Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Dożynki wiejskie w Pomocnem

Mieszkańcy Pomocnego za tegoroczne plony dziękowali w minioną sobotę, tj. 16 września br.

Fot. materiał prasowy

Uroczystości zorganizowane były przez sołtys Grażynę Bułkę, radę sołecką, radnych, OSP Pomocne oraz mieszkańców. Tradycyjnie obrzędy dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą dziękczynną w intencji rolników i jej mieszkańców odprawioną przez ks. Marka Lacha. Po zakończeniu Eucharystii licznie zgromadzona społeczność wsi ruszyła barwnym korowodem na czele ze starostami dożynek Łucją Kopczyńską i Krzysztofem Kuźnik oraz wójtem Mirosławem Brzozowskim.

Część oficjalna uroczystości dożynkowych oraz poczęstunek odbył się na sali wiejskiej, gdzie starostowie dożynek przekazali na ręce Wójta Gminy Męcinka chleb upieczony z tegorocznej mąki. Po jego pokrojeniu gospodarze podzielili się chlebem ze wszystkimi zgromadzonymi. Biesiadę uatrakcyjnił zespół „Iskierki” i Rusałki z Pomocnego.

Jak co roku dożynki wiejskie były okazją do wspólnej zabawy, zacieśniającej więzy między mieszkańcami, którą umilał DJ Ptaker. Wielką niespodzianką dla sołtys wsi był prezent w postaci kapelusza podarowany przez zespół „Iskierki” w podziękowaniu za trud i wkład w rozwój lokalnych społeczności.

Impreza została dofinansowana ze środków budżetu gminy Męcinka.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na stronie Urzędu Gminy Męcinka. 

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Mk
Mk25 września o 09:33
Bardzo piękny wieniec. Wręcz arcydzieło. Ktoś kto go robił ma talent.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Będzie się działo
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.