Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Coroczne spotkanie starosty z sołtysami

7 marca br. w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze odbyło się tradycyjnie kolejne z corocznych spotkań starosty jaworskiego z sołtysami, reprezentującymi gminy Powiatu Jaworskiego.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Jego celem było przede wszystkim przekazanie przedstawicielom lokalnych społeczności informacji o pracach samorządu powiatowego w ostatnim roku, jego aktualnej sytuacji finansowej oraz najbliższych planach inwestycyjnych.

Starosta jaworski Stanisław Laskowski przedstawił zebranym gościom informację o wykonanych dotychczas inwestycjach w poszczególnych gminach oraz  planowanych w najbliższym okresie, m.in. przebudowie drogi w Paszowicach, Targoszynie oraz relacji Małuszów - Przybyłowice, jak również realizowanej obecnie Mierczyce - Wądroże Wielkie - Polanka (granica powiatu) oraz ścieżce rowerowej do Myśliborza. Następnie naczelnik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Michał Lenkiewicz omówił najczęściej zgłaszane mu sprawy i problemy oraz charakterystykę pracy podległego mu Referatu Zarządu Dróg Powiatowych.

Po oficjalnych wystąpieniach starosta zaprosił wszystkich zgromadzonych na słodką niespodziankę, którą był okolicznościowy tort. Z okazji przypadającego 11 marca dnia sołtysa, starosta w imieniu Zarządu Powiatu przekazał wszystkim życzenia wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w działalności społecznej oraz w życiu osobistym.

Na zakończenie był również czas na indywidualne rozmowy i zgłaszanie spraw lokalnych społeczności oraz omówienie bieżących problemów. Do dyspozycji sołtysów byli oprócz starosty i naczelnika również naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomasz Głąbicki, prezes zarządu Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy Radosław Zysnarski oraz dyrektor Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze Krzysztof Kowalczyk.

Bardzo dziękuję wszystkim sołtysom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w tym spotkaniu. Od wielu lat staramy się jak najlepiej współpracować z przedstawicielami sołectw w naszym powiecie. Takie spotkania to bowiem doskonała okazja do przekazania informacji o ważnych dla naszych mieszkańców sprawach. Deklaruję, że w ramach posiadanych możliwości, zgłoszone wnioski będziemy sukcesywnie realizować – powiedział starosta jaworski Stanisław Laskowski.

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

sołtys
sołtys12 marca o 09:49
mam nadzieję ,że to nasze ostatnie spotkanie Panie Starosto.
Lubię to! 1
sołtys M
sołtys Msołtys12 marca o 19:40
skoro nie masz ochoty spotykać się w tym gronie - to po co przyszedłeś / przyszłaś ? Starosta Laskowski co by nie mówić przez wiele lat działa i realizuje nasze - sołtysów wnioski. Moje prośby - zgłaszane przez ostatnie lata zawsze były zrealizowane na miarę możliwości, za co serdecznie dziękuję.
Lubię to! 1
sołtys
sołtyssołtys13 marca o 08:58
do sołtysa M ,a to ciekawe ,że po spotkaniu zupełnie inaczej mówiliście.Chyba że ten wpis to nie sołtys tylko ktoś ze starostwa, co często się zdarza.
Lubię to! 0
Józef
Józef11 marca o 18:28
Co by nie mówić ale Pan Laskowski zawsze z nami sołtysami dobrze współpracuje. Panie Staszku dużo zdrowia i trafnych decyzji życzę
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.