o 00:39
Niech ktoś się zajmie w końcu panią eweliną, niech znajdzie jakiegoś gacha, może wtedy przejrzy na oczy.
Lubię to! 16
Precz z PiS
Precz z PiSUrban1 października 2016 o 17:02
Napisać coś takiego mógł tylko facet z mikropenisem przyschniętym do *** Żenada
Lubię to! 0
P
P30 września 2016 o 23:46
Nie podobało mi się to co zrobili radny Bander, Pawlinow, Szynkler. Radny Detyna miał powody by się zdenerwować.Jak się wypowiedz radnego Detyny nie spodobała trzeba było z nim porozmawiać. I tyle.Nie lubię jak oskarża się ludzi .
Lubię to! 33
sceptyk
sceptykP1 października 2016 o 07:50
"Nie lubię jak oskarża się ludzi.." - ale jak się ich nazywa "stalinowskimi aparatczykami" to już lubisz?? Widzę, że moralność Kalego zawsze w modzie...
Lubię to! 3
lusterko
lusterkosceptyk1 października 2016 o 18:37
A zastanowiłeś się dlaczego radnemu Detynie takie skojarzenia do głowy przyszły? Może raczej niech radni przemyślą dlaczego tak a nie inaczej ich odbiera.
Lubię to! 21
czerwony gwardzista
czerwony gwardzista30 września 2016 o 23:24
Uważam, że radny Detyna ma rację i jego niesłusznie oskarżają.Jest wolność słowa i myśli. Panowie " obrońcy dziewczyn " przecież jest demokracja.Pokory, pokory troszkę nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
Lubię to! 32
Reklama
widelec
widelec30 września 2016 o 23:09
Żyjemy w państwie demokratycznym i radny Detyna ma prawo wyrażać swoje opinie
Lubię to! 34
zgoda
zgodawidelec1 października 2016 o 18:38
zwłaszcza po tym, jak został potraktowany przez burmistrza i jego radnych
Lubię to! 22
M
M30 września 2016 o 23:08
Mi osobiście nie podobało się wystąpienie Eweliny Szynkler.
Lubię to! 33
Grom
Grom30 września 2016 o 23:01
ja też myślę,że radny Pawlinow się zagalopował. Powinien przeprosić radnego Detynę. Takie jest moje skromne zdanie
Lubię to! 34
piotrek
piotrek30 września 2016 o 21:08
co wy chcecie od detyny taki ludzi trzeba w polsce wiecej brawo ty
Lubię to! 29
szkoda słów
szkoda słów30 września 2016 o 20:35
panie i panowie radni z PO proszę zapytać byłych radnych i urzędników którzy bywali na sesjach jak zachowywał się obecny burmistrz w stosunku do byłego burmistrza .jak prowokował jak zachowywał sie jak krzyczał do b. burmistrza jak ganiał po sali za b. burmistrzem z aparatem .a teraz mowi o etyce radnego o kulturze politycznej. UDERZCIE SIE PIERWSI W PIERŚ A POZNIEJ OCENIAJCIE DETYNE .zachowanie radnego pawlinowa tez zakrawa na potepienie. może wyrażać swoja opinię ale nie obrażać radnego detynę
Lubię to! 43
toto
totoszkoda słów1 października 2016 o 11:39
samo sedno
Lubię to! 22
jaworzanka
jaworzankaszkoda słów2 października 2016 o 19:23
Widziałam osobiście Berę w takiej akcji. Teraz udaje niewinnego i obrażonego jedynego sprawiedliwego? Żenujące!
Lubię to! 17
#misiewicze
#misiewicze30 września 2016 o 20:28
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,20767481,awans-siostry-minister-witek-byla-salowa-jest.html
Lubię to! 8
JOJO
JOJO30 września 2016 o 20:06
SCEPTYK ale Ty jesteś WALNIĘTY. Psychiatra będzie miał problem żeby Ci pomóc.
