Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Dożynki wiejskie w Pomocnem

Mieszkańcy Pomocnego za tegoroczne plony dziękowali w minioną sobotę, tj. 16 września br.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Uroczystości zorganizowane były przez sołtys Grażynę Bułkę, radę sołecką, radnych, OSP Pomocne oraz mieszkańców. Tradycyjnie obrzędy dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w intencji rolników i jej mieszkańców odprawioną przez ks. Marka Lacha. Po zakończeniu Eucharystii licznie zgromadzona społeczność wsi ruszyła barwnym korowodem na czele ze starostami dożynek Łucją Kopczyńską i Krzysztofem Kuźnik oraz wójtem Mirosławem Brzozowskim.

Część oficjalna uroczystości dożynkowych oraz poczęstunek odbył się na sali wiejskiej, gdzie starostowie dożynek przekazali na ręce Wójta Gminy Męcinka chleb upieczony z tegorocznej mąki. Po jego pokrojeniu gospodarze podzielili się chlebem ze wszystkimi zgromadzonymi. Biesiadę uatrakcyjnił zespół „Iskierki” i Rusałki z Pomocnego.

Jak co roku dożynki wiejskie były okazją do wspólnej zabawy, zacieśniającej więzy między mieszkańcami, którą umilał DJ Ptaker. Wielką niespodzianką dla sołtys wsi był prezent w postaci kapelusza podarowany przez zespół „Iskierki” w podziękowaniu za trud i wkład w rozwój lokalnych społeczności.

Impreza została dofinansowana ze środków budżetu gminy Męcinka.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na stronie Urzędu Gminy Męcinka. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mk
Mk25 września 2017 o 09:33
Bardzo piękny wieniec. Wręcz arcydzieło. Ktoś kto go robił ma talent.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.