Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Dziury w drogach, czyli jak gmina Jawor łata nawierzchnię

Droga redakcjo! Wczoraj przeczytałem artykuł o dziurach na ulicy Wrocławskiej. W nawiązaniu do tego artykuł chciałbym zasygnalizować taką sytuację.

Fot. Czytelnik jawor24h.pl © jawor24h.pl

Tuż przed długim weekendem majowym - 30 kwietnia -  służby miejskie rozpoczęły naprawę dróg będących w zarządzie gminy Jawor.  Temperatura jeszcze 3 tygodnie temu, wynosiła kilka stopni, a w nocy schodziła nawet poniżej zera. Padał intensywny deszcz, a nawet grad. Większość istniejących dróg gminnych nadaje się do pilnego remontu.

Na przykład na ulicy Wrocławskiej, dokonano pół roku temu wymianę sieci wodociągowej. W taki sposób, że niestety ulica ta uległa dalszej degradacji technicznej. Proszę, przejechać się ulicą Wrocławską i zobaczyć jak teraz wygląda nawierzchnia po tym remoncie. Łata asfaltowa dziurę za dziurą pogania. 30 kwietnia służby drogowe z miasta podjęły się naprawy dróg w newralgicznych miejscach Jawora.

Ubytki i dziury w jezdniach dosłownie, zasypywano mieszanką kamienną. Mieszanka taka niestety nie jest dostosowana do zimowo-wiosennych warunków atmosferycznych. Skutek taki, że intensywne opady deszczu już po kilku godzinach, wpłukały skrzętnie zasypane dziury, a koła samochodów dokonały reszty,  rozjeżdzając i roznosząc po całej jezdni i chodnikach kamienie. Powodując przy tym niebezpieczeństwo w ruchu drogowym, bo lecące kamienie, uderzały w szyby i karoserię jeżdżących aut, uszkadzając je. Naprawa ubytków w jezdni była więc bezsensowna.  Uważam za skandaliczne takie załatwianie sprawy, tym bardzie że dotyczy to bezpieczeństwa na drodze oraz wydatkowania publicznych pieniędzy.   

Natomiast pewnie po waszym artykule w dniu wczorajszym służby pana burmistrza znowu pojawiły się na ulicy Wrocławskiej, aby walczyć z dziurami. O ile tym razem wybrano w miarę odpowiednią pogodę to czas na wykonywanie takich czynności był w moim odczuciu fatalny. Bowiem robiono to w godzinach szczytu komunikacyjnego między 15 a 16. Wysypywany grys zaraz trafiał pod koła intensywnie jeżdżacych o tej porze pojazdów. To skutkowało rozbijaniem się kamyków na wszystkie strony.

Sam przejeżdżajc ulicą Wrocławską doświadczyłem uszkodezania szyby w moim aucie. Mam pytanie -  Czy Pan Burmistrz i jego służby nie panują nad sytuacją na drogach? Nie wiedzą, że taka kosztowna mieszanka kamienna nie nadaje się do nakładania w deszcz i przy niskiej temperaturze Czy nie orientują się, że przy takich warunkach atmosferycznych nie zwiąże się i ugruntuje? Czy służby miejskie nie powinny robić tego typu robot drogowych w innych godzinach, a nie w czasie wzmożonego ruchu komunikacyjnego między 15 i16.

Wymiana szyby samochodowej to dość spory wydatek! Dołączam zdjęcia z ulicy Wrocławskiej. Z maja oraz ze wczoraj. Jak wyglądają gminne ulice? Ja akurat mam na to swoje zdanie. A Państwo mogą ocenić po tym bulwersującym zdarzeniu oraz codziennie korzystając z gminnych dróg.

 

Czerwiec

 

Maj

Reklama

Komentarze (11)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

friend
friend19 czerwca 2017 o 20:53
Kiedy będzie zakończona modernizacja ulic "trójki " w Jaworze ?
Lubię to! 1
K
K12 czerwca 2017 o 13:25
niedobrze się robi kiedy widzę to wasze piśmiennictwo. Lepiej żeby nic nie robił :D Za żadnego burmistrza Jawor nie przeszedł takiej zmiany. Ale najlepiej tylko smęcić i marudzić. Brawo Bera. Nie głosowałem na Pana bo uważałem że jest Pan za młody. Pomyliłem się i obiecuje poprawę.
Lubię to! 0
człowieku
człowiekuK12 czerwca 2017 o 13:47
jakiej zmiany? o czym Ty mówisz? drobne remonty nazywasz "taka zmianą"
Lubię to! 2
gospodarność przede wszystkim
gospodarność przede wszystkimK12 czerwca 2017 o 16:07
powinien robić. ale czy roboty drogowe, wykonywane w taki sposób mają sens? Jak nie rozumiesz tego ? to napiszę wprost . Dziura jest w drodze. Dziurę trzeba załatać. Łatamy np. grysem. Istotne kiedy łatamy!!!!!!!!!!!!!!Jeżeli łatamy w deszczu i niskiej temperaturze. Łatanie jest do czterech liter. Jako robione jest to około 15 w godzinach szczytu, nawet gdy jest ciepło - łatanie jest bezsensowne.
Łata jest albo wymywana albo rozjeżdżana przez auta. Kamienie świstają i walą po autach. Dziura jest dalej. A nawet staje się większa . Jeżeli czytasz to burmistrzu czy jemu podległy urzędniku to zastanów się czy to jest bezpieczne i gospodarne?
Lubię to! 1
faktycznie
faktyczniegospodarność przede wszystkim12 czerwca 2017 o 16:25
wow-nie wiedziałem!
Lubię to! 1
kierowca
kierowca12 czerwca 2017 o 13:03
wreszcie ktoś napisał o tym brawo redakcja! tak łatane drogi to nieszczęście -
kamienie uszkadzają szyby i karoserię . Czy to tak trudni zrozumieć drodzy drogowcy i Panie Burmistrzu Emilianie?
Lubię to! 2
patrząc długodystansowo
patrząc długodystansowokierowca12 czerwca 2017 o 13:49
niestety działa to na szkodę gminy-naraża gminę na straty związane z koniecznością wypłaty odszkodowań
Lubię to! 2
.
.12 czerwca 2017 o 12:20
do roboty nie do aparatu.
Lubię to! 2
P.Podoba
P.Podoba12 czerwca 2017 o 11:08
Widze robota pierwsza klasa
Lubię to! 1
pzu
pzu12 czerwca 2017 o 09:56
Można zwrócić się o odszkodowanie.
Lubię to! 3
Ja
Ja12 czerwca 2017 o 09:20
Zgadzam się w 100 procentach z panem. ***
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.