Lubię to! 8
Dobranoc
DobranocJOJO30 września 2016 o 20:38
Już po wieczorynce. Idź spać dziecko bo będziesz mieć koszmary
Lubię to! 0
sceptyk
sceptyk30 września 2016 o 14:08
Przewodniczący Iwański za grzecznie się obchodzi z tym n***ą detyną, o wiele za grzecznie. Z takim typem trzeba jego językiem, a nie bawić sie w jakies upomnienia, pogaduchy, apelowanie do człowieczeństwa... Już dosyć udawania, że deszcz pada... Popieram radnego Pawlinowa i jego obrzydzenie do zasiadania w jednej sali z tym typem, też bym się brzydził...
Lubię to! 4
logik
logiksceptyk30 września 2016 o 14:32
To niech złoży mandat i nie zasiada. Różnicy wielkiej bym nie zauważył.
Lubię to! 25
Martyna
Martynalogik30 września 2016 o 19:27
logiku dlaczego ma złożyć mandat detyna a nie inni radni. Detyna to fajny gość, zagłosuję na niego. Jestem rozczarowana radnym z Przyrzecza. Mego głosu już nie dostanie
Lubię to! 30
Irka
Irkalogik30 września 2016 o 19:29
Aż mnie zmroziło, jak można radnego Detynę nazwać typem. To mądry, uczciwy człowiek. Przewodniczący Iwański powinien być bardziej obiektywny.
Lubię to! 33
Hela
Helalogik30 września 2016 o 19:31
Zle się dzieje w tym Jaworze.Tak sobie myślę, że żle wybraliśmy. Burmistrzem powinien być Urbański
Lubię to! 19
wg mnie
wg mnielogik1 października 2016 o 11:42
hyba chodziło o to, żeby Pawlinow złożył mandat-jego brak byłby niezauważalny dla wyborców
Lubię to! 22
No masz!
No masz!logik2 października 2016 o 19:27
Też jestem za tym, żeby złożył mandat. Nie widać, nie słychać radnych. Wezmą się do roboty jak będzie blisko wyborów. Nikt jednak nie dogoni w pracy radnego p. Kowalczyka. On jedyny nadaje się do tej funkcji. Reszta tylko politykuje.
Lubię to! 8
ser_dur
ser_dursceptyk30 września 2016 o 15:10
tak właśnie chce się uciszać głos radnych, za chwilę zgłoszą rezolucję że ubrał złą marynarkę i trzeba go usunąć, albo niech usiądzie w kącie. Radny Detyna to twardy gość i przetrwa nie jedną nagonkę
Lubię to! 35
UM
UM30 września 2016 o 13:07
Nie mogę napisać co robi z gazetą burmistrz ale nie uwierzylibyscie
Lubię to! 4
tola
tolaUM1 października 2016 o 11:42
czyżby komuś puszczały nerwy...;)
Lubię to! 8
hehe
heheUM2 października 2016 o 20:49
czyżby burmistrz miał z nią jakiś problem?
Lubię to! 4
Ksero
Ksero30 września 2016 o 12:58
Ponoć Ewelina szynkler kseruje waszą gazetę żeby nie musieć kupować :-)
Lubię to! 37
kopista
kopistaKsero30 września 2016 o 13:34
Kieruje prywatnie, czy w pracy, w Starostwie? Ale jaja :)
Lubię to! 37
Tak
Takkopista1 października 2016 o 14:11
Radna do roboty! Gdzie są jej szefowie, siedzenie caly dzień na necie za to jej płaca?
Lubię to! 16
etyka
etykaKsero2 października 2016 o 20:54
A czy prawdą jest, że podczas pracy, hejtowała w czasie kampanii wyborczej ze służbowego komputera, w czasie pracy? Ciekawe czy poniosła z tego tytułu jakieś konsekwencje i jakie?
