Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Droga w Mysłowie oficjalnie oddana do użytku!

Dobiegły końca prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej w Mysłowie.

Fot. materiały prasowe © Starostwo Powiatowe w Jaworze

W ramach inwestycji, której wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. przebudowano ponad 3-kilometrowy odcinek drogi wraz z poboczami, wymieniono przeszło 90 przepustów wraz ze ściankami, umocnieniami i zjazdami na posesje, oczyszczono i pogłębiono przydrożne rowy, zamontowano ponad 400 m barier ochronnych. Ku wielkiemu zadowoleniu mieszkańców Mysłowa powstały również nowe perony autobusowe wraz z dojściami do nich.  Śmiało można powiedzieć, że wieś nabrała innego, bardziej estetycznego wyglądu.  

- Przekazujemy oficjalnie kolejną inwestycję zrealizowaną na terenie Gminy Bolków. Mieszkańcy Mysłowa długo oczekiwali na remont tej drogi, ale jestem przekonany, że będą teraz z niej zadowoleni - mówił starosta Stanisław Laskowski.

W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu i Gminy Bolków, m.in. starosta Stanisław Laskowski, wicestarosta Arkadiusz Baranowski, członek zarządu Stanisław Witek, burmistrz Jarosław Wroński, przewodnicząca Rady Miejskiej w Bolkowie Jolanta Majtczak oraz przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski. Samorząd wiejski reprezentował sołtys Wiesław Regdosz wspólnie z Romanem Iwuciem Prezesem OSP Mysłów i Dorotą Pajor radną gminną. Obecne były również radne Rady Powiatu Wiesława Łęgosz i Bogusława Radecka-Bych.

- Oddana do użytku droga to bardzo dobry przykład współdziałania samorządów różnego szczebla, w oparciu o zasadę subsydiarności. Dzięki tzw. montażowi finansowemu zrealizowanemu miedzy Powiatem Jaworskim a Gminą Bolków, przy wsparciu z MSWiA, droga w Mysłowie została zmodernizowana za ponad 1 mln złotych. Oprócz tego, że będzie służyć mieszkańcom Mysłowa, może być wykorzystywana jako alternatywa komunikacyjna w przypadku wypadku drogowego na biegnącej tuż obok drodze krajowej nr 3 - podkreśla wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Poświęcenia nowo wybudowanej drogi dokonał ks. Ryszard Filipski, proboszcz parafii w Kaczorowie. Nie zabrakło oczywiście pracowników Starostwa Powiatowego w Jaworze, którzy czynnie uczestniczyli w realizacji tej inwestycji, na czele z naczelnikiem Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich  Tomaszem Głąbickim.

Starosta serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, w tym burmistrzowi Bolkowa oraz Jarosławowi Nanowskiemu - dyrektorowi ds. Technicznych Regionu Południe w PBD i M Kobylarnia S.A., którzy otrzymali pisemne podziękowania oraz okolicznościowe pamiątki.

Reklama

Komentarze (7)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

dzisiaj
dzisiaj4 października 2017 o 21:43
A chłopaki w mieści kibel zrobili za całe 180 tysi ! przez 3 lata jeden kibel i kilka skwerów i chodników kilka .... a uśmiechnięci chodzą jakby conajmniej połowę dróg gminnych w mieście wyremontowali :) Jeszcze trochęmuszą nauczyć się ...pracować ...
Lubię to! 1
urzędnik
urzędnik4 października 2017 o 20:20
Przetarg na ścieżkę już jest ogłoszony. Może jeszcze w b.r. ruszą prace.
Lubię to! 2
Niestety
Niestetyurzędnik4 października 2017 o 21:16
I to jest kolejny dowód na to,ze Starosta pracuje nie celebrytkę. Gdyby inwestycja była miasta o samym prZetargu byłoby głośno na stronie fb burmistrza oraz jego przybocznych, czyli radnych od niczego, poza zdjęciami i udostępnianiem postów.
Lubię to! 1
Bajgiel
Bajgiel4 października 2017 o 20:05
A co ze ścieżką rowerową do Myśliborza?
Lubię to! 0
Myslowianin
Myslowianin4 października 2017 o 19:13
Raz jeszcze dziękujemy Panu Laskowskiemu za dotrzymanie obietnicy i wykonanie długo oczekiwanego remontu drogi
Lubię to! 4
Gerda
Gerda4 października 2017 o 11:53
Fajnie, że Pan Witek się angażuje w gminy wiejskie. Zawsze to większa siła przebicia
Lubię to! 0
przemyślenia
przemyślenia4 października 2017 o 08:05
Zbolkowem się da współpracować, z Wądorożem buduje siękolejną drogę, Paszowice tez coś robią z Powiatem, ...czyli można porozumieć się dla dobra mieszkańców i realizowaćwspólnie zadania. Więc kto nie chce w Jaworze się porozumieć i działać na rzecz mieszkańców - powiat czy Gmina?
Skoro Powiat potrafi realizować zadania współpracując z innymi gminami - co widać powyżej - to gminy te muszą chcieć robićto z powiatem, zatem Pan Bera "udaje" jedynie chęc współpracy ? . o światłach mówił wiele razy, że sąpotrzebne dla dobra mieszkańców.... a współpracy w tym zakresie nie było. Teraz rozumiem - kto chce działać na rzecz mieszkańców działa - ponad podziałami, a kto chce mącić wodęi obiecywać - czyni to ...od 3 lat...
Lubię to! 8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.