Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FILM, FOTO) Jaworski "Medyk" w Nowym Tomyślu

W czwartek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbył się wernisaż wystawy "W sieci wikliny zaplątany" Rafała Górczyńskiego, nauczyciela Zespołu Szkół w Jaworze "Medyk".

W wydarzeniu wzięli udział pracownicy, słuchacze oraz absolwenci jaworskiej placówki, z dyrektor Dorotą Subocz na czele. 

Rafał Górczyński, wykładający w Zespole Szkół w Jaworze "Medyk", wikliniarstwem i plecionkarstwem zajmuje się od ponad 20 lat, zaś dyplom mistrza w zawodzie koszykarz-plecionkarz uzyskał w 2008 roku. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych, laureatem wielu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Rafał Górczyński angażuje się także w wiele przedsięwzięć wikliniarskich, jak choćby budowę największego na świecie kosza wiklinowego, wpisanego do księgi rekordów Guinessa.

Co ciekawe, jedną z tradycji podobnych wydarzeń w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu jest to, że ktoś z uczestników opuszcza wernisaż z dziełem wykonanym przez artystę. Tak też było w miniony czwartek.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.