Lubię to! 10
Reklama
Maksymilian
Maksymilian30 września 2016 o 10:30
Mam kilka spostrzeżeń jako mieszkaniec i przedstawię kilka z nich.
Po 1. Dziwię się co niektórym radnym. Większość z Was swoje wypowiedzi zaczynała od czegoś w stylu "nie czytałem artykułu", "nie czytam tej gazety", "nie jestem na bieżąco z facebookiem" itp. Skoro nie macie pojęcia o czym jest tekst, a na sesji był przedstawiony tylko cytat z całego artykułu i nie daliście się wypowiedzieć panu Detynie, to dlaczego wydajecie już osąd?
Po 2. Burmistrz panu Wieczorkowi przytoczył swoją sytuację. Powiedział, że ktoś go obraził, złożył sprawę do prokuratury, następnie został przeproszony i po sprawie i że tak powinien pan Wieczorek postąpić w przypadku swojej sprawy i nie dał mu głosu. Dlaczego więc pan Bera nie powiedział tego samego panu Banderowi, Pawlinowi i pozostałym? Jedni mogą się wypowiadać na sesji a inni nie?
Po 3. Kolejny raz jestem zszokowany postawą przewodniczącego, pana Iwańskiego. Obserwuję pana już dłuższy czas i irytuje mnie pana stronniczość. Brak obiektywizmu to pana duża wada, szkoda. Ok, Bander złożył prośbę o upomnienie Detyny, pan poprosił pana Detynę o spotkanie i wyjaśnienie sprawy i na tym powinien ten punkt sesji się zakończyć. Pan jako przewodniczący powinien postawić kropkę w tym miejscu, a tak notuje pan kolejną wtopę.
Po 4. Prośba do mieszkańców. Jak spotkacie pana Berę, Iwańskiego, lub panią Szynkler, przekażcie im, że tutaj ludzie piszą do nich prawdziwe słowa, bo oni przecież nie czytają tego portalu. Dziękuje.
Lubię to! 46
czytelnik
czytelnikMaksymilian30 września 2016 o 13:39
Szach mat, Maksymilianie. Trafiłeś w dychę. Szacunek.
Lubię to! 42
Jan
Jan30 września 2016 o 10:06
Gdzie jest ten artykuł, o którym tyle czasu debatowali nasi wybrańcy? Chętnie przeczytam.
Lubię to! 2
chyba
chybaJan30 września 2016 o 12:35
Musisz kupić gazetę Wiadomości.
Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzanin30 września 2016 o 09:34
szkoda ze pan przewodniczacy takiej dyscypliny nie zachowuje podczas prowadzenia auta wtorek koło godz 19stej wyjezdza z z tak zwanego poprawczaka a przed nim idzie małeznstwo starsze i nie ztrzymal sie zeby ich przepuscic tylko pojechał jak by nic brawo i tu przykład zgóry idzie ale oczywisie panowie rajcy więc rajcujemy
Lubię to! 19
Alan
Alan30 września 2016 o 08:04
Panie przewodniczący mam nadzieje ,że to ostatnia Pana kadencja.Typowe zachowanie partyjniackie,wchodzenie z butami w prywatne życie Pana Detyny.To że u was jest dyscyplina partyjna to czuć na odległość i temu daliście dowód zachowaliście się jak spuszczone psy z kagańca.W życiu już nie zagłosuje na partyjników.
Lubię to! 38
smutne
smutne30 września 2016 o 06:24
Bander, czeławieku, gdybyś zagłosował wówczas tak jak Ci sumienie nakazywało to nie zyskałbyś wiele w oczach twojego wyborcy, którym byłem
Lubię to! 25
powiem krótko
powiem krótko29 września 2016 o 22:45
Wstyd mi za mojego radnego z Przyrzecza, więcej na niego głosu nie oddam. Za to co radnemu Detynie zafundowano, to i tak wielki szacun dla tego gościa za zachowanie zimnej krwi i stoicki spokój. I wcale się nie dziwie, że takie czarne myśli nachodzą mu do głowy. Kultura człowieka nie przejawia się wyłącznie w wysławianiu się, ale przede wszystkim w postawie i zachowaniu. Ten pan wg mnie zdecydowanie ma kręgosłup moralny i jak na to w jaki sposób został potraktowany wykazuje i tak bardzo wysoki poziom kultury osobistej.
