Sobota, 20.04.2024 550

(Film) Informacje sportowe

Prezentujemy skrót najważniejszych wydarzeń sportowych minionego tygodnia na arenach powiatu jaworskiego.

Piłkarze jaworskiej Kuźni występujący w II Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy zremisowali 1:1 na własnym boisku z Miedzią II Legnica. W 5 minucie golkiper niebiesko-żółto-czarnych Adrian Nkwamu obronił rzut karny.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Derby powiatu jaworskiego w klasie okręgowej obfitowały w emocje. Nie zabrakło sędziowskich kontrowersji i licznych sytuacji podbramkowych. W 14 minucie na prowadzenie wyprowadził Rodło Maciej Bronka. Kuźnia wyrównała w doliczonym czasie gry za sprawą znakomitego uderzenia Marcina Bagińskiego z rzutu wolnego.

Remisem zakończyło się rozgrywane w Męcince spotkanie na szczycie grupy III klasy A, pomiędzy miejscowym KS-em a Skorą Jadwisin. Do przerwy kibice nie oglądali bramek, natomiast w drugiej odsłonie obie ekipy zanotowały po jednym trafieniu.

Pauza: Nysa Wiadrów

LKS Chełmiec zwyciężył 5:2 domowe starcie z Orłem Pichorowice. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy już po pierwszym kwadransie pojedynku prowadzili 2:0. Nie oznaczało to końca emocji, bowiem jeszcze przed przerwą goście wyrównali.

Krokus Kwiatkowice - Cicha Woda Tyniec Legnicki 1:1

Siatkarki drugoligowej Olimpii odniosły kolejne, już trzecie w tym sezonie, zwycięstwo przed własną publicznością. Tym razem jaworzanki ograły 3:1 Łaskovię Łask. Podopieczne Lesława Chrzanowskiego pozostają niepokonane na własnym parkiecie.