Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

Detyna z Morawieckim o sprawach Jawora

W poniedziałek Marszałek Senior Kornel Morawiecki otworzył w Legnicy biuro poselskie. W uroczystej inauguracji biura uczestniczył jaworski radny Krzysztof Detyna.

Fot. Paweł Sasiela

Marszałek Senior zauważał swój związek z ziemią dolnośląską. To tutaj prężnie działała Solidarność Walcząca. Tutaj też budowane są silne struktury partii Wolni i Solidarni. 

Chciałbym żebyśmy mogli, też w tej pracy poselskiej, dać impuls polityczny nowej inicjatywie, którą budujemy. Jest taka potrzeba w Polsce i jest szansa na to, żeby jednoczyć, bo tych podziałów jest już dosyć. One często zaznaczają się w sposób obraźliwy dla obu stron i to mi się bardzo nie podoba, bo powinniśmy w całym naszym zróżnicowaniu zauważyć, że jesteśmy Polakami, że mamy zobowiązania wobec przeszłości, a jeszcze większe zobowiązania wobec przyszłości - przekonywał Kornel Morawiecki.

Legendarny przywódca SW mówił również o genezie nazwy tworzonej formacji politycznej. 
 
To nasze hasło, ta piękna nazwa, którą wzięliśmy z dewizy Solidarności Walczącej, organizacji którą w latach osiemdziesiątych budowałem razem z przyjaciółmi, to jest nazwa oddająca najbardziej ducha tej kultury, ale zwłaszcza jego polskiej odmiany. Wolni, bo Polacy mają wielkie umiłowanie wolności, a Solidarni, bo to jest potrzeba którą zauważyliśmy. Nam się przydała i tym, którzy wokół nas na tym skorzystali. Nie byłoby wolnych państw dawnego bloku sowieckiego bez wkładu polskiego, który symbolizuje słowo "Solidarność" - podkreślał założyciel Wolnych i Solidarnych. 

Po zakończeniu oficjalnej części oraz konferencji prasowej był czas na dyskusję na temat najważniejszych problemów Polski, ale również naszego regionu.

- Jeden z najbliższych współpracowników Kornela Morawieckiego poruszył temat inwestycji Mercedesa w Jaworze, o której była okazja porozmawiać. Udało nam się poruszyć najważniejsze dla naszej jaworskiej społeczności tematy. Z pewnością Jawor w osobie Marszałka Seniora ma wielkiego sojusznika w parlamencie. Poprosiłem Marszałka Kornela Morawieckiego, aby przekazał Ministrowi Mateuszowi Morawieckiemu wyrazy wdzięczności od jaworzan za szansę i możliwość rozwoju utworzonej przez nas strefy - mówił radny Krzysztof Detyna.

Zobacz więcej:

Kornel Morawiecki otworzył biuro w Legnicy

(Film) Kornel Morawiecki w Legnicy

Reklama

Komentarze (8)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

KukPis
KukPis16 lutego o 07:59
Killka cytatów: "Tak, będe grał na syna", "w życiu kochałem i kocham milka kobiet", "prawo nie jest najważniejsze" Taki mąż stanu 😂
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzanin15 lutego o 18:27
chyba nie jestem na bieżąco. To Detyna nie jest już Kukiz 15 tylko Morawiecki coś tam?? Ale tempo !!
Lubię to! 3
czesiek
czesiekjaworzanin16 lutego o 00:08
KukPisMoraieccy ;D
Lubię to! 2
bolo
bolo15 lutego o 12:25
"Detyna z Morawieckim o sprawach Jawora" Nie róbcie sobie obciachu. Przyssanie się do ucha tego sejmowego oszusta (za to wyleciał z klubu Kukiza)to są te ważne sprawy Jawora?????? Nie idż pan tą drogą panie Detyna.
Lubię to! 4
?
?bolo15 lutego o 12:52
powiedziałbyś "oszuście" Morawieckiemu w twarz? mocny w gębie jesteś siedząc za monitorem. hejter z ciebie
Lubię to! 1
bolo
bolo?15 lutego o 15:49
Jeśli będę miał okazję to na pewno to usłyszy. Nie znasz mnie i dlatego tak pajacujesz.A propos: nie jest oszustem?
Lubię to! 3
czesiek
czesiek?16 lutego o 00:07
morawiecki nie ma twarzy :D
Lubię to! 0
!
!?16 lutego o 03:37
Jak jesteś taki kozak bolo, to się podpisz.
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.