Lubię to! 44
o co tu kaman?
o co tu kaman?powiem krótko29 września 2016 o 23:08
dla mnie to jakaś psychoza-najpierw chłopa zwodzono, jak się poskarżył, to go zlekceważono, a jak wyraził swoje przemyślenia i odczucia na ten temat, to jeszcze niemalże nie został za to zlinczowany
Lubię to! 39
brrr
brrro co tu kaman?29 września 2016 o 23:17
Skoro na forum publicznym takie rzeczy się dzieją, to aż mnie ciarki przechodzą, co mogło by się dziać za zamkniętymi drzwiami.
Lubię to! 28
porównania
porównaniao co tu kaman?1 października 2016 o 11:51
Chyba żartujesz, metody zamykania ludzi dla prowadzenia "rozmów", "negocjacji" raczej już dawno minęły wraz z dyktatorskim i totalitarnym systemem, jaki kiedyś panował-przynajmniej tak mi się wydaje. No chyba że ktoś się w dzisiejszych czasach jeszcze z takimi metodami spotkał...
Lubię to! 8
do porównania
do porównaniao co tu kaman?2 października 2016 o 20:58
podpytaj w urzędzie, to się zdziwisz...
Lubię to! 5
Tadeusz
Tadeusz29 września 2016 o 21:30
Ludzie rachunek jest prosty jak kogoś nie lubią i po nim jadą to znaczy że komuś nadepnął na odcisk i nie podoba im się że ktoś (Detyna) wali im prawdę między oczy! I dlatego wiem że Ten Pan jest warty oddanego głosu!
Lubię to! 46
to prawda
to prawdaTadeusz29 września 2016 o 22:31
szkoda, że mój radny taki nie jest
Lubię to! 35
Eniliam
Eniliam29 września 2016 o 20:49
Wyrok Sądu Wojskowego nr 574 w Jaworze. Po spreparowanym śledztwie, wydano i odczytano wyrok- jak za czasów PRL,gdzie my żyjemy?
Lubię to! 43
głos rozsądku
głos rozsądkuEniliam29 września 2016 o 21:04
dajcie już spokój z takimi metodami do Jaworzan? banderrOWCY
Lubię to! 38
Stanisław Zcichapękł;)
Stanisław Zcichapękł;)29 września 2016 o 20:42
A radny Detyna to z jakiej partii jest?
Lubię to! 1
aparatczyk
aparatczykStanisław Zcichapękł;)29 września 2016 o 20:57
A takiej, co przed wojną w brunatnych koszulach paradowała!
