Czwartek, 25.04.2024 570

Emocje do ostatnich minut w Krotoszycach

Remisem zakoczyo si spotkanie na szczycie w grupie VII legnickiej klasy B pomidzy drugim LZS Lipa i Trzecimi Krotoszycami.

Idealnie mecz rozpocz si dla gospodarzy, którzy ju w pierwszej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Szybkie przeniesienie piki pod pole karne LZS'u, zamieszanie i zamykajcy akcje skrzydowy Gryfu otwiera wynik meczu. Szybka stracona bramka podrania jednak przyjezdnych, którzy w pierwszej poowie doskonale wykorzystali dobrze przygotowane boisko i nierzadko budowali koronkowe akcje, które day efekty dopiero w 15 minucie.

4 podania z pierwszej piki i sytuacji oko w oko z bramkarzem przyjezdnych nie zmarnowa starzy z braci Mikoajczyków, ukasz. Po 25 minutach na trybunach wybuchy salwy miechu... i to dwukrotnie. Poza polem karnym pik opanowa goalkeeper z Lipy i... poda do napastnika z Krotoszyc. Ten pewnie zmierzajc "truchcikiem" do pustej bramki, zgubi j na 5. metrze, co w konsekwencji pozwolio wróci bramkarzowi i wybroni strza.

Kocówka pierwszej poowy to znowu bardzo dobra gra przyjezdnych, którzy przewag dokumentuj golem Makowskiego w 45mincie. Do przerwy zasuenie prowadz v-ce liderzy 2-1.
Druga poowa bliniaczo podobna do pierwszej. Ju w 47' z wyrównania ciesz si krotoszynianie. Rajd skrzydem z przez pó boiska jednego z pomocników zakoczony silnym strzaem i pika znajduje drog do bramki.

W 60, 65 i 70 minucie dobre kontry wyprowadzaj gocie jednak tylko oni sami wiedz dlaczego nie padaj z nich bramki. W myl powiedzenia, e niewykorzystane sytuacje si mszcz w 78' po dugiej wrzutce z rzutu wolnego dobrze akcje zamykaj miejscowi i drugi raz w tym meczu ciesz si z prowadzenia. Ostatnie sowo naleao jednak do tegorocznego spadkowicza z A klasy. po rzucie ronym do piki najwyej wyskoczy Sz. Korybski i mocnym strzaem gow ustali wynik meczu.

Bez wtpienia mecz okrelany mianem meczu kolejki nie zawiód do licznie zgromadzonych kibiców. Nie brakowao szybkich skadnych akcji oraz walki do ostatnich minut. Remisowy rezultat sprawia jednak, e coraz bliej awansu Bkitni Kocielec.

Gryf Krotoszyce 3 - 3 (1-2) LZS Lipa
bramki dla LZS: Sz.Korybki, Makowski, .Mikoajczyk

LZS: Dobras-W.Mikoajczyk, Siemaszko(36'Kwiecie), Mynarski, Wolski, Jakimko, Adrian Murzyn(55'Sz.Korybski), Adam Murzyn, .Mikoajczyk(65'Psonak), Makowski, Cicho(85' P.Korybski)