Logo Jawor24h.pl
Reklama
Magnolia Hotel & Restauracja
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Dwaj pijani kierowcy wpadli na jednym motorowerze

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców jadących jednym motorowerem.

Zdjęcie ilustracyjne

Jaworscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców jadących jednym motorowerem. Mężczyźni najpierw razem pili, a kiedy brakło im alkoholu postanowili pojechać do sklepu. Jak ustalono w tej sprawie najpierw starszy z nich, wioząc swojego młodszego kolegę stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Chwilę później młodszy pasażer usiadł za kierownicą Junaka i odjechał nim chcąc go schować. Teraz grozi im nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Tuż przed godz. 16.00 w sobotę, 23 września dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Biernatkach. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali tam 28-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ten jadąc swoim motorowerem wspólnie z kolegą, w wyniku nadmiernej prędkości na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i wjechał do rowu.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wyczuli od kierującego Junakiem silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 28-latka ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się mundurowym, że wcześniej pił z kolegą wódkę, ale kiedy jej brakło postanowili pojechać do sąsiedniej miejscowości, aby dokupić alkohol. Stwierdził, że był co prawda pijany, ale próbował uspokoić policjantów, że siadając za kierownicę czuł się dobrze.

Za chwilę na miejscu zdarzenia pojawił się pasażer Junaka, 24-letni mieszkaniec Biernatek. Przyznał się on policjantom, że zaraz po zdarzeniu na prośbę starszego kolegi wsiadł na motorower i odjechał nim. Następnie schował go w swojej stodole. Po przebadaniu okazało się, że 24-latek również był pijany. Alkomat wykazał u niego ponad 1,6 promila alkoholu. Jazdę na podwójnym gazie próbował tłumaczyć szokiem po wjechaniu do rowu.

Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, nawet 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 10 pkt karnych.

_______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

borus
borus3 października o 09:56
A kiedy wezmą się za rowerzystów jeżdżących po spożyciu alkoholu ?
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Będzie się działo
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.