Lubię to! 1
Wiesław
Wiesław29 września 2016 o 19:02
Ja mam o radnych poza nielicznymi podobne zdanie. Brak umiejętności samodzielnego myślenia
Lubię to! 10
Reklama
ale cyrk
ale cyrk29 września 2016 o 18:40
jak tak się patrzy na to co się dzieje na sali rajców, to z zewnątrz wygląda to tak: najpierw burmistrz przez długi czas bawił się z radnym w kotka i myszkę w odpowiedziach na zapytania i interpelacje, ten w końcu złożył na niego skargę, lewa ręka burmistrza przyznała się do winy (do nieprawidłowości w udzielaniu radnemu odpowiedzi), mimo to panaburmistrzowi radni uznali skargę radnego za niezasadną a teraz wyrażają swoje oburzenie na wyrażone przez radnego oburzenie na całą tą sytuację
Lubię to! 44
uczciwość
uczciwośćale cyrk29 września 2016 o 18:51
radni EB zanim wyrażą swoje oburzenie, to najpierw niech spojrzą w lustro, uderzą się pięścią w klatkę i zastanowią się, czy nieprzyjemna sytuacja, jaka się rozwinęła tak naprawdę nie jest konsekwencją jakiegoś ich wcześniejszego działania-tego wg mnie też wymaga kodeks etyki radnego
Lubię to! 49
nie do wiary
nie do wiary29 września 2016 o 17:29
szkoda, że burmistrz nie zabrał głosu jak była sesja poświęcona skardze na jego temat-chyba nawet na niej się nie pojawił, ale za to chętnie się wypowiada jak toczy się debata na temat zachowania kogoś innego
Lubię to! 44
tak to odbieram
tak to odbieramnie do wiary29 września 2016 o 17:42
Panie przewodniczący, na wizerunek radnego składa się nie tylko to jak się wypowiada, ale przede wszystkich jak postępuje. Osobiście uważam, że sposób w jaki został potraktowany radny Detyna przez burmistrza i radnych rozpatrujących jego skargę wniesioną na burmistrza za to zachowanie był skandaliczny, a teraz dziwią się, że radny Detyna dał upust swoim odczuciom na ten temat. I tak uważam, że w całej tej sytuacji radny Detyna zachował stoicki spokój.
Lubię to! 43
masakra
masakra29 września 2016 o 17:15
najpierw koalicyjnie uznali wniesioną przez radnego Detynę skargę na burmistrza za niezasadną mimo, że sama zastępczyni burmistrza w uzasadnieniu przyznała, że działania wobec radnego Detyny były nieprawidłowe, to jeszcze naskakują na chłopa za to, że stara się im uświadomić, że źle działają
Lubię to! 43
Bary
Bary29 września 2016 o 15:24
Kwitną przed kamerą jak ta woda na Jaworniku:-)
Lubię to! 20
i bardzo dobrze
i bardzo dobrze29 września 2016 o 15:18
Nagonka? Litości! Radny Detyna dostał upomnienie i moim zdaniem bardzo słusznie,(tylko czemu tak późno?) A wy jak zwykle odwracacie kota ogonem i robicie wielką aferę.
Lubię to! 8
no...
no...i bardzo dobrze29 września 2016 o 18:43
Jakie upomnienie? Bander powiedział, co mu się wydaje, a Pawlinow wyrwał tekst z kontekstu, do czego sam się przyznał i od razu ugryzł się w język :)
Lubię to! 40
sceptyk
sceptyk29 września 2016 o 13:43
Wieczorkowi się przypomniało... Szkoda, że tylko tyle. Zapomniał, jak zamykał usta opozycji w poprzedniej kadencji na spółkę z Madejem. Wstyd!
Lubię to! 5
pamięć dobra, tylko krótka
pamięć dobra, tylko krótkasceptyk29 września 2016 o 18:10
szkoda, że Bera nie przypomniał sobie, jak on się zachowywał jak był radnym
Lubię to! 34
wybiórczo
wybiórczosceptyk29 września 2016 o 18:12
szkoda, że radni nie podnoszą z jakiego powodu Detynie takie a nie inne skojarzenia się nasuwają
Lubię to! 33
racja
racjawybiórczo1 października 2016 o 11:52
no właśnie-niech powiedzą, z jakiego powodu Detyna tak reaguje
Lubię to! 17
Azor
Azor29 września 2016 o 12:52
Chłopcy na posyłki. Dobre. Olszewski nie chciał być posłańcem to go wyrugowali ale przynajmniej wiadomo, że na smyczy nie chodzi
Lubię to! 15
i super
i superAzor29 września 2016 o 16:52
i za to należy się temu radnemu szacunek-za własne zdanie i samodzielne myślenie
Lubię to! 16
Radek
Radek29 września 2016 o 12:22
Wstydziłbym się takiej postawy jak ci chłopcy na posyłki. Najpierw tańczą jak im wódz zagra a później płaczą, że porównują ich do tego czy innego. Więcej jaj panowie
Lubię to! 37
pimpek
pimpekRadek29 września 2016 o 17:47
Może i sformułowanie radnego było zbyt ostre, ale pewnie dlatego, że chyba chciał, aby radni koalicyjni się przez to ocknęli, póki jeszcze jest czas-tak mi się przynajmniej wydaje, jak śledzę co się dzieje. Czasami taka terapia wstrząsowa jest jedyną szansą na zmianę czegoś.
