Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych

12 marca odbyły się po raz drugi zajęcia praktyczne z podstaw elektrotechniki dla uczniów szkół średnich powiatu jaworskiego. Młodzi uczestnicy ćwiczyli w laboratorium maszyn elektrycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

© Materiały prasowe

Zajęcia prowadzili dr inż. Maciej Gwoździewicz oraz dr inż. Marta Bątkiewicz-Pantuła. Oprócz nauczycieli Henryka Partyki z LO, Jacka Wieczorka z PCKZiU oraz Marcina Jankowskiego z ZSiP w Bolkowie na zajęcia przyjechał wicestarosta Arkadiusz Baranowski, który miał okazję spotkać się z dziekanem Wydziału Elektrycznego prof. Waldemarem Rebizantem oraz dziekanem ds. studenckich dr inż. Piotrem Serkiesem. W trakcie spotkania rozmawiano o bieżącej współpracy Wydziału Elektrycznego ze szkołami z powiatu jaworskiego oraz o możliwościach dalszego rozszerzenia tej współpracy.

Jaworskie LO zostało zakwalifikowane do projektu „Współpraca Politechniki Wrocławskiej ze szkołami ponadgimnazjalnymi", który koordynuje prof. Jadwiga Sołoducho. Pani prof. odwiedziła jaworską młodzież w trakcie ich zajęć oceniając je bardzo pozytywnie.

Cieszę się, że udało się nam wciągnąć jaworskie LO do politechnicznego programu o współpracy. Widzę tutaj obopólne korzyści, ponieważ nam zależy na bardzo dobrych i świadomych kandydatach na studia, a jaworskie LO wyraźnie poszerzy swoją ofertę edukacyjną, przez co będzie mogło zatrzymać wybitnych uczniów z Jawora myślących o podjęciu nauki w Legnicy lub we Wrocławiu – powiedział dr inż. Maciej Gwoździewicz, pracownik Wydziału Elektrycznego.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

nota
nota15 marca o 18:41
Trzeba zabiegać o przyszłych studentów - to nie to co dawniej, kiedy na jedo miejsce było kilkudziesięciu chętnych
Lubię to! 0
merry
merry13 marca o 11:14
super! na każdym kierunku powinna być taka możliwość, nie tylko na elektrycznym. popieram umożliwianie uczniom świadomego wyboru.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.