Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

(FILM) Będzie żłobek w Męcince - dotacja pozyskana, projekt na finiszu

400 tys. zł na utworzenie żłobka pozyskała Gmina Męcinka w ramach rządowego programu „Maluch Plus”.

Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski promesę na dofinansowanie inwestycji otrzymał 7 marca 2018 r. z rąk wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda oraz wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Prace projektowe budynku żłobka są już na finiszu. W kwietniu ogłoszone zostanie zamówienie publiczne na realizacje inwestycji. Budowę nowego obiektu planujemy rozpocząć wiosną 2018 r. – informuje wójt Gminy Męcinka.

Rekrutacja dla 20 dzieci w wieku od 0 do 3 lat rozpocznie się jesienią br.

Na Dolnym Śląsku do programu „Maluch Plus” złożonych zostało 170 ofert. Dotacje otrzymało 21 samorządów. Wniosek Gminy Męcinka uplasował się na 5 miejscu spośród 109 wniosków na krajowej liście dofinansowanych projektów.

Żłobek w Gminie Męcinka to kolejna inwestycja społeczna skierowana na rozwój człowieka. W ostatnich trzech latach uruchomione zostały przedszkola publiczne, do których uczęszcza ponad 100 dzieci. Do osób niepełnosprawnych dostosowano siedzibę GOPS oraz ośrodki zdrowia, które dodatkowo wzbogacono o nowoczesny sprzęt oraz usługi medyczne. W ramach realizacji milionowego projektu unijnego do szkół gmina zakupiła nowoczesne wyposażenie. Uczniowie maja dodatkowe zajęcia, a nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje. Dla seniorów uruchomiono bezpłatną rehabilitację, a poziom bezpieczeństwa podniesiono poprzez m.in. zakup 2 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Obecnie przygotowywany jest również monitoring gminy.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

solo
solo14 marca o 16:50
Brawo Męcinka - jestem Waszym fanem. Jesteście wzorem dla Jawora. Szykujcie miejsca podbudowy domków dla pracowników Mercedesa. Żłobek to na początek, potem przedszkole a i o szkołę zawodową warto się pokusić.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.