Lubię to! 22
Marta
MartaRadek30 września 2016 o 19:10
Panie Radku święte, mądre słowa
Lubię to! 7
jaworzanin
jaworzanin29 września 2016 o 11:16
może zrobić sondaż wśród wyborców co myślą o swoich radnych i kto co zrobił dla swoich wyborców bo tak wszyscy obiecywali ja swojego widziałem tylko raz przed wyborami jak roznosił plakaty wyborcze i tyle a teraz nic więc zmiany obiecywał a tu echo jak by zapadł sie pod ziemie wiec prosze zróbcie sondaz o naszych radnych i może dowiemy co społeczenstwo sądzi o tych naszych radnych
Lubię to! 17
mieszko
mieszkojaworzanin29 września 2016 o 12:52
to by usłyszał ten z ul. Wrocławskiej,
Lubię to! 10
Maciej Gwoździewicz
Maciej Gwoździewiczjaworzanin29 września 2016 o 13:09Edytowany
Najlepszym sondażem będą następne wybory samorządowe. Dobrze stało się w naszym mieście, że są nowe media w postaci gazety i portalu Jawor24h. Dzięki obecnej jaworskiej K O N K U R E N C J I prasowej mieszkańcy mają dwa niezależne od siebie informacje dotyczące miasta i powiatu.
Lubię to! 28
+
+Maciej Gwoździewicz30 września 2016 o 17:39
ale wazelina:)
Lubię to! 1
Ask
AskMaciej Gwoździewicz2 października 2016 o 16:27
Korwin popiera pedziow?
Lubię to! 0
Jaworzanka
Jaworzanka29 września 2016 o 10:16
Jestem zażenowana. Gdyby któreś z osób na tej sali choć odrobinę przypominały Kowalczyka to żylibyśmy w innej rzeczywistości. Jestem okropnie zawiedziona radnymi z ugrupowania burmistrza, którzy widząc, że Kowalczyk jest potencjalnym zagrożeniem w wyborach to próbujecie go pokazywać w negatywnym świetle
Lubię to! 28
od diety do diety
od diety do dietyJaworzanka29 września 2016 o 16:54
niestety ja też się zawiodłam na swoim radnym z osiedla Przyrzecze
Lubię to! 25
Reklama
Ewelina
Ewelina29 września 2016 o 09:21
A cóż to za mentor z Pana Bandera,. Panie Detyna niech pan robi swoje. To radni koalicji powinni się wstydzić, że nie mają własnego zdania .
Lubię to! 34
opinia społeczna
opinia społecznaEwelina29 września 2016 o 16:57
ja radnego Bandera, po każdym jego wystąpieniu, coraz gorzej odbieram, a do radnego Detyny nabieram coraz większego szacunku
Lubię to! 32
Detyna niczym Patryk Jaki
Detyna niczym Patryk Jakiopinia społeczna29 września 2016 o 18:28
czasami trzeba do kogoś powiedzieć ostrzej, jak walczy się o sprawiedliwość społeczną http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/patryk-jaki-platforma-szanta%C5%BCowa%C5%82a-moj%C4%85-rodzin%C4%99/ar-BBwNkIi?li=AAaGjkQ&ocid=spartandhp
Lubię to! 20
ona
ona29 września 2016 o 09:11
Panie Detyna, Pan nigdy nie przyznaje sie do winy, obraza Pan ludzi i innych radnych działających zgodnie z przyjętymi zasadami i rozmawiajacymi ze swoimi wyborcami. PAn nie rozmawia z ludxmi, którzy Pana wybrali. Pcha sie Pan do władzy wyzej , opluwając innych. nie tędy droga!!!!
