Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Czarni zawitają na Parkową 8

Tylko cztery mecze pozostały do rozegrania Kuźni Jawor w sezonie 2016/2017. Podopiecznym trenera Marcina Dudka awans już raczej nie grozi, bo na to są już tylko matematyczne szanse.

© Paweł Sasiela

Nie znaczy to, że już zmagania skończyły się. MRKS walczy o jak najwyższą pozycję na mecie rozgrywek. W sobotnie popołudnie jaworzan czeka przedostatnie spotkanie przed własną publicznością. Rywalem będą Czarni Rokitki.

W przerwie zimowej zespół z Rokitek przeszedł "modernizację". Nowym szkoleniowcem został Chrystian Serkies, a jednym z nowych nabytków został ex-trener Rodła Robert Gajewski. W całej rundzie jesiennej Czarni zainkasowali piętnaście punktów. W dwunastu wiosennych kolejkach dołożyli drugą piętnastkę i będąc na jedenastym miejscu, są już pewni utrzymania. Oficjalnie zachowanie ligowego bytu przypieczętowali w minioną sobotę, pokonując Grom Gromadzyń-Wielowieś 3:0.

Na ten kapitał złożyło się dziewięć zwycięstw i trzy remisy. Czarni lepiej radzą sobie u siebie niż na wyjazdach. Na 30 zainkasowanych "oczek", jedenaście pochodzi z delegacji. Bilans bramkowy to 43 gole strzelone do 66 straconych. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach naszego sobotniego przeciwnika jest Robert Gajewski. Ma już na swoim koncie piętnaście trafień, ale część z nich pochodzi jeszcze za czasów gry w Rodle. Jak strzelać gole Kuźni Gajewski akurat wie. Na wiosnę poprzedniego sezonu w spotkaniu Rodło - Kuźnia padł remis 2:2, a obie bramki dla granowiczan były właśnie jego autorstwa.

Bilans pojedynków pomiędzy Kuźnią i Czarnymi przemawia na korzyść piłkarzy z Parkowej 8, ale w ostatnich latach uległ on trochę pogorszeniu, bowiem od 2013 roku drużyna z Rokitek trzy razy okazywała się górę (raz w pucharze, dwa razy w lidze). W rundzie jesiennej bieżącej kampanii.

Zarówno jaworscy piłkarze, trenerzy jak i kibice bardzo miło wspominają jesienną wizytę w Rokitkach. Niebiesko-żółto-czarni pokonali gospodarzy aż 7:0, prowadzać do przerwy już 5:0! Aż pięć z siedmiu goli strzelił wówczas Marcin Bagiński. Po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Bober i Dawid Duda. Powtórka tak wysokiego zwycięstwa w najbliższą sobotę bardzo mile widziana. Jednak czarni z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą, bowiem jest to już inny zespół, mocniejszy niż w pierwszej części sezonu. Więcej o dotychczasowych starciach obu ekip możecie przeczytać TUTAJ

Jak już wspomnieliśmy na wstępie Kuźnia walczy o jak najlepszą pozycję na koniec sezonu. Z pewnością wygrywając jutro z Czarnymi zwiększy swoje szanse na lepszą pozycję niż ta z numerem pięć. Czy zespołowi Marcina Dudka uda się przechytrzyć team Chrystiana Serkiesa i zainkasować komplet punktów po dwóch kolejkach przerwy? Odpowiedź na to pytanie w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Jaworze przy ulicy Parkowej 8. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:00, a rozjemcą będzie Michał Jasiński z Delegatury Lubin. Zapraszamy, nie może Was zabraknąć!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.