Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Ferie w muzeum: Warsztaty malowania obrazków pod szkłem

W czasie ferii zimowych Muzeum Regionalne chce zapoznać dzieci i młodzież z warsztatem ludowego artysty malarza obrazków na szkle.

Fot. Anna Cybulska © Anna Cybulska

W Jaworze w Muzeum Regionalnym tylko do końca lutego br. będzie można zobaczyć te małe, magiczne dzieła sztuki przedstawiające świętych i sceny religijne. Podziwiać można tam ponad 90 obrazków malowanych na taflach szklanych. Pochodzą one z dolnośląskich muzeów w Kamiennej Górze, Ziębicach, Jeleniej Górze, Jaworze.

Ponadto udało się zbadać i odtworzyć warsztat takiego artysty dzięki badaniom fizyko-chemicznym wybranych obrazków na szkle pochodzących z jaworskich zbiorów. Przeprowadzono je dzięki współpracy z Wydziałem Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ma to ogromne znaczenie dla nauki, gdyż po raz pierwszy poddano analizie naukowo badawczej szeroko rozumiany warsztat ludowego malarza obrazków na szkle (pigmenty, spoiwa, podobrazie).

W czasie ferii zimowych Muzeum Regionalne chce zapoznać dzieci i młodzież z warsztatem ludowego artysty malarza obrazków na szkle oraz w sposób praktyczny przekazać tę niezwykle trudną, ale fascynującą technikę malowania obrazków na szkle.

Warsztaty odbędą się w dwa kolejne czwartki 18 i 25 stycznia o godz. 9.00 i o 13.00.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc tel.76 870 23 21 lub 76 870 30 86.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.