Lubię to! 8
on
onona29 września 2016 o 11:45
Ta jasne, gość prawdę mówi a prawda boli.
Lubię to! 30
alicja
alicja29 września 2016 o 09:05
Dokładnie wysłuchałam materiału, zapoznałam się z tekstem, o który mieli żal radni EB i jestem pełna niesmaku jaki pozostał po postawie radnych opozycji. W swoim artykule czarno na białym radny detyna obraził innych radnych nazywając ich dosłownie "aparatczykiem stalinowskim" i śmie prosto w oczy mówić, że ktoś źle zrozumiał tekst Hańba panie detyna!!! Ale jeszcze większa hańba dla kowalczyka i wieczorka (wieloletniego pedagoga), Ludzi uważanych za inteligentnych i kulturalnych, którzy stają w obronie człowieka, który ma za nic innych ludzi, obrażając ich i szykanując. A tytuł waszego materiału świadczy o Was! Pisząc małą literą nazwiska zrobiłam to z premedytacją !!!
Lubię to! 10
Jaworzanin
Jaworzaninalicja29 września 2016 o 10:15
dajcie spokój, radny DETYNA ma rację ukazując pewne niewłaściwe zachowania, a wręcz naganne, niedopuszczalne w innych sąsiednich samorządach, a gdy się odważa to robić to część osób obawiając się o utratę wpływów, zaczyna go niepotrzebnie atakować. Przecież on wskazał niewłaściwe procedury, błędy w odpowiedziach ogólnie dla wszystkich radnych wskazując że ukrywanie pewnych faktów przypomina działania z lat minionych. Co w tym złego? Jako Jaworzanin tylko cieszę się że mamy takiego radnego
Lubię to! 38
inny jaworzanin
inny jaworzaninJaworzanin29 września 2016 o 11:49
Popieram. Prawda jest taka, że czasem trzeba użyć mocnych słów żeby dotarło.
Lubię to! 32
jak Patryk Jaki
jak Patryk JakiJaworzanin29 września 2016 o 18:17
czasami trzeba do kogoś powiedzieć ostrzej, jak walczy się sprawiedliwość społeczną http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/patryk-jaki-platforma-szanta%C5%BCowa%C5%82a-moj%C4%85-rodzin%C4%99/ar-BBwNkIi?li=AAaGjkQ&ocid=spartandhp
Lubię to! 10
karol
karolalicja30 września 2016 o 19:06
alicjo nie masz racji. Detyna nikogo nie obrażał
Lubię to! 21
obiektywny
obiektywnyalicja1 października 2016 o 13:34
o jakiej większej hańbie piszesz , zastanów się kobieto. Radni mają prawo wyrazić swoje zdanie. Skoro wolno Banderowi,Szynkler i Pawlinowi to inni też mają takie prawo, tylko z tą różnicą , ż panowie z opozycji robią to z klasą .Z tego co piszesz to widać że nie masz szacunku nawet sama do siebie, bo swoje imię też piszesz małą literą. Od razu widać że naprawdę nie jesteś "alicją" i PO co to robisz?
Lubię to! 16
ARTUR
ARTURobiektywny2 października 2016 o 12:06
Żenujące jest to co napisałeś. Wyzywanie od najgorszych to według twojego toku rozumowania klasa miejskiej, obecnej opozycji. GRATULUJĘ!!! Owszem każdy ma prawo do swojego zdania ale nie ma prawa do obrażania i wyzywania. Kultura osobista to jak widać temat nie przyswojony. Alicja masz racje i w pełni popieram Twoją wypowiedz.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.