Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Festiwal Literacki, czyli preTEXTY do rozmowy - spotkanie z Marcinem Świetlickim

W piątek, 29 września, mury I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze gościły podróżujący festiwal literacki preTEXTY, którego celem jest promocja literatury współczesnej w małych miejscowościach.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

W ramach festiwalu zorganizowano spotkanie z jednym z najbardziej znanych polskich poetów - Marcinem Świetlickim.

Podczas spotkania utrzymanego w konwencji wywiadu artysta opowiedział młodzieży o początkach swojej kariery i dotychczasowych dokonaniach. Wiele wątków jego biografii okazało się być  bardzo zaskakujących i inspirujących. Oprócz poezji Świetlicki zajmuje się bowiem wieloma innymi  sferami sztuki - jest autorem poczytnych kryminałów, wokalistą zespołu "Świetliki" oraz dziennikarzem radiowym i prasowym. Poza tym przez dwa lata prowadził program telewizyjny "Pegaz" i zagrał główną rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego  "Małżowina".

Mimo tak wielu osiągnięć, Marcin Świetlicki pozostał bardzo skromnym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru, a wszystkie jego opowieści opatrzone były dużą dozą autoironii, czym zaskarbił sobie sympatię zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Spotkanie z Marcinem Świetlickim było bardzo udane i przebiegło w przyjemnej atmosferze. Stało się inspiracją dla wielu uczniów, by głębiej zainteresować się literaturą współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem poezji.

Młodzież wyraziła nadzieje, że nie była to ostatnia sposobność do poznania wybitnego twórcy i spotkania takie jak to na stałe zagoszczą w kulturalnym kalendarzu I Liceum.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.